0   

damijan vidic @vid 19. Nov 2010, 08:35

zdravo!prosim če mi lahko kdo pove kje pogledam število narejenih posnetkov na nikon 300d hvala!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 19. Nov 2010, 08:42

Odgovor lahko najdeš tukaj:
https://www.slo-foto.net/ftopict-19401.html
 0   

damijan vidic @vid 19. Nov 2010, 08:55

Lucifix-hvala za hiter odgovor.
 0   

balli12 @balli12 13. Dec 2010, 19:04

Bom kar tukaj vprašal!

Kupujem canon 7d pa me zanima kartica je primerna za ta fotoaparat, seveda da je tam nekje 8-16 GB in da bi lahko z njo slikal to kar pač fotoaparat ponuje 8slik/sec!

na kaj moram biti pozoren, ali je vseeno če vzamem recimo 16Gb ki ima 20Mb/s, ali naj oziroma moram kupiti tako ki ima 60Mb/s.
Dilem je nastal ko sem malo prebiral specifikacijo in če logično pomislim: ena slika v rav formatu zasede npr 23MB in če to zmnožimo ×7 dobimo 161Mb/s.
kako bo potem fotoaparal lahko shranjeval slike na kartico ki ima prenosa samo 20MB/s, prosim za pomoč. Vi ki imate prakso je to lažje doumljivo!
 0   

Mihy @Mihy 13. Dec 2010, 19:36

Fotoaparat ne shranjuje direkt na kartico, pač pa ima za to določen buffer (vmesna shramba), od koder se pišejo podatki naprej na kartico.
Če misliš delat raw zaporedne posnetke po 2 sekundi, potem dobi nekaj hitrega, če misliš slikat v jpeg, potem pa ni nekega problema s hitrostjo (razen če misliš delat rafale po 40 slik).
Sam pa imam Sandisk extreme III 16gb na dotičnem aparatu.
 0   

Grega @kreco 29. Jul 2011, 12:14

balli12 je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal!

Kupujem canon 7d pa me zanima kartica je primerna za ta fotoaparat, seveda da je tam nekje 8-16 GB in da bi lahko z njo slikal to kar pač fotoaparat ponuje 8slik/sec!

na kaj moram biti pozoren, ali je vseeno če vzamem recimo 16Gb ki ima 20Mb/s, ali naj oziroma moram kupiti tako ki ima 60Mb/s.
Dilem je nastal ko sem malo prebiral specifikacijo in če logično pomislim: ena slika v rav formatu zasede npr 23MB in če to zmnožimo ×7 dobimo 161Mb/s.
kako bo potem fotoaparal lahko shranjeval slike na kartico ki ima prenosa samo 20MB/s, prosim za pomoč. Vi ki imate prakso je to lažje doumljivo!

Kokr moj canon 7D dela je mogoče u raw slikat samo 15 slik u rafalu in ne 90 ali več kot pri jpeg lahko slikat 8fps sam maš rafal sam 15 slik smile
 0   

andyz @andyz 1. Avg 2011, 06:58

Pravzaprav ne vem, zakaj bi bilo treba rafal delat v raw? Pri takšnih fotkah razne barvne nianse in podobno niso bistvene. Tudi jaz imam 7D, pa moram reči, da 8/sec niti ne vem, kje bi uporabil, mi je čisto dovolj počasni rafal.
No, seveda za koga, ki hoče dobiti vse sekvence neke hitre športne akcije, je nqjbrž uporabno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati