0   

najed01 @najed01 7. Okt 2010, 21:15

Lotil sem se razvit minox film. Držal sem se nasveta Rodinal 1+100,ena ura,brez agitacije. Rezultat je film črne barve. Na mestih,kjer naj bi bil posnetek je pa črnina še bolj intenzivna. Film sem prepolovil,ravo zaradi možnosti,da mi v prvo ne rata.
Kak nasvet?
 0   

Miha @cedo 7. Okt 2010, 22:27

Kateri Minox film in koliko star?
Btw, upošteval si slab nasvet; Rodinal že za Leica format ni kaj prida, za Minox, kjer želiš čim bolj fino zrno, je pa dizaster. 1+100 sicer malo pomaga pri zrnu, nastane pa kup drugih težav.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

najed01 @najed01 8. Okt 2010, 16:44

Upošteval sem tvoj nasvet grin .Film pa je Kodak black and withe plus x-pan panchromatic. Nebi vedel koliko je star. Pomojem krepko čez destet let.
 0   

Miha @cedo 8. Okt 2010, 18:42

Joj, zapisal sem, da rodinal uporabiš na tak način, če imaš kakšen eksotičen film in ne poznaš razvijalnega časa. Ampak ne Plus-x (ki ni eksot, ampak zelo polularen film) in ne v Minox formatu! Vsekakor je pa pri tvojem filmu težava starost in posledično mrena/fog.
 0   

najed01 @najed01 9. Okt 2010, 14:48

Vseeno hvala za odgovor. Je...ga minox je tako ali pa drugače eksotika. Imam še en minox film.
In sicer Yashica plus x asa 125. Kaj bi lahko rekli,da je glede na oznake podobna zadeva kot Kodak?
 0   

Miha @cedo 9. Okt 2010, 15:51

Verjetno gre za Kodakov Plus-x film, ja. Ne vem, če imaš poleg Rodinala še kakšen drug razvijalec; kakorkoli, za Plus-x najdeš ustrezne čase za posamezne razvijalce na netu. Bo pa vsekakor nastal isti problem - ves film bo po razvijanju siv. Tako je to, če razvijaš 10+ let stare filme.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 5. Mar 2011, 09:10

Off topic: Kje se da sploh kupiti Rodinal v Sloveniji?
 0   

Miha @cedo 5. Mar 2011, 09:49

Nikjer. Še najbližje v Avstriji: http://www.foto-riegler.at/fotofachversand-startseite.html ali Nemčiji: http://www.phototec.de/ (poštnina je 10 oz 12€)

Kaj pa fali Ilfordovemu ID11? grin
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 5. Mar 2011, 10:32

Pa DD-X je tudi super bigrazz
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 5. Mar 2011, 12:42

Cedo, sem dobil MIKROFILM N (beli film 135mm, na metre - 17m) ne vem ASA/DIN in kako naj bi ga kasneje razvijal? Maš kaj iskušenj okol te zadeve?
 0   

Miha @cedo 5. Mar 2011, 13:08

Pojma nima. Slikaj škatlo, da vsaj vidimo za kaj gre. V osnovi so vsi mikrofilmi izjemno nizko občutljivi in zelo kontrastni. Potrebujejo pa poseben razvijalec.
 0   

tmt @tmt 7. Mar 2011, 06:00

Mikrofilm, ki ga navajaš, koliko se spomnim je imel občutljivost 6 DIN oziroma 3 ASA. Za fotografiranje ga sam nisem nikoli uporabljal, ampak le za duplikate - diapozitive - negative (za razne sendviče).
Mislim, da smo take filme razvijali popolnoma normalno, največkrat v rodinalu (zelo priljubljen je bil takrat OR-WO R09 ) - različna razmerja zaradi kontrastov.
Če bi rabil kake podrobnejše informacije, bi pa moral malo pobrskat po arhivu, da se mi osveži spomin.
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 7. Mar 2011, 10:59

hvala TMT, če se ti da, bi bilo priporočljivo, ker na internetu nič ne najdem o tem filmu. Gre za že prej omenjen film in je na metre 17m v koluto. Je bele barve, če ti to kaj pomaga

LP
 0   

Miha @cedo 7. Mar 2011, 11:19

Gre za ta film?

0   

tmt @tmt 7. Mar 2011, 11:33

Od fotokemike je bil bel, mislim da or-wo tudi, ampak za or-wo se ne spomnim točno. Občutljivost pa ta, kot sem zgoraj navedel, se pravi ISO 3. Vprašanje je koliko je ta tvoj film star (s starostjo je občutljivost še bistveno nižja). Drugače mikrofilm praktično ni imel sive mrene in je bil izredno finozrnat. Zato pri razvijanju niso bili potrebni posebni tretmaji, razen seveda, če si hotel dosežt točno določen kontrast, zrno... Ali je bil pankromatski ali ortokromatski, se pa ne morem spomnit. Ampak glede na zrno bi skoraj rekel da pankromatski...ne vem. Bom poiskal po mojih starih rečeh, ampak bo trajalo nekaj dni.
 0   

tmt @tmt 7. Mar 2011, 15:29

Sem le našel tisto črno škatlico od fotokemike in še nekaj izdelkov. smile Torej gre za film od fotokemike. Občutljivost (6DIN - 3ISO) drži, vendar kot sem že povedal, se ta film ne uporablja za fotografiranje, ampak za reprodukcije, kopiranje...
Film ima ortokromatsko emulzijo, torej ga lahko razvijaš pri rdeči luči. Osvetliš ga vsaj za začetek lahko kar s povečevalnikom (lahko recimo osvetliš kontaktno kopijo - tako dobiš čb diapozitiv) in ob luči spremljaš razvijanje. Če je film še dober bi moral rob s perforacijo po fiksiranju biti popolnoma prozoren (če boš rob osvetlil bo seveda črn, ampak to itak veš). Lahko uporabiš kar razvijalec za papir in potem vidiš, če je zrno preveliko ali je film čisto prekontrasten. Skratka potem uporabi za razvijanje rodinal, oziroma kaj imaš in primerjaj razliko.
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 8. Mar 2011, 00:07

Cedo, ne ne gre za te filme. Bom slikal embalažo in prilepil sliko tu gor. TNT hvala za napisano. Se bom lotil poskusne verzije pa sporočim rezultate

lahko noč
 0   

tmt @tmt 8. Mar 2011, 09:10

To je ta film - spodaj levo, vendar film, ki ga je predstavil Cedo je podobna zadeva.
Sem pa ob brskanju naletel tudi na nekaj filmov, ki niso iz mojih časov smile - zgolj kot zanimivost
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 8. Mar 2011, 09:33

točno ta film je ja smile)
 0   

Miha @cedo 8. Mar 2011, 14:41

Po 10 postih zdaj končno vemo za kateri film sploh gre (fotosmotko ga je dobro skrival) Če je ta fotokemika kaj podobna ORWO filmu, so na spodnjih 4 linkih "datenblati" v nemščini.

http://xromekx.republika.pl/orwo1.jpg
http://xromekx.republika.pl/orwo2.jpg
http://xromekx.republika.pl/orwo3.jpg
http://xromekx.republika.pl/orwo4.jpg

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati