0   

Boris @Bauci 25. Okt 2010, 21:50

Pozdravljeni,

v eni od tem sem danes opozoril, da bi bilo lepo, da bi v komuniciranju uporabljali vsaj približno pravilno obliko slovenščine. Tudi jaz sem se v šoli učil pravil pred 30 leti vendar poizkušam pisati vsaj približno pravilno slovensko. Moj prispevek je bil v trenutku izbrisan iz foruma. A se vam to zdi pošteno?
 0   

Žiga @thunder_road 25. Okt 2010, 21:55

Da, ker si kršil moje opozorilo o tem, da o problemih obveščaj administracijo foruma! Kljub mojemu poprejšnjem opozorilu, da s tem ne smetite teme. Opozorila moderatorja pa menda znaš brati?
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Boris @Bauci 25. Okt 2010, 22:04

V redu. Očitno je na tem forumu pomembnejše to, da se ne "smeti" z opozorilom oziroma s strinjanjem s predhodnikom, ki je prav tako povedal, da bi se lahko pisalo "vsaj malo bolj po slovensko". Zaradi takšnih "pravil" in moderatorjev se umikam iz te debate in iz tega foruma. Priznam, da sem v času bivanja na tem forumu izvedel veliko uporabnih stvari v zvezi s fotografijo. Upam, da ne boš izbrisal tudi tega odgovora, ker s tem ne kršim nobenega pravila tega foruma.
Lep pozdrav, Boris
 0   

Žiga @thunder_road 25. Okt 2010, 22:07

Jaz se moram držati (in se držim) prav enakih pravil, kot se jih moraš držati sam. To je vse kar ti lahko povem.

PS: tvoj predhodnik je povedal, jaz sem povedal svoje in svetoval kako ravnati v takih primerih, ti pa si kljub temu še dodatno vztrajal naprej. Lahko pa bi enostavno napisal pritožbo meni (ali komo drugemu pooblaščenemu --kot sem jasno kot beli dan napisal v svojem opozorilu), jaz bi to prenesel na avtorja in problema ne bi bilo. Ampak zdaj je, kar je.
 0   

Peter Atanackov @Geo 25. Okt 2010, 22:16

Vsakdo ima pravico do svobode govora, kar pomeni tudi to, da se lahko izražajo kot se želijo.
 0   

M_M @M_M 25. Okt 2010, 23:45

@thunder_road: opozarjate napačne ljudi in zaklepate napačne teme! Ravno zaradi tega sem se pred leti bolj kot ne umaknil s tega portala.
Priznam, da se sem občasno vrnem, ampak le še pogledati oglase, ter tu in tam tudi sam objaviti kakšnega. Pametne konstruktivne debate tukaj že DOLGO nisem zasledil.
Pred tem ko sem se umaknil, sem opravljal ravno tvoje "nehvaležno" delo. Takrat se nisem strinjal s tem, da se "pooblaščene" osebe, kakor se sam imenuješ in sem bil tudi sam med njimi, preveč vtikate v debate. Zato se tudi nobena debata ne more razviti kot bi se morda lahko in se vedno znova najdejo pacienti, ki se jim f00čka za materin jezik.
Če se tistemu, ki postavi vprašanje, ne zdi vredno vsaj malo potruditi s slovnico, s tem kaže svoj odnos do foruma in njegovih članov...(FORUM=ČLANI). Zakaj bi se potem člani trudili z odgovarjanje na njegovo spakedranščino??

Slo-foto torej ostaja policijski forum.

Se znova vidimo čez leto ali dve.

Over&Out!
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Matej Petrovič @mpetro 25. Okt 2010, 23:47

Se podpišem pod objavo člana M_M res je...
 0   

Žiga @thunder_road 25. Okt 2010, 23:59

@M_M: prav veseli me, da si to napisal, ker si mi tako ponudil priložnost, da pojasnim nekaj zadev (upam, da mi uspe). Torej, vsekakor se ne mešam v debate, če le te potekajo na nekem nivoju, ki je 1)skladen s pravilnikom foruma (če se bolj uradno izrazim in 2) če se debata odvija na nivoju, ki ne kaže znakov, da bi lahko skrenila v nepotrebno kreganje med člani, ki le odvračajo ljudi od branja take teme. Niti ni res, da posežem pri vsakem malenkostnem ovinku s teme, ampak, kot sem poudaril že večkrat, presojam po kontekstu.
Kar se tiče materinega jezika pa je zadeva taka, kot sem jo napisal v temi zaradi katere imamo to debato. Torej, kadarkoli in res kadarkoli lahko napišete pritožbo in vsaka pritožba bo vzeta resno in ji bo namenjen razmislek. O načinu obveščanja pa, če niste zadovoljni z mojim namigom kako to početi, jasno piše 2. in 20. člen pravilnika portala slo-foto (na kratko: pišite administraciji, ki jo predstavljajo administratorji in moderatorji).
Težko pa moderatorji dopuščamo, da se tema popolnoma razvodeni zaradi nekaj medsebojnih obračunavanj in poučevanj. Sploh pa ne takrat, ko tudi uporabniki sami, celo tisti, ki niso neposredno udeleženi v debato v neki temi, začnejo opozarjati, da je šlo vse skupaj predaleč (v takem primeru-ki ta o aktualni polemiki o slovenskem jeziku resda (še) ni bil-pa tudi jaz ne morem pogledat skozi prste). Upam, da je sedaj kakšna zadeva bolj jasna.
 0   

M_M @M_M 26. Okt 2010, 00:56

1. opozorilo administraciji - očitno je bil komentar izbrisan

Bauci je napisal/a:
Pozdravljeni,

v eni od tem sem danes opozoril, da bi bilo lepo, da bi v komuniciranju uporabljali vsaj približno pravilno obliko slovenščine. Tudi jaz sem se v šoli učil pravil pred 30 leti vendar poizkušam pisati vsaj približno pravilno slovensko. Moj prispevek je bil v trenutku izbrisan iz foruma. A se vam to zdi pošteno?

2. opozorilo s strani urosm-a - zopet preslišano. To je odgovor na njegovo upravičeno zgražanje - grožnja z ukrepi je letela na napačnega naslovnika!

thunder_road je napisal/a:
urosm je napisal/a:
OK, sem kriv, sam nisem mogel, da nebi.

Kot že tolikokrat, pa še enkrat: pozivam, da se ne spotikate ob slovnico in po nepotrebnem smetite temo. Če imate težave, javite administraciji (torej moderatorjem ali administratorjem). Zdaj pa upam, da ne bo več nepotrebnih ekskurzev, sicer bom pač prisiljen ukrepat.

da še 1x povzamem:"Če imate težave, javite administraciji" - pravkar je bilo javljeno!!

...kasneje na tretje in četrto opozorilo o nestrinjanju uporabe spakedranščine - sledi zaklep teme, nikjer pa niti besedice uporabniku, ki je pobudnik te debate.

Kaj tukaj administraciji ni jasno??
Nehajte si že enkrat krepiti svoj ego s fiksno idejo, da ste alfa in omega foruma. Res gre za zasebni portal, ki pa ga oblikujejo člani.

thunder_road, najbolj me je pri tvojem posegu zmotilo to, da je dobil urosm (in vsi nadaljni podobni komentarji) takoj nož v hrbet, nikjer pa niti z besedico ni omenjeno, da naj mihaaa vendarle v bodoče uporablja malo bolj slovensko slovenSCino. S tem si samo še spodbudil njegov in njemu podobnim način pisanja, kar tudi sledi v nadaljevanju dotične teme, ko se tipo veselo pohvali, kako da on nikoli ne uporablja šumnikov, vejic niti velikih začetnic. Ja super, res.

Predlagam ti, da v miru še 1x premisliš kako si ravnal in če boš zjutraj še vedno istega mnenja, da si opozoril pravega človeka in je bilo tvoje ravnanje 100% pravilno, potem mi je res žal tega portala, kjer je slovenska beseda očitno ničvredna.

(Nekako se mi zdi, da po daljši odsotnosti še vedno precej dobro poznam strukturo tega portala, in že vnaprej skoraj zagotovo vem, kaj lahko pričakujem v odgovor, ampak se vedno pustim presenetiti).

Člani s(m)o jasno in glasno izrazili svoje nestrinjaje in sedaj je uporabnik, ki v svojem postu ni uporabil niti enega šumnika, skoraj nič ločil in velikih začetnic največji heroj na forumu!?

lp
[url]http://matjazmercnik.net[/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 26. Okt 2010, 07:09

Pozdravljeni,

strinjam sem, da je v forumu priporočljivo, da člani pišejo kar se le da v primerni slovenščini. Ampak poudarek je res na priporočljivo. Saj vseeno nismo vsi lektorji, katerim se postavijo dlake pokonci, ko kdo napiše kaj v svojem narečju ali slengu. Tudi ne predstavljam si, da bi vse debate potekala po Toporišiču.

Kar je thunder_road opozarjal pa je prav smetenje tem in tu mu dam prav! Potrebno se je zavedati, da naključni obiskovalci, ki recimo prek iskalnika najdejo podobno težavo, kot jo je že nekdo objavil v forumu, res ne potrebujejo brati opozorila ostalih članov, da nekdo ne piše v primernem jeziku. Za to odprite novo temo ali pa uporabite naš vriskač, ki je tako ali tako bolj namenjen smetenju kot pa forum.

Lep pozdrav,
Uroš
 0   

purac @purac 26. Okt 2010, 19:19

No, zanimivo. Tudi mene je že pred časom zelo motilo po moji osebni oceni zelo nekorektno administriranje tega foruma in sem se iz tega razloga tudi umaknil z njega. Ta forum je kot sem že takrat zapisal namenjen ozkemu krogu ljudi, vsi ostali pa smo samo balast. Hvala bogu da obstajajo še drugi, bolj prijazni forumi.
Če sem postavil vprašanje ste me posmehljivo usmerjali na "strička googla", če sem model aparata zapisal z velikimi sem bil okaran da "kričim", ipd. Hvala za tako neprijazen portal.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati