0   

Erik @vatts 30. Sep 2010, 19:48

Pozdrav!
Ker se v kratkem [Beri kot: v roku 5 mesecev (beri kot: februarja prihodnje leto)] odločam za nakup DSLR fotoaparata [Najbolj mi znese specifikacije/cena nikon D7000] me zanima kaj mi svetujete za dodatno opremo.
Zaenkrat sem se odločil da bom vzel D7000 in 16-85 VRII od Nikkorja, drugo leto ko bo še financ pa 70-300VR (nevem če je VRII, ravnokar pozabil). In torej preostane mi še nekaj za kupit - namreč bliskavica.

Ker sem res totalno profesionalni amater (in ne amaterski profesionalec) pri nakupu bliskavic [jaka95 pa mi je predlagal naj kupim nikon bliskavico] - sem totalno PAF kaj naj izberem.

Namreč SpeedLight SB900 se mi zdi zelo preveč za take začetne manevre. Zaenkrat sem razmišljal o drugih speedlight-ih ampak ko sem videl da so kateri samo brezžični ali pa da se ga ne da rotirat horiziontalno, ampak samo vertikalno, me je kar odsekalo proč.

Torej sprašujem vas kateri flash naj kupim, da bo razmerje cena/funkcionalnost nekaj vmesnega za kaj začetniškega [in da se ga da rotirat v čim več smeri =)]. Upam pa da mi ga še kako leto ne bo treba kupit. če bom rabil februarja, ga bom kupil, drugače bomo pa kasneje videli, kaj bo prišlo ven z nikovih delovnih polic smile

Hvala za nasvet,
Lep Pozdrav.
 0   

PrimozS @PrimozS 30. Sep 2010, 20:35

Moj nasvet - namesto 70-300 si kupi kako rabljeno 70-200 2.8 Sigmo. Cenovno sta tam tam. OK, nima stabilizacije - ampak fiksna 2.8 zaslonka je le 2.8 zaslonka.
Čeprav - D7000 je 16Mp ... hmm. No je za preizkusit.

Fleš?

SB-600 je cenovno precej ugoden (iz tujine cca 200EUR nov).
 0   

Jan Kajfež @Geccko 1. Okt 2010, 03:41

Jaz bi ti svetoval, da so omisliš kakšno rabljeno SB-800 (novih tako ali tako ne prodajajo več)... cene pri nas pa varirajo od 180 - 280 € ... je pa vredna vsakega eura...
Je pa res, da jo je malo težje dobit...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Erik @vatts 1. Okt 2010, 06:14

@primozS: sem pogledal kako je z nikkorjem 70-300 in sem se kar malo smejal kaj si želim biggrin
Kar se tiče SB-800, morem malo pogledat. SB 900 se vrti tudi horiziontalno in vertikalno? nism najdu slike da bi se tut hori =)
 0   

inclouds @inclouds 1. Okt 2010, 15:26

predlagal ti je sigmo 70-200 in ne nikkorja.
 0   

jaka95 @jaka95 1. Okt 2010, 15:42

Priporočan 70-200mm, 2.8 Sigmo... zaradi zaslonke (2.8 je le 2.8)
 0   

Erik @vatts 1. Okt 2010, 16:56

Pardon za take tipkarske itd... namreč hotel sem napisat "70-200" nikkor, in da, @InClouds, vem da mi je predlagal sigmo.
@jaka, Ne zdi se mi da sem toliko neumen da ne bi znal brat celih postov.

SB-800 ne najdem zaenkrat nikjer da ne bi bila prodana... Ima kdo kak skrit as v rokavu?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati