0   

ni_pomembno @petelin 16. Okt 2010, 16:31

Med njihovo 'auto-fix' obdelavo fotogorafij opažam velike razlike. Pri WL fotogaleriji se mi pogosto zdi, da komajda kaj spremeni fotografijo. Tako niti nisem prepričan, ali zato, ker korelacija ni dobra ali pa ker je izvirna fotografija blizu popolnosti (gledano z vidika barv, svetlobe in kontrastov).

Z MS Picture Managerjem sem načeloma zadovoljen, vendar pa se kar ne morem znebiti občutka, da morda to ni to, ker je pač le dodatek oz. del paketa MS Office. Samostojnim programom pač bolj zaupam.

Picasa - kakor se ji zazdi. Včasih sliko zelo dobro uravnovesi, predvsem pri kontrastu, spet drugič pa iz solidne fotografije naredi preveč osvetljen ali pa zatemnjen zmazek.

p.s.: Z manual nastavitvami se mi ne da prav dosti ukvarjati. Tudi ne potrebujem oh-in-sploh-hudega programa ala Photoshop, ker se s predelavo ne ukvarjam. Torej, kaj mi je storiti? Obstaja kak četrti program, ki prekaša vse naštete?

Lp.
 0   

ni_pomembno @petelin 16. Okt 2010, 17:11

Popravljata GIMP in Paint.NET kaj bolje?
 0   

Žiga @thunder_road 16. Okt 2010, 17:16

Če boš dal v GIMP-u "auto white balance" (kjer ti bo program sam spreminjal levels nastavitve) se bo obnašal enako nepredvidljivo kot drugi najbrž. Vsaj pri meni je tako; najbolje je, če se sam malce poigraš v levels. Saj ni težko. Pa še dobil boš to kar boš sam želel, ne nekaj kar ti bo program vsilil sam.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

ni_pomembno @petelin 16. Okt 2010, 17:19

Hja, če imaš malo slik, to gre. Ne pa za goro fotk...
 0   

Aleš @lial 16. Okt 2010, 17:24

Še ena možnost je PhotoScape, podobno enostaven, kakor Picasa:
http://www.photoscape.org/ps/main/index.php

Vprašanje pa je, če bo pri polni avtomatiki obdelave kaj bolj točen od Picase.
Bojim se, da ne in da ob pravilni uporabi Picase je verjetno slednja celo boljša.

Predlagam, da še malo vztrajaš pri Picasi in se izogneš avtomatiki, ki je tudi v drugih programih nepredvidljiva.
 0   

ni_pomembno @petelin 16. Okt 2010, 19:41

Sem preizkusil še nekaj programov, pa se (začasno) vrnil nazaj na Windows Live Gallery. Samo spremembe slik pa shranjuje počasi za znoret.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati