0   

daredevil @daredevil 29. Okt 2010, 14:22

Pozdravljeni
Zanima me ali je kak preprost program da bi izbrisal ozadje na sliki, da bi ostal samo predmet ki ga rabim. Photoshop je kar zahteven program. Primer je izdelek na sliki. Nebi rad trave in pa ostalega v ozadju.
 0   

Žiga @zcetrt 29. Okt 2010, 14:49

Splačalo bi se malo misliti na to pri slikanju. Tule je že osvetlitev takšna, da bo izolirano na belem ozadju izgledalo vse skupaj precej češko.

Kar se tiče enostavnosti problema, pa le ta to ni. Še najbolj enostavno, a vseeno dolgotrajno bi se ukvarjal s tem v Photoshopu z magnetic laso orodjem. Najbrž. Nisem pa ekspert. Zavisi pa vsekakor tudi od zahtev po kakovosti obdelave.
4.
 0   

Aleš @lial 29. Okt 2010, 15:04

Meni se pri takšnih problemih (vendar v Corel PhotoPaintu) še najbolj obnese radirka, če je večja zahtevnost, je manjši obseg, potem pa označevanje ostanka in brisanje. Lasso ali pa Magnetic Lasso mi vzameta preveč časa...

Glede enostavnih programov za ta posel pa - mislim, da bo hitreje odpreti kakšen tutorial za PS, kakor najti takšen program... lahko da se motim.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 29. Okt 2010, 17:25

Zanimivo.... Čemu pa služi ta zadeva? Ker sem jo opazil tudi na tej sliki kar na plaži bigeek

smile (delat je treba, pa nič jamrat)
 0   

daredevil @daredevil 30. Okt 2010, 12:33

a dj hudo:D
to le je pa zanimivo ratal:D
 0   

Aleš @lial 30. Okt 2010, 14:55

flambirana_oFca je napisal/a:
Zanimivo.... Čemu pa služi ta zadeva? Ker sem jo opazil tudi na tej sliki kar na plaži bigeek

Super izrezano, ni dvoma!
flambirana_oFca je napisal/a:
smile (delat je treba, pa nič jamrat)

Čista resnica grin grin
 0   

daredevil @daredevil 30. Okt 2010, 17:34

zdj moraš samo še eno lepotico zraven pa bom mel dobro reklamo:D
 0   

-lux- @-lux- 4. Mar 2013, 10:31

Živjo!
Fotografiral sem osebo na belem ozadju. Zdaj bi to izrezal, pa me zanima, kako,oz. s katerim orodjem v PS6 se da to najlepše narediti. Predvsem mi gre za to, da se na novi sliki ne bo preveč videlo, da je ta oseba prilimana gor.
Hvala!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 4. Mar 2013, 12:44

pen tool. use it.

sicer pa ni univerzalnega orodja. vsak ima svoje pluse in minuse. če hočeš vrhunske rezultate je treba znat uporabljat več orodij, za vsak predel svojega - las ne boš izrezoval z isto metodo kot krivulj.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

-lux- @-lux- 4. Mar 2013, 15:08

[quote="Sviri"]pen tool. use it.
Še nikoli nisem uporabljal tega orodja. Bom probal. Saj izrežejo verjetno vsi enako, predvidevam. Verjetno je treba še robove porihtat. Rad bi našel en dober tutorial, kjer je postopek opisan od začetka do konca.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 4. Mar 2013, 15:17

-lux- je napisal/a:
Živjo!
Fotografiral sem osebo na belem ozadju. Zdaj bi to izrezal, pa me zanima, kako,oz. s katerim orodjem v PS6 se da to najlepše narediti. Predvsem mi gre za to, da se na novi sliki ne bo preveč videlo, da je ta oseba prilimana gor.
Hvala!

Če želiš osebo prilepiti na novo ozadje, mora biti to osvetljeno na zelo podoben način kot oseba. Svetloba mora biti iste temperature in padati pod enakim kotom. Pa enako "trda" mora biti. Sicer lahko še bolj natančno izrezuješ, pa bo rezultat zelo cenen.
 0   

-lux- @-lux- 4. Mar 2013, 15:41

Ni potrebe po enaki osvetlitvi, saj bi kot ozadje dodal neko teksturo oz. "adornment", nekaj v starinskem stilu. Ozadje, kakor so ga imeli fotografi pred sto leti.
 1   

Jernej Lasič @Sviri 4. Mar 2013, 16:34

[quote="-lux-"]
Sviri je napisal/a:
pen tool. use it.
Še nikoli nisem uporabljal tega orodja. Bom probal. Saj izrežejo verjetno vsi enako, predvidevam. Verjetno je treba še robove porihtat. Rad bi našel en dober tutorial, kjer je postopek opisan od začetka do konca.

kot pravim, ni univerzalne poti, zmeraj se moraš prilagajati. pen tool, lasso tool, magnetic lasso, "color range", včasih je bil v PSju še extract filter za kompleksne zadeve rezat (lahko pobrskaš za zadevami kot so vertus fluid mask plugin)... malo morje orodij in tehnik.

Pa vedno delaj z maskami, nikoli z radirko. Izogibaj se radirke kot hudič križa. thumbsup
Zahvala: -lux-
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati