0   

ss1234 @ss1234 13. Okt 2010, 21:37

No doma imam Canon EOS 500n z objektivom 28-80. Pred kakšnimi 12 leti je bil nazadnje uporabljen. Kolikor se spomnim so slike iz njega bile bolj ali manj zanič. Verjetno zaradi cenenega objektiva 28-80. Zdaj bom kupil 5DII + 24-70 pa sem razmišljal da bi kdaj pa kdaj tud kakšen film pofotkal. Zdaj me pa zanima kako bo 24-70 funkconiral na tem fotiču. Moram reči da imam zelo malo izkušenj z analognimi fotoaparati(z digitalci kar veliko) tako da ne vem kako bo to use skup funkconiral.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 13. Okt 2010, 21:45

Ti daj lepo notri kak kvalitetn film pa natakni gor tale objektiv in to je to... akcija...
24-70 ti bo normalno delal... ni nobenih posebnosti... pri analognih EOS-ih je edino to, da daš lahko gor samo EF objektive in ne EF-s... to je vse...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Žiga @thunder_road 13. Okt 2010, 22:03

Funkcioniral bo tako kot na 5D mkII, se pravi v polni uporabi vse funkcije. Ker boš imel tudi digitalni aparat ful frame, se ti ne bo treba vedno privajat na različen field of view (kot bi se recimo, če bi imel digital pa crop).
Kvaliteta objektiva se bo seveda tudi poznala, ti povem iz lastnih izkušenj z 24-105 na EOS 100 ali pa kakšnim drugim (manj kakovostnim). Ostalo je pa tako kot je povedal Geccko.

Zakaj pa so bile slike s tem aparatom prej zanič pa je lahko več vzrokov, od aparata samega, do objektiva in filma oz. načina razvijanja (kak ponesrečen postopek itd).
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

ss1234 @ss1234 14. Okt 2010, 06:03

To da so silk zanic sem mislil da so bile neostre ob straneh, kromatične aberacije itd. Kaksen pa bi bil kaksen kvaliteten barvni film(od Kodaka- ker kolikor vem ma toplejše barve kar mi je bolj ušeč) ki se ga dobi v bolje zalozenih trgovinah?
 0   

RZ67 @RZ67 14. Okt 2010, 07:16

ss1234 je napisal/a:
Kaksen pa bi bil kaksen kvaliteten barvni film(od Kodaka- ker kolikor vem ma toplejše barve kar mi je bolj ušeč) ki se ga dobi v bolje zalozenih trgovinah?

Glej https://www.slo-foto.net/ftopict-19992.html grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati