0   

Sebastjan Oblak @Obl4k 31. Okt 2010, 15:06

Pozdravljeni,

lastim si 3 leta star Manfrottov 190xprob stativ. Pred kaksnim mesecem se mi je zlomila celotna zaponka ki drzi spodnjo nogo na srednjo. Kontaktiral sem vec trgovin oz servisov v sloveniji in nekje mi niso odgovorili, nekje pa hocejo da jim posljem/prinesem celotno zadevo da pregledajo itd. Jaz sem vsem posredoval manfrottovo servisno oznako za to kos, katero sem zasledil tukaj (link iz njihove uradne strani): http://mediacdn.shopatron.com/media/mfg/2747/media_document/live_2/190XPROB_20070521.pdf?1272346402

Gre se za predmet R190, 499.
Zanima me, ce ima kdo kaksno europsko stran, ki ima ta produkt na zalogi in ga lahko narocim takoj ali pa kaksen servis kjer bi mi samo poslali zeljeni del, saj ga ni problem zamenjati...

P.S: Se opravicujem za pomankanje sumnikov, ameriska tipkovnica...

lp, Sebastjan
 0   

Andrej @fotokaj 31. Okt 2010, 15:25

Ne vem, če si že probal, vsekakor je pa kranjski Cumulus pravi naslov za taka povpraševanja.
 0   

ohinsploh @ohinsploh 31. Okt 2010, 16:24

si bom malo sposodil temo...poleti sem manfrotto 055 xprob stativ postavil v morje, poslikal kar sem imel poslikat, ga dvignil ven obrnil na glavo da je iztekla voda, obrisal s suho krpo in položil v avto, drugi dan sem ga nameraval očistit s sladko vodo in od takrat naprej ne deluje več zatič pri ploščici(za quick release sistem), poskušal sem že vse od namakanja, do wd4 pa nič ne pomaga...zatič je ostal vgreznjen, ne da se ga zagrabit z nobenim orodjem....kako bi lahko to rešil?
 0   

Andrej @fotokaj 31. Okt 2010, 18:13

ohinsploh je napisal/a:
si bom malo sposodil temo...poleti sem manfrotto 055 xprob stativ postavil v morje, poslikal kar sem imel poslikat, ga dvignil ven obrnil na glavo da je iztekla voda, obrisal s suho krpo in položil v avto, drugi dan sem ga nameraval očistit s sladko vodo in od takrat naprej ne deluje več zatič pri ploščici(za quick release sistem), poskušal sem že vse od namakanja, do wd4 pa nič ne pomaga...zatič je ostal vgreznjen, ne da se ga zagrabit z nobenim orodjem....kako bi lahko to rešil?

Stojalo nima veze, zatič je del glave; katero glavo imaš in v kakšni izvedbi; RC2, RC4 ali RC6?
 0   

ohinsploh @ohinsploh 31. Okt 2010, 20:39

498RC2, zlat zatič je ostal v "luknji" in ne zleze ven...
 0   

Zelod @flambirana_oFca 1. Nov 2010, 09:34

Sol je takšnih primerih hudič! (enako kot, če prevozno sredstvo zleti v morje - je konec, ker se sol zažre povsod).
Če imaš možnost ta del (kanal v katerem je zatič) segreti nad 800°C s tem, da ne poškoduješ ničesar okrog, potem si zmagal, saj se bo nakopičena sol v kanalu stalila in boš lahko zatič premaknil, sol pa z navadno vodo izpral ven.
Vendar, ker je to vse na majhni površini in obdano z različnimi materiali, je ta misija precej težavna in vprašanje s kakšnim končnim izidom.
Drugače je pa verjetnost, da boš to kar tako poštimal, žal precej majhna. Izpiranje, izpiranje in izpiranje... Nekih konkretnih sredstev za odstranjevanje soli pa ni, ker obstajajo samo tri kemijski načini kako jo poničiti oziroma iz neke snovi (voda) odvzeti.
Jaz bi poskušal zatič na silo potegniti/potisniti. Če ga uspeš do konca izvleči ven, potem pa samo zatič in utor/kanal rahlo pobrusiš (toliko, da ostraniš plast od soli) in je.
 1   

Aleš @lial 1. Nov 2010, 09:53

V takih primerih je dobro vedeti, kako je zadeva sestavljena:

Notranji premer vzmeti je 3mm.
Torej: na spodnji strani je treba natančno določiti središče in zvrtati luknjico premera največ 2mm, preko katere lahko z rahlimi udarci pomagamo dvigu zatiča. Če ne bo šlo takoj, bo malo WD-ja tudi pomagalo.
Zahvala: ohinsploh
 0   

martin @mart911 1. Nov 2010, 10:33

Flambirana_oFca stalil bo sol in potem bo stvar pri 800 stopinjah spral z vodo?? No mogoče bi blo bolš glavo namočt v vodo in upat da se sol stopi, al pa mehansko stvar odstrant v tem primeru pa jst predlagam da bi prevrti zatič z najtanjšim svedrom pol pa z žičko zahaklu in vn potegnu. Če se zatič unič morš zamenat sam tega in nimaš nobenih poškodb na sami glavi.
 0   

ohinsploh @ohinsploh 1. Nov 2010, 11:18

Tole je mission impossible in draga šola zame....kaj čmo...
 0   

Aleš @lial 1. Nov 2010, 11:36

ohinsploh je napisal/a:
Tole je mission impossible in draga šola zame....kaj čmo...

Če nisi predaleč doma... ti morda lahko pomagam.
 1   

Zelod @flambirana_oFca 1. Nov 2010, 15:35

mart911 je napisal/a:
Flambirana_oFca stalil bo sol in potem bo stvar pri 800 stopinjah spral z vodo?? No mogoče bi blo bolš glavo namočt v vodo in upat da se sol stopi, al pa mehansko stvar odstrant v tem primeru pa jst predlagam da bi prevrti zatič z najtanjšim svedrom pol pa z žičko zahaklu in vn potegnu. Če se zatič unič morš zamenat sam tega in nimaš nobenih poškodb na sami glavi.

Ne čist tako... Jaz imam doma en poseben grelnik/talilnik za tudi tovrstne zadeve. je pa na takšni površini, ki ni točno predvidena temu početju - težko in rizično.
Voda bo sol precej težje stopila, če že, potem vsaj kis, bencin ali pa sredstvo za čiščenje vodnega kamna (npr. wc račka ali ben, če ni drugega v bližini). smile
Je pa težko v takšnih temah svetovati, ker je težko predvideti koliko je oseba na drugi strani spretna s tovrstnim početjem in kaj ima na voljo od pribora.
Zahvala: ohinsploh
 0   

martin @mart911 1. Nov 2010, 17:19

No sej verjamem da lahko stvar segreješ na 800 stopinj, v tem sploh ne vidm problema sam kako boš pa to pol z vodo sprau? Ker voda pri kontaktu z stvarjo k ma 800 stopinj ne bo glihk tekoča.
Jst mislm, da bi blo res najbolš zvrtat pol pa vidš kaj bo. Glede na to da trenutno ni uporaben, slabš ne more bit.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati