0   

Miroslav Rajković @mrajkovic 12. Okt 2010, 15:44

Ok, kolegu so ukradli Canona 450D med dopustom in mu pač delam uslugo in bi rad vprašal kako je s tem, ker dobit to nazaj je skoraj nemogoče. Padlo mi je napamet to, da bi se posredovala serijska številka policiji ali carini, ali komur pač že in me je zanimalo če ima kdo kaj izkušenj s tem? Bolj kot ne drugo me zanima ali sploh preverjajo te tehnične stvari na carini, njihove serijske številke oz. papirje?

Lep pozdrav smile
 0   

Žiga @thunder_road 12. Okt 2010, 16:43

Lahko pa jo (serijsko) napišeš še sem gor, tako da če bo kdo od članov kupoval rabljeno opremo v teh dneh, lahko preveril.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Miroslav Rajković @mrajkovic 12. Okt 2010, 17:57

Vsekakor smile

0432291750
 0   

martin @mart911 12. Okt 2010, 18:05

Kaj pa če bi kle na slo foto naredil neko bazo v katero uporabnik vpiše serijske številke pogrešanih stvari in bi lahko vsakdo pred nakupom preveru seznam. Tko bi mel eno bazo in ne X tem z serijskimi številkam in pa tut zaradi manjšega pompa bi se morda kak ukraden fotoaparat več znašel med oglasi saj tatu nebi takoj padlo v oči da nekdo intenzivno išče ukradeno fotoopremo.
Po mojih izkušnjah je skor nemogoče, da na carini odkrijejo ukraden fotoaparat (kolkrat so ti pa že pregledal prtlago/avto in preverl serijske številke stvari k jih nosš sabo), po moje je več možnosti da ga odkrije servis ob morebitnem popravilu.
 0   

Aleš @lial 12. Okt 2010, 18:13

Ne pozabit na obvestilo servisom, kolikor vem to ne bi smel biti problem, tudi v bližnjih servisih čez mejo. Zlasti na Hrvaškem.
 0   

Miroslav Rajković @mrajkovic 12. Okt 2010, 18:14

mart911 je napisal/a:
Kaj pa če bi kle na slo foto naredil neko bazo v katero uporabnik vpiše serijske številke pogrešanih stvari in bi lahko vsakdo pred nakupom preveru seznam. Tko bi mel eno bazo in ne X tem z serijskimi številkam in pa tut zaradi manjšega pompa bi se morda kak ukraden fotoaparat več znašel med oglasi saj tatu nebi takoj padlo v oči da nekdo intenzivno išče ukradeno fotoopremo.
Po mojih izkušnjah je skor nemogoče, da na carini odkrijejo ukraden fotoaparat (kolkrat so ti pa že pregledal prtlago/avto in preverl serijske številke stvari k jih nosš sabo), po moje je več možnosti da ga odkrije servis ob morebitnem popravilu.

Ja to ni napačna ideja, čeprav sem tudi sam razmišljal o teh serijskih in kako to, da ne obstaja neka uradna organizacija, ki bi potem te serijske posredovala na servise. Posledično se nebi moglo servisirati ukradenih stvari. Glede carine pa ja, do zdaj so največ v prtljažnik pogledali none
 0   

Ratter @Ratter 12. Okt 2010, 18:52

Kolikor vem je o tem že bilo tukaj govora in stran obstaja.
Samo trenutno se ne spomnim linka.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati