0 

Miran @Novi66 17. Feb 2005, 10:16

Ce ima kdo vec izkusen, kateri objektiv (goriscnica) se najbolj uporablja na slikanju porok ?
Imam samo fiksne objektive, pa ne vem ali naj vse vzamem sabo ali ne.
Torej, kateri pride najbolj prav (beri:z njim narejenih vecino slik)
   0 

chips @chips 17. Feb 2005, 10:24

S fiksnimi objektivi na porokah nimas kaj pocet, saj je dogajanje precej v muvingu. Potrebujes torej zoom objektiv, kateri se zacne z 28 ali 35mm...bolje manj kot vec, ter tudi kak teleobjektiv je priporocljiv za portrete.
   0 

Goran @darkdragon 17. Feb 2005, 10:54

najboljsi objektiv za fotkanje porok je (za canona) canon EF 28-105/3,5-4-5, al pa njegova imitacija pri sigmi.

uporaben je tut kak 50mm / 1.8 za dogajanje po uradnem delu.

ce mas pa kak 80mm al pa 100mm bos pa tut lohka delu sam tezje kot s kakim zoomom.

kam pa gres na poroko, pa kdaj? mrbit se zmenva pa grem s tabo (zastonj, ker si en portfolio delam).
   0 

Miran @Novi66 17. Feb 2005, 10:57

Kdaj grem na poroko ? (pa ne svojo ! smile )

Ne se kmalu, sta sele zarocena. grin
Vseeno hvala za odgovor in ponudbo.
   0 

chips @chips 17. Feb 2005, 10:58

28-105 je res dober objektiv... Sicer nevem, kako je to pri canonu, venadr nikonov je zalo vredu. Priporocam.
   0 

Goran @darkdragon 17. Feb 2005, 10:59

ok. ko se bosta pa povpras se za kak nasvet mogoce tut instrukcije :wink:

0 

M_M @M_M 17. Feb 2005, 12:08

Oprostite moji nevednosti!

Malce višje sem zasledil izraz "portfolio" - kaj natančno je to? :oops:
   0 

Goran @darkdragon 17. Feb 2005, 13:02

portfolio, je umetnikova (fotografova) mapa oz. knjigica z njegovimi najboljsimi deli, s katerimi se predstavi podjetju pri prosnji za delo.

portfolio uporabljas tut za svojo lasno predstavitev.

jst delam portfolio za poroke, da prides do stranke in pokazes kak nacin dela mas in kaj lahko prcakujejo od tebe.

biggrin
   0 

Matej Herbst @matto 17. Feb 2005, 13:20

Fiksni na poroki res ne pridejo prav zoom, pa še najboljši so takšni z fiksno-stalno zaslonko, in 28 je skoraj obvezen saj imaš v prostoru malo maneverskega prostora.

Pa ne pozabi na dobro bliskavico smile
   0 

M_M @M_M 17. Feb 2005, 14:47

darkdragon hvala za pojasnilo. Se mi je zdelo, da je nekaj takšnega, nisem pa bil 100%.

Torej si sam portfolio delam že kar nekaj časa. Mapa, kamor shranjujem A4 printe svojih najboljših fotk. Res da te niso namenjene iskanju zaposlitve, ker sem za to daleč prenizek smile
Mi je pa ta mapa kar v ponos in jo z veseljem pokažem kakšnemu ljubitelju fotografije!

Kaj morajo biti zadeve v mapi urejene, kot npr. v tvojem primeru na temo poroka!? Moja je namreč vsakega malo po domače povedano brez repa in glave. Ena zasnežena iz 2000 metrov nadmorske, takoj naslednja pa poletna posneta 10 metrov pod morsko gladino.

Ali obstajajo kakšna posebna pravila glede tega!? Za vsak primer, če bi se kdaj odločil zadevo profesionalizirati.

Lp
   0 

chips @chips 17. Feb 2005, 14:52

Ce/ko se bos odlocil za profesijo, bos takrat ze vedel, kaj in kako gre. Nekih pravil za ustvarjanje portfolia ni, je pa prav, da je nek red in estetika. Ce bos posiljal portfolio npr. na kako solo ali fax, pa ti dajo oni zahteve glede formata fotk ipd.

Tiste tvoje fotke pa lahko komot uvrstis v kategorijo "mesano" smile
   0 

mishko @mishko 17. Feb 2005, 15:07

Portfolio si urediš po zdravi pameti, glede na namen, recimo če hočeš pokazat kako si vsestranski, pač razvrstiš fotke po kategorijah, če bi pa rad povdaril kakšno posebno področje, pa se skoncentriraš bolj na material s to tematiko. Odvisno komu in zakaj hočeš to pokazat.

Nekje na forumu je tema o priljubljenih fotografih, kjer imaš kar nekaj linkov do spletnih strani fotografov, in tam lahkopogledaš kako so njihovi portfolii organizirani, to ti bo sigurno dalo dobro iztočnico.

Glede izbire objektivov pa mogoče tole pomaga, se pa nanaša na Canon objektive.
http://www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/Canon-Wedding-Lens.aspx

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati