0   

maks @mmax 28. Okt 2010, 18:48

Gre za Tokino, ki ima f/4 in Sigmo z f/4-5,6
Prebral sem že veliko primerjav, pa bi rad slišal mnenje od nekoga ki je probal/imel oba.
Je res tako velika razlika med 10 in 12mm? Ostrina pa mislim da je na strani Tokine?
teža in velikost ne igrata vloge, če je tokina boljša, bom z lahkoto pogrešal tista 2mm.
 0   

martin @mart911 28. Okt 2010, 18:58

Jst sm s svojo tokino zlo zadovolen, sploh zgrajena je res dobr. Glede primerjave med 12mm in 10mm nebi vedu, je pa res da men osebno kdaj zmanka še mogoče kak mm na širokem koncu, je pa vprašanje če se mi to nebi dogajal tut na 10mm. Pr temu objektivu so mi všeč še barve-nebo pridobi na kontrastu, kot da bi mel gor pol. filter(v primerjavi z nikonom 18-105mm)
 0   

Zelod @flambirana_oFca 28. Okt 2010, 20:14

Jaz sem probal oba, imam pa Tokino 12-24 (verzija I). Izbiral sem ravno na podlagi testov na spletu, kateri od omenjenih ima boljšo ostrino. Ker s širokim kotom fotografiram pretežno skupinske posnetke ljudi ali pa dogajanje na koncertih, mi je ostrina zelo pomembna. Če bi fotografiral naravo, bi mi bilo prav vseeno ali bo nek list na drevesu v daljavi viden ali razpacan.
Sem od znanke testiral Sigmo 10-20 in je super objektiv, sploh hiter pri ostrenju, tih (pa Tokina tudi ni glasna) in dela lepe barve. Ampak pri meni na 40D ga je rahlo matral back fokus. Tistih 10mm je pa ogromno! Že pri objektivih 18-55 ali pa 17-55 se ta 1mm optično pozna. 2mm med 12mm in 10mm pa je po mojem testiranju res razlika (v plus seveda). Plus tega, je mene prepričala pri Tokini tudi fiksna zaslonka f4.
Drugače ta novejša Sigma 10-20 f3.5 (fiksna, brez razpona) je pa po mojem mnenju vsaj kolikor sem v testih videl, boljši od Tokine 12-24. Sicer ima Tokina 12-24 zunaj tudi verzijo II, vendar se za uporabnike Canonov mehansko prav nič ne razlikuje od prejšnje; dodali so le motor za ostrenje za uporabnike Nikonov d40/d60 in pa nekoliko boljši premaz na lečah proti odbojem.
 0   

Žiga @zcetrt 28. Okt 2010, 23:08

Če boš nameščal na Canon se pri ekstra širokokotnikih izgubi še nekaj kota proti Nikonu (1,6× proti 1,5× faktor goriščnice).
4.
 0   

maks @mmax 29. Okt 2010, 08:03

Hvala vsem za odgovore, mislim da mi bo Tokina prišla bolj prav....bo na Nikonu
Ratter, hvala za prvi link, sicer sem na tej strani pregledoval pa tega nisem zasledil
 0   

Primož @Smrkec 29. Okt 2010, 23:51

flambirana_oFca je napisal/a:
Sicer ima Tokina 12-24 zunaj tudi verzijo II, vendar se za uporabnike Canonov mehansko prav nič ne razlikuje od prejšnje; dodali so le motor za ostrenje za uporabnike Nikonov d40/d60 in pa nekoliko boljši premaz na lečah proti odbojem.

Se ne strinjam...optično je precej izboljšan objektiv...sem sprobal oba in vzel verzijo II, ker se mi je zdela veliko boljša...sem imel tudi 11-16 2.8 ki pa je bil še malenkost boljši kar se ostrine tiče, je pa imel težavo z ostrenjem s flešem(napaka vseh objektivov), in pa veliko sodčasto popačenje...

12mm na 40D pa izgleda takole:

18mm na 5D brez izreza pa takole:
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Zelod @flambirana_oFca 30. Okt 2010, 07:49

flambirana_oFca je napisal/a:
se za uporabnike Canonov mehansko prav nič ne razlikuje od prejšnje

Smrkec je napisal/a:
Se ne strinjam...optično je precej izboljšan objektiv

upset
Optika je optika, mehanika je pa mehanika. In elektronika je elektronika.
Slabo si me citiral ali razumel. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati