0   

Rok @rochwald 31. Okt 2010, 15:35

V kratkem se odpravljam v Indijo. Ker sem na dosedanjih poteh navadno s sabo nosil vecino svoje opreme in bi si tokrat zelel manj tovora, bi vas prosil za nasvet, kaj bi bila najidealnejsa kombinacija.
Posedujem Canon EOS 450d, kit objektiv 18-55, sigmin 10-20, canonov 55-250 in fiksni canon 50 1.4.
Zaenkrat se nagibam le h kit objektivu in 50-ki za portrete in fotografiranje ob slabsi osvetlitvi. Vecinoma tudi fotografiram v tem obmocju. Ce ima kdo kaj izkusenj s to destinacijo, pa me zanima, ali se vam zdi, da mi bo manjkal teleobjektiv. Varianta, o kateri sem razmisljal, bi bila tudi nakup Canon 85mm 1.8 za kaksne bolj oddaljene detajle in seveda za portrete (namesto 50-ke) - fotografije, ki jih na portalu vidim posnete s tem objektivom, me navdusujejo, bojim pa se, da je za moj namen potrebna razdalja morda malo prevelika.
Nisem pa se cisto opustil tudi misli na sirokokotni objektiv, saj sem do sedaj na potovanjih vecinoma slikal naravo. Kaksni nasveti glede tega?
Sicer so fotografije namenjene izkljucno lastni uporabi in za spomin, seveda pa mi veliko pomeni, ce so kvalitetne.
Hvala vsem, ki ste se prebili cez ves tekst..grin In hvala za vse nasvete!
 0   

Tomaž @sixtoo 31. Okt 2010, 15:59

Na moje potovanje v Turčijo letos poleti sem s seboj vzel kit objektiv (tudi sam si lastim 450D) in širokokotnega. Imel sem tudi možnost teleobjektiva, ampak sem rekel, da bom vzel samo zgoraj našteto. Mogoče sem edino pogrešal kak svetlobno močnejši objektiv (50 1.8/85 1.8), ker je bilo na voljo par lepih možnosti za fotkanje... Ampak o tem kdaj drugič smile

Sicer pa sam največ slikam naravo in arhitekturo. Se da pa s širokokotnim tudi kakšno zelo zanimivo perspektivo ujet, ampak spet je vse odvisno od fotografa smile

Dobre fotke in uživaj na potovanju thumbsup
 0   

rey_ @rey_ 31. Okt 2010, 17:55

Po mojem mnenju bi bila najboljša kombinacija 10-20 ter 50/1,4 oz. 85/1,8
 0   

Žiga @thunder_road 31. Okt 2010, 18:05

Širokokotnik bi ti priporočil vzeti sabo (sploh še, ker si itak na 1.6 cropu), tudi sam ga nosim sabo če kam grem, sploh v kakšnih bolj strnjenih naseljih / prostorih ti bo prišel prav. Potem pa morda še kaj v smislu 50mm. Tako, da se kar strinjam z rey_-em.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

andyz @andyz 31. Okt 2010, 21:45

18-200 ni slab objektiv pa še drag ni. Če vzameš s sabo še 10-20, imaš pokrito vse.
andyz
 0   

Primož @Smrkec 31. Okt 2010, 22:24

jaz bi uzel kombinacijo 50 1.4 in 10-20 ....
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Martini456 @Martini456 1. Nov 2010, 10:53

Se strinjam s Smrkcom kr uzem 50 1.4 in Sigmo 10-20, mogoče pa kak zelo poceni sigmin 70-300mm, za potovanja majhen in uporaben, seveda se pa v kakovosti ne more primerjati s prej navedenima objektivoma...
 0   

Matej @Teyc 25. Nov 2010, 20:15

Najprej SORRY ker sem v tole temo dal moje vprašanje, ampak nebi odpiral druge: Ma pa zanima če ima kdo izkušnje s tole trgovino: http://www.justcanon.net/index.php?cPath=1
cene se mi zdijo precej dobre grin Piše da so iz UK, torej ali je še kak davek ko dobim sem itd??? ALi obstaja še kak namig za dobro ceno-mika me 5D mark II smile
Hvala vsem za nasvete,M
 0   

Martini456 @Martini456 25. Nov 2010, 20:19

Tele cene se mi zdijo pretirano nizke, bodi previden, se mi zdi nateg naj pa še kdo potrdi, ki ve več kot jaz...
 0   

primoz75 @primoz75 25. Nov 2010, 20:50

Teyc je napisal/a:
Najprej SORRY ker sem v tole temo dal moje vprašanje, ampak nebi odpiral druge: Ma pa zanima če ima kdo izkušnje s tole trgovino: http://www.justcanon.net/index.php?cPath=1
cene se mi zdijo precej dobre grin Piše da so iz UK, torej ali je še kak davek ko dobim sem itd??? ALi obstaja še kak namig za dobro ceno-mika me 5D mark II smile
Hvala vsem za nasvete,M

nateg
 0   

Horvy @Horvy 25. Nov 2010, 20:57

En OT nasvet bi ti dal, mislim, da lahko brez problema prodaš 18-55 in 55-250 in nabaviš rabljeno sigmo 70-200/2.8, pa imaš široki kot, ''svetlo'' 50mm/1.4 in območje 70-200 pokrito z 2.8, to govorim zato, ker js nardim 80% portretov z ulic s 70-200. Sigma ima lep bokeh, pa včasih lahko kar z velike razdalje dobiš kvaliteten portret z zamegljenim ozadjem...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 25. Nov 2010, 21:27

Teyc je napisal/a:
Hvala vsem za nasvete,M

Najbolje, da pogledaš tole temo, ki jo poizkušam čimbolj pogosto posodabljati:
https://www.slo-foto.net/ftopicp-134757.html#134757
 0   

Žiga @zcetrt 25. Nov 2010, 21:29

To je že res, ampak za nosit naokrog je pa 70-200 kar utež kar utež...
4.
 0   

Martini456 @Martini456 25. Nov 2010, 21:33

Če boš mel 70-200mm, 50 1.4 in 10-20mm, si kar še eno šerpo dub, da bo še drugo prtlago nosila...
 0   

Simon @SimonG 26. Nov 2010, 08:15

Teyc je napisal/a:
Hvala vsem za nasvete,M

Isti nateg kot http://www.justnikon.net/...

Cene za petko po EU lahk preveriš tukaj
 0   

Gregor Gomboc @George 26. Nov 2010, 08:38

Horvy je napisal/a:
nabaviš rabljeno sigmo 70-200/2.8,

Za potovanja z manjšo opremo? confused
 0   

Janez Pelko @Wartburg 26. Nov 2010, 09:46

Moje mnenje:
Večino posnetkov lahko narediš z 18-55. To pomeni vsaj 90%.
1.8/85 je krasen objektiv, a morda za potovanja ne toliko primeren, saj ni nek teleobjektiv, je pa svetlobno močan. Če imaš 55-200 s stabilizacijo, se da tudi s tem veliko naresti.
Ultraširokokotnik je fin, a ni nujen. Tudi 18mm je že lepo širok kot, ob pametni uporabi lahko dobiš krasno perspektivo. To je približno ekvivalent 28mm na FF, kar je bil včasih standard za široki kot. Eden največjih modnih fotografov Jeanloup Sieff je imel 35mm za širokokotnik in je z njim dosegal izjemen efekt tako zmernega popačenja kot globine.
Sam sem bil dvakrat v Indiji. Obakrat sem delal na FF. Prvič sem vzel le dva objektiva, 20mm in 50mm, pa se mi ni zdelo, da bi karkoli zamudil. Drugič sem vzel 24-50 in 1.8/50 za slabše svetlobne razmere. Pa še enega malega fiksnega 200mm. Z 20mm sem naredil le nekaj posnetkov, veliko večino pa s 24-50. Vzel sem pa taveliko torbo, ki mi je služila za hrambo fotoopreme in še vsega ostalega, kar sem dnevno nosil s seboj.
Nekako je tudi škoda doživeti slikovito potovanje le skozi okular. Z manj opreme boš lažje potoval, manj se boš obremenjeval, manj boš gledal s fotografskimi očmi in več boš imel od potovanja. Pa saj ne rabiš 10000 fotk, dovolj jih je 100.
Naj sklenem: moja izbira na tvojem mestu bi bila le kit objekktiv, morda ša še teleobjektiv, če ti ne zavzame preveč prostora.
 0   

Gregor Gomboc @George 26. Nov 2010, 09:59

Tudi sam sem se večkrat spraševal kaj vzeti s seboj na izlet, potovanje... Pogosto je to na koncu namesto 12kg opreme le ženin 30D in Sigma 18-125.

Se pa za potovanja z malo opreme vedno znova zalotim da bi najraje vzel s seboj G12 (če bi ga imel).
 0   

name1 @name1 26. Nov 2010, 10:06

moja oprema na potovanjih - FF body, 24-105mm, flash, 3 baterije za body (zadnjič jih v 5 tednih nisem porabil) ter še kakšen filter...če grem z avtom oz. če prostor/teža nista problem, še 70-200mm, TCx2, še kakšen fleš, ... ... ... ... ...

želel bi si še marsikaj a resnica je, da tudi ko imam več opreme s seboj, v 98% uporabljam 24-105...
May the light shine on you!
 0   

Horvy @Horvy 26. Nov 2010, 15:04

Res ne razumem ljudi, ki se obremenjujejo s težo objektivov, imam Nikkorja 70-200 VR, ki je res težek, pa sem ga nesel čez cel balkan, in ne vem, v čem je problem nositi malo več kot eno kilco na hrbtu ali v roki?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati