0   

mukotrpni @mukotrpni 29. Okt 2010, 09:34

pozdrav vsem. Kot novopečeni lastnik Nikona d3100, imam kr nekaj vprašanj. Približno 1 mesec ga lastim in me zanima kako se vzdržujejo objektivi in sam aparat?Glede na nizke temperature( na Gorenjskem so že 0) mal me skrbi glede vlage in prehoda na tople-mrzle prostore.Zdaj ko pridem domov, na toplo,aparat pustim na mizi, objektiv brez pokrovčka in počakam kakšno uro da se mal posuši kondenz... Zdaj ali delam pravilno in kako se čisti objektiv?kakšno čistilo, krpica....ali kaj
 0   

martin @mart911 29. Okt 2010, 09:44

Če maš aparat v kakšni torbici je bolš če ga not pustiš,se bo temperatura počasnej spreminjala. Drgač ga pa po moje mal vlage ne bo ubil.
 0   

Žiga @thunder_road 29. Okt 2010, 10:30

Ko ga prineseš od zunaj, pusti nekaj časa, da se "aklimatizira". Sploh, kadar gre za večje temperaturne razlike.

S kondenzom je najbolje ponazorit kar z očali. Tisti ki jih nosimo imamo včasih "probleme" pri teh prehodih, tako da ko iz mrzlega stopiš v notranjost se ti zadeva fino zarosi:)

No, smo pa to debato pred časom že imeli, tako da si lahko tudi tule prebereš kaj več o tem:
https://www.slo-foto.net/ftopicp-146567-.html#146567
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

mukotrpni @mukotrpni 29. Okt 2010, 10:44

tnx za odgovore , se še priporočam,imam milijon vprašanj, ampak zaenkrat brskam po forumu če kaj najdem...
 0   

Zelod @flambirana_oFca 29. Okt 2010, 11:31

Ne vem, če je moj postopek ravno pameten ( biggrin ) ampak pri meni se že kakšna tri leta učinkovito obnese.
Sedaj, ko se temperature spuščajo, imam v foto torbi vsak objektiv in body v PVC vrečki, ki ima na vrhu tisto plastično cevko, ki se stisne skupaj in prepreči uhajanje zraka, v vsako vrečko pa noter vržem grelno blazinico, ki proizvaja temperaturo okrog 40°C. In tako je foto oprema na toplem in ob prehodu v toplo območje, takoj pripravljena za uporabo. S tem si lahko samo privoščim, da na dogodke pridem zadnjo minuto in takoj pričnem fotografirati. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati