0 

damir lovenjak @damirr 14. Feb 2005, 15:10

zdravo, zanima me, če kdo uporablja ta program in kje ga je dobil (predvsem kodo). je zelo fajn, samo imam zgolj trial verzijo, ki bo hitro potekla. :wink:
   0 

iztok @izo 14. Feb 2005, 15:25

jst ga imam, sicer je za 300d malce okleščen, ampak vseeno vreden greha! :wink:
omejeno ima recimo število batch procesiranja (obdelava več slik naenkrat, verzije za pro bodye 1ds,10d ipd te omejtve nimajo se mi zdi). sicer pa imajo novejši photoshopi vgrajeno podporao za raw formate, tako da zadnje čase program ne uporabljem več cs toliko, je pa res, da lahko maximum izstisneš iz raw-a s tem program (vendar roko na srce, teh stvari na manjših razbitih fotkah ne bo opaziti, to boljpride prav za kakšno založništvo, plakate ipd, kjer je potreben večji nadzor nad barvami ipd). tako da, če že imaš kak novejši ps, se da čist vse postorit z njim, če se pa rad mučiš s grafikoni, histogrami itd itd, pa ti bo tudi cs fajn.
če te kaj zanima, pošlji zs.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 14. Feb 2005, 15:29

Mogoče te bo še ta povezava zanimala:
https://www.slo-foto.net/ftopict-128.html

Posebaj bodi pozoren na odstavek:
Citiram:
14. Objavljanje povezav do strani z nelegalnimi datotekami ni dovoljeno. Prav tako ni dovoljeno kakršnokoli razpečevanje nelegalne vsebine (filmi, glasba, programi ... )
   0 

Pele @Pele 14. Feb 2005, 15:36

Program lahko kupiš za cca 20.000 pri SLO uvozniku grin
   0 

iztok @izo 14. Feb 2005, 15:38

ups, nisem videl. ti bi to "na izi"..
sej lahko nabaviš kakšno okleščeno verzijo, kot pravim, ni ne vem kakšen strošek, itak tistih možnosti iz pro (dražje, z drugimi besedami) varjante ne boš nucal, po mojem.
rajš popravi tisto kje ga bi dobil, koda in te stvari. forum ni namenjen za take stvari.
   0 

iztok @izo 14. Feb 2005, 15:39

pele, točno tako
   0 

damir lovenjak @damirr 14. Feb 2005, 15:40

da, da, mi je bil jasno že od vsega začetka 8)
   0 

Miha Rekar @Mih@ 14. Feb 2005, 15:46

Lucifix je napisal/a:
Mogoče te bo še ta povezava zanimala:
https://www.slo-foto.net/ftopict-128.html

Posebaj bodi pozoren na odstavek:
Citiram:
14. Objavljanje povezav do strani z nelegalnimi datotekami ni dovoljeno. Prav tako ni dovoljeno kakršnokoli razpečevanje nelegalne vsebine (filmi, glasba, programi ... )

Itaq vsi vemo, KJE se da dobiti nelegalne stvari in s katerimi programi, tako da so nasploh take teme bedne. :lol: :?

TO PA ITAK bigrazz

0 

damir lovenjak @damirr 14. Feb 2005, 15:47

je zlo fajn program, posebaj uporaben, ker nkjer drugje ne morem konvertirat orf v tiff ali jpeg. imam PS 7.0, za katerga njihov (adobe-ov) Raw konverter ne prime, pri Oly.ju so s spletne strani skenslali njhov konverter ...
   0 

David Vatovec @davidv7 14. Feb 2005, 15:50

Jaz uporabljam zadnje čase DPP in sem zeloooo zadovoljen.
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

damir lovenjak @damirr 14. Feb 2005, 15:53

kaj pa je to za en program? a prepisuje orf v tiff?
   0 

Pele @Pele 14. Feb 2005, 15:55

Dammir ne razumem te zakaj potem ne slikaš v TIFF. Če samo konvertaš orf v TIFF?
   0 

abo01 @abo01 14. Feb 2005, 15:58

DPP je čisto spodobna stvar, samo v primerjavi s C1 počasen. To je tudi edina zamera temu programu. C1 ima veliko bolje urejeno "delovno pot" in zaenkrat ni programa, ki bi mu prišel blizu glede tega. Razmerje hitrosti obdelave RAW posnetkov med C1 in ostalimi je nekako 1:2 do 1:4.
   0 

damir lovenjak @damirr 14. Feb 2005, 16:05

pele je napisal/a:
Dammir ne razumem te zakaj potem ne slikaš v TIFF. Če samo konvertaš orf v TIFF?

tiff požere več spomina na kartici, drugače pa ne spreminjam samo končnic
   0 

iztok @izo 14. Feb 2005, 16:09

najbrž ne samo konvertira v tiff, saj v tem primeru res (skoraj) nima smisla fotkat v raw formatu. tiffi tudi delajo večje fajle, saj so nestisnjeni (raw format ima določeno stopnjo kompresiranja).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati