0   

caelebis @caelebis 2. Nov 2010, 19:21

Pozdravljeni,
Ker imam namen kupit rabljeno bliskavico za Nikon, me zanima na kaj moram biti pozoren pri ogledu izdelka (poleg vidnih mehanskih poškodb seveda).
Ker sem v fotografiji nov, nimam pojma kaj je pomembno oziroma kakšne so glavne hibe rabljenih in "pokvarjenih" bliskavic.

Vnaprej hvala!
 0   

Tomislav @tomaz_urh 3. Nov 2010, 09:07

da je čim manj rabljena oziroma uporabljana in da je kot nova, sedaj imaš eno sb 600 za 170 na bolhi, meni se zdi prima dil
lp
 0   

caelebis @caelebis 3. Nov 2010, 09:10

Je tudi 3 leta stara, tako da ni ravno tako prima deal grin
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Nov 2010, 11:23

220€ za sb-600 pa res ni ugodno... jaz sem eno sb-800 kupil za 180€ eno pa celo za 150€, samo malo je treba poiskat pa čakat... drugače se pa v tujini dobi nova sb-600 za 200€ ....
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

PrimozS @PrimozS 3. Nov 2010, 12:27

Pri nas se je zadnjih 14 dni dobila nova SB-600 za 230. Za tiste, ki ne želijo tvegati s pošiljanjem, a bo veljala garancija, ipd.
Mislim pa, da je danes zadnji dan akcije.
 0   

caelebis @caelebis 3. Nov 2010, 12:35

PrimozS je napisal/a:
Pri nas se je zadnjih 14 dni dobila nova SB-600 za 230. Za tiste, ki ne želijo tvegati s pošiljanjem, a bo veljala garancija, ipd.
Mislim pa, da je danes zadnji dan akcije.

Kje je ta akcija?
 0   

PrimozS @PrimozS 3. Nov 2010, 12:52

Veliki pok.
Vsaj v malem letaku, ki sem ga dobil ob "Nikon dnevu" pri njih, je tako pisalo.
 0   

Andrej @fotokaj 3. Nov 2010, 13:10

Akcija gor ali dol; zakaj bi dajal 230 eur za novo SB-600, ko maš pa na Bolhi redno ponujane rabljene SB-800 za 200-250 eur? Zaradi garancije?
Pa ne pozabit, da vam bo vsak cajt lahko za 300 eur poštar pred vrata prinesel povsem novo SB-700 ...
 0   

PrimozS @PrimozS 3. Nov 2010, 13:16

No, seveda se strinjam s tabo.
Zaenkrat pa se zgodi tudi, da se da dobit iz tujine SB-900 za približno enak denar kot SB-700.
 0   

Andrej @fotokaj 4. Nov 2010, 12:25

PrimozS je napisal/a:
Zaenkrat pa se zgodi tudi, da se da dobit iz tujine SB-900 za približno enak denar kot SB-700.

No, tale zna biti pa že malo lovska ... Če veš, kje se da dobit novo SB-900 bliskavico za 280 eur + poštnino, se pa res lepo priporočam za informacijo. Pravzaprav za vsako informacijo o trgovcu, kjer se da dobit ta fleš za vsaj pod 350 evri (s poštnino vred) ...
upset

Saj veš, kako je s temi "približno enak denar" forami ...; jaz rečem, da je vseeno, al daš 250 za SB-800 al pa 300 za SB-700, drugi pravi, da je vseeno al daš 300 za SB-700 al pa 350 za SB-900, tretji pa dobro ve, da ni vseeno, al kupi SB-800 al pa SB-900 ...
 0   

Aleš @lial 4. Nov 2010, 12:31

Pixmania?

ups- je par evrov čez....
 0   

PrimozS @PrimozS 4. Nov 2010, 12:37

@fotokaj - Na foki (vsaj ko sem zadnjič gledal) sta bili SB-700 in SB-900 (dobesedno) par eur razlike. Prva 319 in druga 321 EUR + ptt. Kot vem, je poštnina okrog 24EUR. Je pa res, da je na zalogi očitno le SB-900.
No, ti si očitno našel še cenejši vir za SB-700. Oz, sem pogledal še na eni slo strani - pa dejansko tudi ponujajo SB-700 za 300 EUR.
 0   

seli @bselly 21. Sep 2011, 11:43

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam vprašanje glede izbora rabljene bliskavice. Lastim si Nikona D7000 in makro objektiv Tamron 90mm 2.8 ter obožujem slikanje makro posnetkov ter portretov. Že odkar sem se spustila v makro vode opažam da nujno potrebujem bliskavico, sedaj pa bo s prihajajočo zimo le prišel čas, ko bi si jo skušala tudi nabaviti.

Ker bi bliskavico vseeno potrebovala za različne priložnosti posledično ne bi posegla po namenskih makro bliskavicah, ampak bolj po Nikon SB-600 ali 700 ter poskušala to aplicirati tudi k makro fotografiji.

S fotografijo se ukvarjam predvsem na ljubiteljskem nivoju in imam zanjo določen bolj omejen budget. Razmišljala sem o nakupu rabljene Nikon sb-600, vendar tu nastopi problem da bliskavic nisem nikoli uporabljala, torej rabljene bliskavice pred nakupom ne bi znala niti zadovoljivo oceniti. Torej bi me prodajalec znal brez truda potegniti za nos confused . Zelo se mi zdi pomembno da se stvar dobro preveri, pa tudi slišala sem da se rabljenih bliskavic za razliko od rabljenih objektivov ne splača nabavljati. Je to res?

Bom zastavila zelo subjektivno vprašanje: se v tem primeru raje kupi novo sb-700 ali se vseeno splača tvegati s sb-600? Pregledala sem razne reviewe med obema, po specifikacijah mi obe enako ustrezata, največji pomen mi torej predvsem razmerje cena : biti potegnjen za nos s pokvarjeno bliskavico smile

Opažam, da se nova 700ka prodaja od 267€ naprej do 300, rabljene 600ke pa so še vedno precej drage: okoli 200€ in vidim, da cena v primerjavi s časom presenetljivo počasi pada.
 1   

misfits @misfits 21. Sep 2011, 12:03

bselly je napisal/a:
pa tudi slišala sem da se rabljenih bliskavic za razliko od rabljenih objektivov ne splača nabavljati. Je to res?

vse se splača kupovat rabljeno, če je le dovolj ceneje kot novo. Mislim, da je več možnosti, da kupiš aparat ali objektiv s kakšno okvaro kot bliskavico.
Daš na aparat, probaš če vredu osvetljuje na avtomatiki, probaš še ročne nastavitve, polno moč...
Zahvala: bselly
 1   

Zelod @flambirana_oFca 21. Sep 2011, 12:55

Tako kot misfits pravi oziroma pred časom sem svoji sestri, ki je prav tako kupovala rabljeno bliskavico in nisem utegnil iti poleg, napisal ta navodila. Sprintaj si jih, imej poleg pri pregledovanju bliskavice in pojdi po točkah.

Zunanjost:
- preveri steklo oziroma žarnico (pomakni zoom do konca, če ni). Če je žarnica črna ali je veliko črnih pik - opusti kupčijo.
- preveri razpršilni element za široki kot (gre lepo ven, noter, vklopljena bliskavica zazna spremembo razdalje?),
- preveri hotshoe (je cel, se lepo zaklene/privije, bliskavica trdno stoji v hotshoe kanalu?)
- če bliskavica ima, preveri dodatne priključke, če so celi, neskrivljeni ipd. (battery pack, PC...)

Delovanje:
- testiraj delovanje v E-TTL načinu (se ob spremembi goriščne razdalje objektiva, spremeni vrednost razdalje?)
- na aparatu spremeni kompenzacijo fleša v skrajno - in skrajno + točko in naredi posnetek (je posnetek manj oziroma bolj osvetljen in se je opazilo, da je fleš zabliskal manj oziroma bolj?)
- na flešu ročno spremeni razdaljo od najmanjše (24mm/28mm do največje; 105mm npr.) in spremljaj ali vse normalno deluje (žarnica se pomakne do konca fleša?)
- vklopi funkcijo "2nd rear curtain" in testiraj
- vklopi funkcijo "Hi-Speed Sync" in testiraj (ne pozabi na aparatu nastaviti čas zaklopa na vsaj 1/640s)
- bliskavico nastavi na ročni način (M) in testiraj (spreminjaj vrednosti moči bliska, lahko tudi zoom (razdalja)).

Dodatno:
- bliskavica dela v slave načinu?
- bliskavica dela v master načinu?

To je to, precej univerzalno. Seveda pa priporočam, da si pred sklepanjem kupčije na internetu ogledaš navodila za uporabo bliskavice kakršno nameravaš kupiti, da se bolje seznaniš kje se kaj pritisne.
Ta navodila izgledajo mogoče komplicirana ampak zverziranemu uporabniku, ki bliskavico pozna v podrobnosti, testiranje do točke "dodatno" vzame izredno malo časa.
 1   

Jernej @wolf82 21. Sep 2011, 15:59

Jaz sem tudi gledal za rabljeno. SB-600 znaš dobiti od koga, ki jo je kupil, potem pa ugotovil, da je ne potrebuje. Sam cene pa noro držijo - cca 180-200 evrov. 800 in 900 je že večja verejtnost, da jo je uporabljal kak "profi", ni pa to pravilo.
Na koncu sem kupil NOVO SB-700 v Slo z garancijo za 270 evrov. Za ta denar se mi je enostavno ni splačalo naročiti iz tujine ter še reskirati, da bodo pozabili potrditi garancijo.
Se pa strinjam, da če za 100 evrov manj dobiš rabljeno SB 600 lahko ob enem kupiš še rabljen nikon 50mm 1,8 D...
Lp
P.S.: Med oglasi imaš SB-700 za 250 evrov:
https://www.slo-foto.net/mali-oglasi/1279/bliskavica-sb700
 0   

seli @bselly 22. Sep 2011, 11:58

Res velika hvala za vse odgovore in pomoč, mi bo vse prišlo zelo prav ob odločitvi in kasnejšem nakupu!
Toliko panike glede rabljene elektronike delam predvsem zato ker sem enkrat nevede kupila izdelek z napako, ki ga je nekdo prodajal pod pretvezo da je v odličnem stanju. In to sem opazila po par dneh uporabe. Problem je bil predvsem v tem da sem se s tistim izdelkom takrat prvič srečala v živo in ga nisem znala pravilno pregledati. Nočem ponoviti neumnosti, saj te bliskavice niso tako zelo poceni za ljubiteljski šport.

Sem tudi brala razne teme od uporabe teh bliskavic za makro fotografijo in se mi zdi od misfitsa še najboljša, edini problem bi bil predvsem povezava s fotoaparatom.

@wolf82: Oglas sem videla, hvala!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati