0   

Tomaž Pirman @tomovader 28. Okt 2010, 21:21

Živjo!

Zanima me ali so zelo opazne razlike na fotografijah slikanih z različnimi bodyi... se pravi če bi isti kader slikal z istimi nastavitvami in objektivom in razlika bi bila le v bodyu, bi bila fotografija zelo drugačna???
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Horvy @Horvy 28. Okt 2010, 21:44

S prijateljem sma se enkrat igrala z D40, D90 in je pri istih nastavitvah D90 naredil svetlejšo fotko, gre seveda za različno tipalo (CCD/CMOS), če pa primerjaš dve različni znamki, pa zna biti opazna razlika v barvah! Sem pa radoveden od kod takšno vprašanje?
 0   

Žiga @zcetrt 28. Okt 2010, 23:01

Bolj kot so pogoji neprijazni, večje so razlike med bodyi, če so ti tudi v različnih cenovnih razredih ali se razlikujejo po "starosti" modela. Med identičnima bodyema pa ne bi smelo biti razlik.
4.
 0   

Peter Atanackov @Geo 28. Okt 2010, 23:18

pa močno je odvisno kaj slikaš, če se gres kaksne low light fotografije, so razlike ogromne. Če se greš npr. slikanje pokrajine, pa so te razlike veliko manjse.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 29. Okt 2010, 00:21

vprašanje je pršlo kr tko... ker pač eni recimo ful hitr menjavajo Bodye pa me zanima če je res tok bolš če maš bolši bodi razn pač kašnih bolših tehničnih stvari (bolši iso, več pixlov, hitrost...), ker zakaj bi dau tok gnarja za en bodi k pač mogoče le ni tko dost razlike med razredom slabšim fotičem smile
nevem še razložit ne znam dobr od kje mi to vprašanje smile sam je zanimiv smile
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Jan Kajfež @Geccko 29. Okt 2010, 01:07

Ah pri večini menjav na boljši body se gre za ego in podobne scene... malo poglej po naši galeriji koliko dobrih fotk je bilo narejeno s sedaj že zastarelimi body-i ... je pa zadeva odvisna od tega kaj slikaš... določenim fotografom novosti v novih fotoaparatih veliko doprinesejo in se jim že zaradi tega splača menjava...

S časoma ugotoviš kaj ti, kot fotograf, kaj potrebuješ in potem prideš do spoznanja, da ti recimo zadošča body nižjega cenovnega razreda...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati