0   

ss1234 @ss1234 29. Sep 2010, 12:32

Glede na to da je dokaj star model(2008) in bi se uporabljal tudi za snemanje videa(samo za določene prizore)? Ali naj pocakam na 5D Mk III Ki baje pride vn naslednje leto?
 0   

RZ67 @RZ67 29. Sep 2010, 12:48

Sem bil pred isto dilemo kakšnih 14 dni nazaj. Ceno ima sedaj že zelo lepo, pri foka.nl je npr. 1.749,00 eur, tudi še vedno je to top FF model pri Canonu za dostopno ceno. No, in ker imam 40D, ki mi dobro služi, sem ugotovil, da mi minusi pri Mk II prevagajo odločitev, da počakam na 5D Mk III ali na 3D, kar bo pač prej. Seveda sem potem pripravljen tudi več plačat, in sicer sem si naredil budžet do 3.000,00 eur.

Skratka, za 1.749,00 eur se ga še splača vzeti, še posebej seveda, če ga rabiš zdaj in pri njem nič ne pogrešaš. Nov model vsekakor bo imel kakšno novost, pa tudi cena bo na začetku verjetno okoli 2.500,00 eur.

Če je kaj za verjet canonrumors.com, bi naj 3D ali 5D Mk III prišel pred 1Ds Mk IV, torej ga bomo verjetno videli nekje februarja 2011.

Zdaj se pa odloči, ali ti 750 eur razlike v ceni odtehta to, kar pričakuješ od Mk III grin
 0   

abo01 @abo01 29. Sep 2010, 13:39

5d Mk III ne bo prej zunaj, dokler ne bo nove 1Ds. Ali karkoli že bodo naredili novega.
 0   

Bostjan @Archie 29. Sep 2010, 13:46

Citiram:
It seems that both Canon and Nikon are aiming for very high megapixel flagship cameras near the end of 2011, somewhere in the 35-45 mpx range.

This exceeds original reports of a 32mp sensor inside the 1Ds Mark IV.

Before either of these cameras launch, I suspect both Canon & Nikon will release big megapixel cameras to come above the D700 & 5D Mark II. Think in the 28-32mp range. This would match up with some stuff I’ve been told in the past.

Sam ne jokat, ko bodo na konc "izboljšave" tipa D50 -> D60 (če bodo??). Prihaja čas drobnih korakov (in velikih nategov). Če rabiš, potem kupi zdej kar je na trgu.

------------------
Nikon bo najbrž moral dat nekaj ven, ker nima FF kamere z HD videom okoli 2k€, Canona pa zdejle noben ne pritiska, če izvazmemo nastrpne uporabnike. Enako nikona kar se tiče D3x. In pri Nikonu se ne bodo že spomladi "ustrelili v koleno" v letu, ko je na vrsti zamenjava D3(s) -> D4.

Marketing ima svojo logiko, uporabniki pa zgolj želje, In pa seveda denar, ki ga prvi hoče.
 0   

Luka @lukas123 11. Okt 2010, 19:52

Še en glas za 5d mkII, meni se tud zdi top ff(poleg nikona d700) za ta denar, tko da če si želiš ff in imaš zako in tako namen nabavit nekaj takega je vseeno če koj 5d mk2 nabaviš in nič kaj preveč ne pričakuješ od naslednika, ker je zmerej tko da razmišljaš kaj pa če bi počakal ker bo imel to in to,... razen več mpix pa mau hitrejšega fps in veliko večja cena., ostalo pa tko že ima obstoječi.
 0   

Robi @mavrica 12. Okt 2010, 14:44

Če ga znaš uporabljat, potem se 100% splača, ker je super, v nasprotnem pa raje počakaš na 5D Mk VI... devilish
 0   

ss1234 @ss1234 13. Okt 2010, 17:37

StrobistSi je napisal/a:
Sem bil pred isto dilemo kakšnih 14 dni nazaj. Ceno ima sedaj že zelo lepo, pri foka.nl je npr. 1.749,00 eur, tudi še vedno je to top FF model pri Canonu za dostopno ceno. No, in ker imam 40D, ki mi dobro služi, sem ugotovil, da mi minusi pri Mk II prevagajo odločitev, da počakam na 5D Mk III ali na 3D, kar bo pač prej. Seveda sem potem pripravljen tudi več plačat, in sicer sem si naredil budžet do 3.000,00 eur.

Skratka, za 1.749,00 eur se ga še splača vzeti, še posebej seveda, če ga rabiš zdaj in pri njem nič ne pogrešaš. Nov model vsekakor bo imel kakšno novost, pa tudi cena bo na začetku verjetno okoli 2.500,00 eur.

Če je kaj za verjet canonrumors.com, bi naj 3D ali 5D Mk III prišel pred 1Ds Mk IV, torej ga bomo verjetno videli nekje februarja 2011.

Zdaj se pa odloči, ali ti 750 eur razlike v ceni odtehta to, kar pričakuješ od Mk III grin

No sem ze zaradi nizke cene ki mi jo en iz Canona zrihta odločil za nakup Mk II. Potem pa mogoče kakšno leto potem ko bo Mk III pa še tisto če se bo splačal. Po njegovih informacijah naj bi Mk III prišel vn spomladi 2011.
 0   

Janez Šturm @jj65 13. Okt 2010, 19:27

Canon 5d mkii nima konkurence v svoji tržni niši. Zakaj bi ga 'sploh' pri Canonu menjali, če se dobro prodaja (kar verjetno se), Nikon pa ne trza? Izgleda, da so cenovne prilagoditve na € območju posledica 'prevelikega uvoza čez lužo'.
Moje skromno mnenje je, da že sedaj ni pretirano veliko objektivov, ki izkoristijo celotno resolucijo senzorja (ali so robovi, ali vinjetiranje, ali kaj štiriinštiridesetega ali pa celo vse). Senzor okoli 32+Mp je še 'hujši strup' za objektive oz. če pogledaš z druge strani: kaj ti bodo megapixli, če imaš po 4 sosednje pixle iste barve?
Sem lastnik nikon, a je po moji percepciji, ta fotoaparat eden bolj zanimivih v canon svetu. Glede na 3 slikce/sek po moje ni za šport najbolj posrečen, a za vse ostalo 5+ (ob odlični optiki seveda). Kaj je z visokim iso pa ne vem. Ampak canon slab v tem segmentu pretirano nikoli ni bil.
Lp j
 0   

ss1234 @ss1234 13. Okt 2010, 20:36

jj65 je napisal/a:
Canon 5d mkii nima konkurence v svoji tržni niši. Zakaj bi ga 'sploh' pri Canonu menjali, če se dobro prodaja (kar verjetno se), Nikon pa ne trza? Izgleda, da so cenovne prilagoditve na € območju posledica 'prevelikega uvoza čez lužo'.
Moje skromno mnenje je, da že sedaj ni pretirano veliko objektivov, ki izkoristijo celotno resolucijo senzorja (ali so robovi, ali vinjetiranje, ali kaj štiriinštiridesetega ali pa celo vse). Senzor okoli 32+Mp je še 'hujši strup' za objektive oz. če pogledaš z druge strani: kaj ti bodo megapixli, če imaš po 4 sosednje pixle iste barve?
Sem lastnik nikon, a je po moji percepciji, ta fotoaparat eden bolj zanimivih v canon svetu. Glede na 3 slikce/sek po moje ni za šport najbolj posrečen, a za vse ostalo 5+ (ob odlični optiki seveda). Kaj je z visokim iso pa ne vem. Ampak canon slab v tem segmentu pretirano nikoli ni bil.
Lp j

Mislim da bo nova petka imela vecji poudarek na videu. In bo mogoce imela ze original funkcije ki se jih zdaj dobi le z Magic Lanternu pa morda kaksne boljse vhode za za zvok Ki se jih zdaj dobi le z dodatnim "soundboardom". Pa seveda 28-35 megapiksel senzor in mogoce 5 fps namesto 3.9.
 0   

RZ67 @RZ67 13. Okt 2010, 21:00

No, jaz čakam na digitalno verzijo Eosa 3 smile Poglejte, kaj vse je že imel Eos 3 iz leta 1998 grin http://tinyurl.com/35fg3vx

Pa tudi lep je cool (na sliki je s PB-E2):

Skratka, ko bo Canon na trg dal 3D, to je FF prosumer verzijo s profi AF-jem (45 točk), 7 fps, vremensko zaščito in ostalim, ga kupim biggrin
 0   

ss1234 @ss1234 13. Okt 2010, 21:28

StrobistSi je napisal/a:
No, jaz čakam na digitalno verzijo Eosa 3 smile Poglejte, kaj vse je že imel Eos 3 iz leta 1998 grin http://tinyurl.com/35fg3vx

Pa tudi lep je cool (na sliki je s PB-E2):

Skratka, ko bo Canon na trg dal 3D, to je FF prosumer verzijo s profi AF-jem (45 točk), 7 fps, vremensko zaščito in ostalim, ga kupim biggrin

Hehe no 3D bi pa tudi jaz imel. Sem že videl na internetu neke photoshopane slike, kao 3D. Samo zaenkrat tega še ni. Mislim da pa bi bilo mogoče boljše da bi 3D nebi bil več prosumer, ker to je že 5tka. Mogoče bi lahko naredili cenejšo pro verzijo, tako že z vgrajenim grip itd.
 0   

milosh @milosh 13. Okt 2010, 22:52

canon 5d mark ii se prelepo prodaja da bi ga menjal. nekako dvomim tut na pomlad 2011, ce ze bo enkrat maja samo najava, vn bo pa prsu pol jeseni...
baje jih je Us vojska tok narocila da so canonu posle zaloge umes,... tko da kr dobr sluzjo s temle modelom, konkurenca se pa tut sele zdej pocasi prebuja, ampak zlo pocasi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati