0   

mukotrpni @mukotrpni 8. Nov 2010, 11:11

pozdrav.
Sem tik pred nakupom objektiva, NIKKOR 55-200

http://www.cameranu.nl/artikel/6312/Nikkor_AF-S_DX_VR_55-200_mm_f_4-5_6_G_IF-ED.html
glede na naše cene je nakup zelo ugoden, prištet mu treba še 20€ poštnine,če pa ti kdo kupi na firmo ga dobiš -19%. Najbrž bom se za njega odločil.
Vendar imam vprašanje na katerega mi še noben ni konkretno odgovoril.Lastim nikon d3100+ objektiv 18-55(komaj 3 tedne) in sem novinec v svetu DSLR.Kar se tiče nikkor objektiva mi je jasno da moram gledat AF-S in VR (da mi dela avtofokus in stabilizacija) ampak pri Sigmi in Tamronu mi ni jasno.Primer ima AF ampak ne dela na Nikon ali vprašanje če dela..
Ali mi lahko kdo "po domače" razloži na kaj moram bit pozoren pri nakupu Sigme ali Tamrona pa da vse dela na d31oo.Kakšne kratice , oznake, ali kaj... in ali kak objektiv priporočate za nezahtevenga , domačega uporabnika do kakšnih 250€(AF in VR obvezno)
Nekateri ponujajo in Macro funkcijo.ali prav razumem da poleg klasične telezoom uporabe lahko uporabljaš tudi macro?

Hvala za odgovore...
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 18. Nov 2010, 17:47

offtopic. a če naročiš na tej strani, pošljejo oni v Slovenijo? upset 20€ praviš da pride poštnina? Ker so cene neprimerno nižje kot v Sloveniji bigeek
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 18. Nov 2010, 17:49

double post.
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

Miha @cedo 18. Nov 2010, 17:58

mukotrpni je napisal/a:

Ali mi lahko kdo "po domače" razloži na kaj moram bit pozoren pri nakupu Sigme ali Tamrona pa da vse dela na d31oo.Kakšne kratice , oznake, ali kaj... in ali kak objektiv priporočate za nezahtevenga , domačega uporabnika do kakšnih 250€(AF in VR obvezno)
Nekateri ponujajo in Macro funkcijo.ali prav razumem da poleg klasične telezoom uporabe lahko uporabljaš tudi macro?

Hvala za odgovore...

Sigma AFS imenuje HSM, VR pa OS: http://www.sigmaphoto.com/shop/50-200mm-f4-56-dc-os-hsm-sigma

Tokina pa trenutno nima primerljivega objektiva.

Tista "macro" oznaka je bolj marketinška finta. Poglej najbližjo razdaljo ostrenja pri posameznem objektivu (pri enakih mm goriščnice) in se odloči.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati