0   

hrabri @hrabri 5. Nov 2010, 22:51

Zanima me, če ima kdo izkušnje Z 2x-nim telekonverterjem CANON. Sestava : EOS 550D + telekonverter 2X-ni + objektiv 55-250 IS. Malo sem se že pozanimal, a sem žal ostal v dilemi, ker nekateri trdijo, da telekonverter ne more zamenjati teleobjektiva. Zanima me , če je telekonverter 2X + 55-25o IS spodobna zamenjava SIGME 150-500 ali kaj podobnega. Gre se za nekaj posnetkov in seveda prihranek pri denarju. Zanima me tudi kdaj telekonverter zamenja teleobjektiv, oziroma kdaj telekonverter uporabljamo. S fotografiranjem sem se resno pričel ukvarjati pred nedavnim in ugotovil, da imam glede opreme večje in večje potrebe, žal pa recesija v denarnici ne dopušča visokih finančnih projektov.

Lp in hvala za odgovore
 0   

misfits @misfits 5. Nov 2010, 23:00

hrabri je napisal/a:
Zanima me , če je telekonverter 2X + 55-25o IS spodobna zamenjava SIGME 150-500 ali kaj podobnega.

ni, telekonverter ni glih primeren za za objektiv, ker imaš pol zaslonko x2 (f10), kar pa ni preveč uporabno, pa tudi kvaliteta slike s s konverterjem poslabša.
2x TC je za objektive z zaslonko f2,8
Canon konverter tudi fizično ne paše na ta objektiv
 0   

hrabri @hrabri 6. Nov 2010, 00:54

canon 550D -- Canon TC dvakratni -- objektiv Canon 55-250 IS naj bi bil sestavljen komplet. Fizično gre skupaj Lp
 0   

misfits @misfits 6. Nov 2010, 08:58

ne gre, če pa gre, pol pa TC ni Canon, ampak mogoče kak Kenko ali kaka druga firma, al gre pa mogoče za dodatno lečo na koncu? No, skratka, za kaj resnega zadeva ni uporabna.
 0   

Miha @cedo 6. Nov 2010, 11:10

Tudi če boš zadevo spravil skupaj, ti AF ne bo deloval. Ročno pa efektivnih 800 mm (250*1,6*2) pri zaslonki f11 in skozi drobno iskalo, prilagojeno za AF, ne boš mogel ostriti.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati