0   

Tomislav @tomaz_urh 8. Okt 2010, 16:53

http://24ur.com/ekskluziv/domaca-scena/poslikajmo-slovenijo-ob-20-letnici.html

evo pa se spet nadaljuje, jaz pa imam ob tem kar grenak priokus.....
namreč sodeloval sem na prvem natečaju in potem edino kar so mi javili, da nekaj fotk sicer imam izbranih-niso pa nagrajene, jih pa bodo uporabili za promocijske namene....potem
pa je moja" Kolpa visela na jambo plakatih v NM in me niso niti kontaktirali....
tako da imam do tega podgurca bolj slabo mnenje......ker vsaj kako sem jaz doživel,
gre v glavnem za nabiranje kvalitetnih zastonj fotografij..
se morda motim oziroma je to kako drugače.....
snovalci tega projekta pa verjamem da so več kot zadovolnji.......

grenak priokus zastonjkarstva, pa igranje na čustva......

"Ob 20. obletnici Slovenije želimo, da se skupaj spomnimo, kaj smo na različnih področjih dosegli v teh letih ter da se ponosni ozremo na prehojeno pot. Fotonatečaj Poslikajmo Slovenijo - 20 let je odlična priložnost, da posamezniki skozi fotografski objektiv pokažejo, kako so doživljali Slovenijo od leta 1991 do danes, zato vas vabimo k sodelovanju," so še sporočili.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 8. Okt 2010, 17:47

Meni to veliko pove:

Avtorji s sodelovanjem v nagradnega natečaju na organizatorja nagradnega natečaja neodplačno in nepreklicno prenašajo neizključne, časovno in prostorsko neomejene materialne avtorske pravice, navedene v 22. členu zakona o avtorski in sorodnih pravicah, na vseh svojih fotografskih avtorskih delih, objavljenih na portalu Picture Slovenia v okviru nagradnega natečaja in sicer za namene objave na portalu Picture Slovenia, na drugih spletnih mestih organizatorja nagradnega natečaja in v promocijske namene nagradnega natečaja, kar vključuje med drugim objavo v slovenskih in tujih medijih, spletnih portalih in v okviru marketinških in trženjskih akcij organizatorja nagradnega natečaja.

Čeprav je dober tudi ta podatek:

Avtorjipo lastnem izboru pošljejo fotografije, ki ustrezajo razpisanim fotografskim kategorijam. Število poslanih fotografij ni omejeno, pogoj je le, da avtor lahko v primeru, da je njegova fotografija nagrajena, zagotovi fotografijo v velikosti primerni za tisk, to je vsaj 3.600 x 2.400 slikovnih točk, format JPG, brez kompresije, 100 odstotna kakovost, posamezna fotografija naj ne bo večja od 1 MB.

Se pravi, fotografijo zreduciraš na 72dpi, velikosti kakšnih 800x533, da z njo v medijih, če ni nagrajena, ne morejo nič početi.

No, tisto kar pa naprej sledi na:
http://www.pictureslovenia.com/si/pomoc/#3
je pa kar zanimivo in hecno... biggrin

Tega kar je pa tu napisano, pa sploh ne kapiram!

Nagrajeni avtorji se strinjajo, da bodo nagrajene fotografije objavljene v medijih, spletnih portalih in drugih komunikacijskih kampanjah, povezanih z nagradnim natečajem ter za promocijske namene organizatirja nagradnega natečaja in z njim povezanih oseb, za bodo nagrajeni avtorji prejeli nagrade, niso pa upravičeni do posebnega avtorskega honorarja. Nagrajeni avtorji pa bodo v primeru prodaje fotografij (materialnih avtorskih pravic) tretjim osebam s strani organizatorja nagradnega natečaja, upravičeni do avtorskega honorarja v višini in na način, opredeljen v avtorskih pogodbah.

Dvakrat so omenjeni nagrajeni avtorji.
V prvem primeru, da niso upravičeni do avtorskega honorarja ampak samo do nagrade, v drugem primeru, da se jim v primeru prodaje fotografij tretjim osebam, izplača honorar po avtorski pogodbi. Ja, valda, da bo potem organizator rekel, da ni nobene fotografije prodal. Češ, "saj mi na National Geographics smo kolegi, oni so tudi bili daljni so-organizatorji natečaja, veš..." biggrin
V samem tekstu je pa toliko slovničnih napak, da je joj. Ali pomotoma ali zanalašč, da se potem v primeru zapletov in dokazovanja lahko vlečejo ven z izgovori? Hmmm...
 0   

Matej @matejchek 8. Okt 2010, 18:21

Ve se, da so takšni "natečaji" navadna komerciala za nabiranje fotk.
Nagrade se jim na količino pridobljenih kvalitetnih fotografij še kako izplačajo.

Edina varjanta je, da daš fotko manjše velikosti in pa vodni žig po sredini. Pa naj se jebejo.

Maš kakšno fotko, kako je to zgledalo v NM?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 8. Okt 2010, 18:35

nimam dokumentirano, sicer pa važno da se opozorimo na take fintice.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 8. Okt 2010, 23:51

tomaz_urh je napisal/a:

....potem
pa je moja" Kolpa visela na jambo plakatih v NM in me niso niti kontaktirali....

Mene bi kap. Da me pa ni, pa raje nisem nič poslal.
Razpis bi bil lahko čisto kratek. Mi vam nič, vi nam vse.
 0   

heroj @heroj 9. Okt 2010, 10:12

Kot sem si uspel pogledati tole zadevo ... Goljufija ... enostavno ti poberejo pravice za fotke ter obljubljajo neko "nagrado". Tukaj se pa prov vidi, da si želijo nabrati fotografije Slovenije ... naj vsaj odkrito povedo, pa ne bo noben zameru.
 0   

martin @mart911 9. Okt 2010, 10:43

To ni nobena goljufija. Jasno je napisano kaj vse jim odstopiš in če se s tem strinjaš pošleš sliko če ne pa ne. Pa da nau kle kdo mislu, da jih zagovarjam mi prau tako kot številnim drugim ta način pridobivanja slik in zbijanje njihove vrednosti ni prav nič všeč sam se mi pa ne zdi prou da jih neki kle obtožujemo da goljufajo, kar ni res.
 0   

Gregor Gomboc @George 10. Okt 2010, 14:15

flambirana_oFca je napisal/a:

[/b], to je vsaj 3.600 x 2.400 slikovnih točk, format JPG, brez kompresije, 100 odstotna kakovost, posamezna fotografija naj ne bo večja od 1 MB.[/i]

Se pravi, fotografijo zreduciraš na 72dpi, velikosti kakšnih 800x533, da z njo v medijih, če ni nagrajena, ne morejo nič početi.

Resolucija ki jo zahtevajo je lepo napisana.

Kaj bi zdaj ti z temi dpi-ji?
 0   

Tomislav @tomaz_urh 11. Okt 2010, 09:30

ok, ni goljufija, je pa cela zadeva v lep celofan zavita in gre se za zastonj pridobivanje fotografij,
meni se to zdi primerno razmeram v družbi v kateri živimo, tako čisto kapitalistično sranje. Še bolj ko vidim kaki mladi pobje
furajo ta projekt pictire slovenija.........se mi bi zdelo pošteno od njih, da v dbeh stavkih napišejo-folk rabimno vaše čimboljše zastonj fotografije, tako pa ne..........po dolgih paragrafih in spisanjih pa napišejo isto. želimo zastonj vaše čimboljše fotografije..........še bolj se mi feržmaga ker vidim da za tem projektom sedijo in od tega živijo mladi povzpetniki....
imam zelo slabo mnenje o takšnih rabotah....pač
 0   

Zelod @flambirana_oFca 28. Dec 2010, 15:44

No.... natečaja je konec in zmagovalec je Robert Kruh. Novomeščan, prijatelj organizatorjev natečaja. Naključje? Zarota? Spletka? smile
http://www.pictureslovenia.com/si/natecaji/detajl/?n=1
 0   

Matej @matejchek 28. Dec 2010, 15:51

Saj fotografija je super. Še dobro da je zmagal, saj bi drugače takšno izjemno fotko šenkal....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati