0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 11. Okt 2010, 15:07

Kako se naredijo ti svetlobni efekti? Neonska svetila v ozadju so tako razvlečena. Nevem ali je trik v mehanski ali se to naredi v programu za obdelavo slik.
Prosim , če mi lahko nekdo odgovori.
 0   

martin @mart911 11. Okt 2010, 15:23

Stvar je odvisna od časa(daljši čas bolj razvlečeno ozadje), ker pa želiš met jasen motiv(osebo) ob zadnji ali prvi(učinek je različen) zavesi sprožiš še fleš (daš na recimo zadnjo zaveso). Torej naštimaš čas tko da je ozadje osvetljeno tako kot želiš in nato reguliraš moč fleša, se da še na kak drug način. Če sm pa kej falu nej pa poprav kak fotograf k slika žure.
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 11. Okt 2010, 19:25

Hvala bom poskusil, če pa ima še kdo kej za pripomnit, bi bil zelo vesel ... Hvala!
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 12. Okt 2010, 14:23

Prebral sem , mlad slovenski fotograf Žiga Intihar dobro obvladuje takšne fotografije(pravi mojster). Poskusil sem , vendar nikakor ne gre. Prosim, da se javite tisti , ki ste že naredili kaj podobnega. Pripenjam še eno sliko (našel na internetu)

http://zigaintihar.com/wp-content/uploads/2009/12/Bronz-InBox-18.12.09-Foto-Ziga-Intihar-084.jpg
 0   

martin @mart911 12. Okt 2010, 16:03

Kaj pa je narobe? Dej prlep kako sliko da ti laži svetujemo kaj izboljšat. Pa mogoče še napiš kakšen fotoaparat maš, da ti lohk specifično napišemo.
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 12. Okt 2010, 16:29

Fotoaparat Canon eos 550 d(objektiv kit- 18-55 is ), slike nimam sem jih včeraj brisal,bom pa poskusil ta teden, v en lokal kjer so luči , pa prlepim.
Pa hvala ti , ker si se tako hitro odzval na vprašanje.
 0   

martin @mart911 12. Okt 2010, 16:57

Sej po moje lahko treniraš tut doma, v kaki sobi k mate kakšno luč/i pa nekoga prosš da ti mal pozira, barve sicer ne bodo tko zanimive ampak za trening bo. Daš na P, odpreš fleš in ga daš na slow+rear(lohk da ma canon kej drgač ampak dvomm) in pol mal šklocaš in upaš da bo ratal. Tko boš meu mal preakse predn greš naslednič vn in bo lahko tam nastal že kr neki dobrif fotk.
 0   

martin @snuz 12. Okt 2010, 18:02

pozabi na P! daj na M (manual), ISO malo pojačaj - naprimer na 800 (odvisno koliko je svetla soba), čas daj recimo 0,3 ali pa 0,8 sekunde, blendo npr f/4, flash pa daj na second curtain sync in pa centralno merjenje svetlobe. Ko boš nekoga slikal, med ekspozicijo premakni/zatresi fotoaparat, da dobiš zmazano sliko (oseba ne bo zamazana, saj jo bo zamrznil flash)
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 12. Okt 2010, 19:34

Bom poskusil, se javim jutri popoldan, pa bom pripel eno fotko, ki mi bo po moje najbolj ratala...
Hvala
 0   

Jernej Lasič @Sviri 12. Okt 2010, 19:49

mart911 je napisal/a:
Sej po moje lahko treniraš tut doma, v kaki sobi k mate kakšno luč/i pa nekoga prosš da ti mal pozira, barve sicer ne bodo tko zanimive ampak za trening bo. Daš na P, odpreš fleš in ga daš na slow+rear(lohk da ma canon kej drgač ampak dvomm) in pol mal šklocaš in upaš da bo ratal. Tko boš meu mal preakse predn greš naslednič vn in bo lahko tam nastal že kr neki dobrif fotk.

upset

ta je pa dobra... daš na P, mal škljocaš in upaš da bo ratal.
odličen nasvet. prva klasa. kot da bi nekdo spraševal kako gre z avtom v ovinek, ti pa bi mu odgovoril naj malo pritiska pedala, malo vrti volan in naj upa da bo zvozil.

Kot so ti že svetovali. Pozabi na avtomatiko. Preklopi na M in upoštevaj navodila od snuz-a. Čas je lahko tudi daljši, naprimer sekunda.. včasih celo več. Blendo pa po potrebi prilagajaj, da ne boš dobil prežgane fotke.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

martin @mart911 12. Okt 2010, 20:30

Ok, je res mem tale moja vendar se da narest za silo sliko tut tko kt sm napisu, je pa način od snuza velik boljši in daje predvidlivejše in konstantnejše rezultate. Priznam napako in me veseli da so me ljudje k o tem neki več vejo popreavl.
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 13. Okt 2010, 20:39

Poskusi ...tale je nekako takole
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 13. Okt 2010, 20:41

ni pripelo priponke...
 0   

Primož @Smrkec 14. Okt 2010, 19:36

Hehe... bo še potrebno vaje...pazi, da imaš izvor svetlobe za subjektom, ker sicer takega efekta ne moraš dobiti....
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

sercerjeva13 @sercerjeva13 15. Okt 2010, 09:19

Hvala za kritike, seveda bom še moral mal po žurih hodit in poskušat.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati