0   

urban @alfi 12. Okt 2010, 14:22

no že nekaj časa si lastim rabljeno sigmo sa-9...aparat je špica edin problem je v objektivih. ko sem kupoval rabljen aparat sem zraven dobil še dva objektiva in sicer: auto revuenon 1,9/50mm in revuenon 2.8/28 ...
imam občutek da sta bajoneta predelana saj sta tako ne ostra da je kar groza...uporabna sta šele nekje na f4...
zanima me katere objektive lahko sploh tlačim gor? bajonet je sigmin SA in ni to nekaj najbolj pogostega, zato tudi ni skoraj nič rabljenih objektivov...kakšna ideja kako in s čim nadomestiti tedva objektiva.rabil bi pa objektive z istimi/podobnimi goriščnicami kot ju imam in ne rabim af (le da se da nastavit zaslonko)...

hvala za pomoč!
po pamet!
 0   

Žiga @zcetrt 12. Okt 2010, 14:40

http://cgi.ebay.com/M42-Screw-lens-Sigma-SD-SA-SD7-SD9-SD10-SD14-SD15-/250709687390?pt=Lens_Accessories&hash=item3a5f763c5e

To je adapter za M42 objektive na Sigmime aparate nameščat. Cena je nizka, M42 manualcev pa je veliko. Kakšnega adapterja, s katerim bi Nikone šraufal na Sigmo, pa nisem našel na eBayu.

Ta tvoja sta, vsaj po imenu sodeč, bila najbrž sprva prav M42 objektiva. Med njimi se najde veliko dobrih in tudi slabih objektivov. Bo treba poskusit pač. Jaz imam tri, a jih uporabljam na digitalnem Nikonu crop formata, kjer ima konverter celo vgrajeno steklo. Odprti so bolj mehki, že malo priprti pa zelo dobro rišejo. A ker uporabljam crop aparat, izkoriščam bolj center.

Če nimaš PayPala, sporoči na ZS, kjer se lahko zmeniva tudi za kakšen test, kako se obnesejo objektivi, ki jih imam. So pa Carl Zeiss 50mm F/2.8 tessar, Mir-1v 37mm F/2.8 in Pentacon 200mm F/4.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati