0   

Aleš @lial 4. Okt 2010, 08:30

Mogoče pa ne bo treba še metat v smeti.

Kartica je Kingston, 2Gb in je pričela štrajkat (pa ni v javni upravi grin )
Poskusil sem že z Zero assumption, pa ni nič.
Še kakšna ideja, preden se izvrši smrtna obsodba?

LP
 0   

Miha @cedo 4. Okt 2010, 08:34

Kar v kanto z njo. Če enkrat štrajka, ji jaz ne bi več zaupal.
 0   

Ratter @Ratter 4. Okt 2010, 08:44

Se strinjam z cedo-m.Jaz bi jo ob prvih znakih neposlušnosti kastriral.
Greš nekam fotkat.In,ko prideš domov ne veš ali bodo slike ali ne?
Ni vredno.
 0   

Aleš @lial 4. Okt 2010, 10:23

Imata prav - kaj sploh kompliciram, posebej, ko sem pogledal koliko je cena nove...
Jo pa imam za mobi in ko sem jo dvakrat ali trikrat uporabil tudi v Panasonicu, jo je pobralo.

LP
 0   

Zelod @flambirana_oFca 4. Okt 2010, 11:51

V primeru, da imaš gor slike, katere bi rad rešil, očisti kontakte na kartici in SD adapterju ali jih na obeh rahlo zdrgni z ostrim predmetom in poskusi še enkrat prebrati podatke s pomočjo čitalca. Če ta opcija ne pomaga, daj kartico v zamrzovalnik za eno do dve uri in še enkrat poskusi. Če kartico prepozna in pokaže njeno velikost, potem bi se podatke dalo rešiti. Če tega ne naredi, je škoda znova poskušati in naj leti v koš.
Z reševanjem podatkov iz okvarjenih medijev imam zelo dobre izkušnje, ampak, če je medij že v osnovi zelo slab, se čudežev narediti žal ne da.
Srečno!
 0   

Boris @Bauci 4. Okt 2010, 14:28

Ko je meni crknila SD kartica (Sandisk) sem jo poslal uvozniku (kao doživljenska garancija) in sem dobil novo, še hitrejšo, ker istega modela niso več imeli.
LP
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 5. Okt 2010, 14:23

don't buy kingston. v redni proizvodnji pakirajo tudi nedelujoče kartice. o tem sem bral na internetu (temeljiti članek v stilu raziskovalnega novinarstva), pa ga ne najdem več...
 0   

Aleš @lial 16. Okt 2010, 14:38

No micro se je rešila, deluje v mobiju, izkazalo se je, da jo primerna programska oprema lahko obudi v življenje in da ji nič ne manjka.

danes pa se mi je zgodilo, da SD-ja nisem mogel normalno vstaviti v čitalec in ko sem pogledal bolj natančno, sem videl tole:

Potem pa sem brez kakšne velike sile zadevo enostavno odprl! Razen manjšega trikotnega dela, se je olupila kakor čebula. stars :

Benti SanDisk, naj še kdo reče, da je dobra firma. mad mad
 0   

martin @mart911 16. Okt 2010, 14:46

Poglej da nimaš mogoče kej v čitalcu narobe da ne boš fentu še kakšne kartice.
 0   

Aleš @lial 16. Okt 2010, 14:50

Veš da sem, takoj. Pa ni problem v čitalcu, natančen pregled pod lupo je pokazal, da kartica enostavno ni bila zalepljena!
 0   

Janez Šturm @jj65 16. Okt 2010, 17:40

Mogoče siimel pa 'fake'?!? Na netu je tega 'dovolj'.
Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati