0 

Janez @TheEdge 22. Feb 2005, 13:31

Kupujem DSLR fotic, pa me zanima ce je naslednja ponudba dobra, aja pa povejte mi prosim kaj je bolje Nikon D70 al kaksen od canonovih (300d).

Zadeve so nove!!Z garancijo!

NIKON D-70
DX-Nikkor AF-S 18-70mm Zoom Objektiv + Sigma 70-300mm F4-5,6 II Macro Super Telezoom Obj. + Nikon SB 600 Flash

+ 1 GB CF + 2. Akku + Original Nikon torba za cel komplet

Cena je 1400 EUR.

Hvala za pomoc!

Janez
   0 

Matej Herbst @matto 22. Feb 2005, 16:20

Hmm, cena ni niti tako slaba, za set, sam sem imel ta aparat in sem bil z njim zelo zadovoljen sigurno je boljši kot 300D, preverjeno, vprašaj Chipsa.

Chips pa še ti napiši kaj saj si lastnik D70 in bivši 300D. biggrin
   0 

chips @chips 22. Feb 2005, 17:49

No, razlika med D70 in 300D je ogromna. Cez kvaliteto slike Canona nimam kaj rect, ampak ve se za koga je 300D namenjen: za amaterje. In kot tak je zelo oskubljen s funkcijami za kontrolo nad fotkanjem. Tle je se ogromno drugih razlik, kot npr. drza aparata ipd., ki pa jih ne bom nasteval. Pa da mi nebi kdo rekel, da z hackom pridobis funkcije... Ja, pridobis jih, vendar tiste, ki so najmanj uporabne.
Po 5ih mesecih sem ga zamenjal z Nikonom. Sicer bi ze prej kupil Nikona, vendar je zamujal ze skoraj pol leta. Tu je pa zgodba cisto druga. Bolj dovrsena izdelava in funkcionalnost. Edina stvar, ki jo pogresam iz Canona, je tista toplina pri barvah, saj Nikon vlece precej na hladne, plavkaste barve.
   0 

David Vatovec @davidv7 22. Feb 2005, 19:16

Chips, to je zaradi objektivov - Nikonovi so bili vedno bolj na hladni strani, Canonovi pa na topli - tudi na filmu.
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Matej Herbst @matto 22. Feb 2005, 19:24

Ja to so objektivi krivi, z sigmo dobiš malo bolj tople barve samo Nikonaši smo navajeni na tisto cyan prevleko in nam odgovarja. smile
   0 

Janez @TheEdge 22. Feb 2005, 20:30

vidm da bo treba po nikonu kresnt!

hvala za pomoc in komentarje, aja se vprasu bi chipsa za tale dx objektiv, kaj je novega oziroma razlika med tem in navadnim nikkrojem 28-80 ki ga tudi ponujajo.

Hvala!
   0 

Matej Herbst @matto 22. Feb 2005, 20:48

28-80, ki ga ponujajo zraven je navadna leča smeti, pa še širokega kota nimaš, ker je crop faktor 1,5. Je pa objektiv 18-70 AF-S tako da je hiter in je res vreden še več kot plačaš za njega.
Sam sem bil zelo zadovoljen z njim. Joj malo mi je že žal, da sem ga prodal, pe še najina obletnica se je bližala:).
Tako da imaš za mali denar dober in hiter objektiv 28-105.primerljivo na leico.
   0 

Janez @TheEdge 22. Feb 2005, 21:43

hvala!
   0 

Peter Bernik @Noob 22. Feb 2005, 23:34

Kaj pa 350D? Cena je primerljiva, maš 2 Mpix več, če maš raje malo manjši in lažji DSLR, potem je tudi boljša izbira, če uporabljaš ultra tele objektive pa seveda ne, malo šuma (sicer ne vem kako je s tem pri D70, ampak pri 350D naj bi bil ISO 1600 zares uporaben).
   0 

Janez @TheEdge 22. Feb 2005, 23:59

hvala za nasvete, bom pogledal!!
   0 

jranzi @jranzi 23. Feb 2005, 10:32

Ko smo že ravno pri stvari... Vprašanje za "chips"-a:

Tudi jaz niham med D70 in novim 350D oz. čakam na Nikonov "odgovor". Zanima pa me, koliko moti na D70 šum pri ISO 1600 (ali mogoče že pri ISO 800?)? Kolikšno CF kartico uporabljaš in koliko časa se ti pretakajo slike na PC po USB 1.1? Na koliko slikah je v praksi opazen "moire" (in kaj slikaš z D70)?

Hvala za tvoj trud z odgovori!
   0 

PIPI @PIPI 24. Feb 2005, 09:49

Kdaj naj bi prišel na trg "nikonov odgovor"?
   0 

bockorek @bockorek 24. Feb 2005, 21:35

Tudi mene mori enako kot jranzi-ja. Pred prihodom EOS350D sem bil 100% odločen za D70.
Zanima me pa koliko je razlka hitrosi AF, glede na to, da ima D70 5 točkovno, ter koliko je razlika v velikosti še dobro razvite slike (6 in 8 mpix).
Nekako se ne morem odločiti med fotoaparatoma....ne želim se pa odločati le za fotoaparat temveč za sistem. Vrjetno je pa bolje izbrat boljšega za začetek saj se aparat ne menja vsak mesec.
Za + mi štejejo pri
EOS350D:
barve
iso 100 (hm..nikon pa ma 1/8000s)
majhen šum
pixli(če se pozna pri zgornjem vprašanju)

D70:
ohišje
dva vrtljiva gumba za čas in zaslonko
baterija
in zdijo se mi boljše razporejeni gumbi

Kakšen nasvet?
Aja...najboljše bi blo aparata sprobat...a bi bil keri iz okolice Mb pripravljen malce posodit D70 al pa EOS300D (350 še vrjetno nimate).
   0 

Matjaz @mbbirdy 24. Feb 2005, 22:20

Tudi sam sem še v dilemi, kateri resni fotič kupiti "enkrat za zmeraj oz. to je to".
Še vedno sem lastnik Nikona F60 in pri Nikonu mi je všeč dizajn gumbov ter oblika ohišja, predvsem oprijem, v primerjavi Canonom EOS 300.

V analognem svetu sem za Nikona, v digitalnem pa me vleče na Canonovo stran.

Pri D70 mi ni všeč samo ISO 200, prežganost beline in dokaj veliko motečega barvnega šuma, ter "samo" 6M točk. Ohišje in upravljanje z njim pa je fenomenalno.

Pri 20D mi je problem cena, ki pa jo nekako rešuje 350D, ki pa ima "samo" plastično ohišje. Kljub temu je pa trenutno meni osebno favorit št. 1 za nakup. Po videnih testnih fotografijah na dpreview šuma v sliki sploh ni! Skratka super zadeva. Edino, kar me je na teh fotkah motilo je, da so fotke po mojem mnenju s premalo ostrine - ne vem, morda se motim, vendar zadovoljivo ostrino lahko dodam šele s Photoshopom. Po ogledu lastnosti slik, je bilo zapisano, da je bila pri fotkanju ostrina nastavljena maksimalno ...

Čakam še na kak Nikon D80
   0 

jranzi @jranzi 25. Feb 2005, 00:04

Res upam, da se bo CHIPS še enkrat oglasil in "iz prve roke" odgovoril na moje dileme (predvsem ISO-šum in moire efekt).

Baje ima Canon manj šuma ravno zaradi algoritmov za mehčanje - in zato posledično "manj ostro" sliko.
In baje je Nikonov šum veliko bolj hud na ekranu, kot potem na papirju.
In baje med 6Mpix in 8Mpix ni praktične razlike (vodoravno 3000 pik proti 3456 pikam).
(pa saj verjetno znamo teste z NET-a že vsi na pamet)

Nikon D70 absolutno spada v višji razred kot Canon 350D. Združuje ju le cena. In če bi Nikon izboljšal par podrobnosti po mojem ne bi bilo dileme - vsaj za tiste, ki aparat primejo v roke in ne le prebirajo teste na papirju (ekranu).

Meni je pri Nikonu najboljša ideja, da lahko v iskalu vklopiš pokončne in vodoravne "pomožne črte", ker imam vedno težave s tem, da "poravnam" sliko. Vedno iščem kak rob stene, drevo, drog,... da ga lahko "prislonim" ob rob iskala...

Canon ima tudi dosti dražji fleš, saj razen 580EX ni nič resnično uporabnega...

Glede odgovora pa se bojim, da mora Nikon najprej poskrbeti za D100s ali D101 ali kar pač že bo. Šele potem pride na vrsto kakšen D80. In glede na Nikonov "tempo", D80 ni za pričakovat pred 2007. cry
   0 

Gregor1 @Gregor1 25. Feb 2005, 10:19

Lep pozdrav!
Nameravam kupit Eos 350D, se mi zdi dobra odločitev, pa še kup objektivov in flešev in ostale opreme imam od prejšnjega analognega Canona, tako da bo preskok manj boleč v denarninci, kot da bi si moral vse nabaviti na novo... smile Čeprav je tista ponudba ki jo je predstavljal TheEdge, dobra, vendar ni napisal, kje se to prodaja, tisti Nikon D70...lahko bi vsaj z nami delil to informacijo...
GregorP
   0 

Janez @TheEdge 25. Feb 2005, 10:24

www.ebay.de, pravkar pa sem si nabavu d70+18-70 DX + 70-300+1GB+torba na www.alpafoto.de za 1100 EUR vkljucno s cashbackom od nikona.

mislim da je v redu nakup!Mas pa body eos 350D na temle linku, pa se polno opreme!

http://search.ebay.de/canon-350D_W0QQfkrZ1

mi ni panike sherat, zakaj bi dal pri nas 100k vec?????
   0 

Janez @TheEdge 25. Feb 2005, 10:25

evo link!

www-Stabile-preise-de
   0 

Janez @TheEdge 25. Feb 2005, 10:28

ne dela??????!!!!!!!!!!!!!!
   0 

chips @chips 25. Feb 2005, 11:49

No, fantje, sum je vsekakor bistveni faktor in mora vplivati na izbiro aparata. Naj povem, da se mi ne sanja, kaksen bi lahko bil Canon 350D, saj ga se nisem videl, se manj pa sprobal. Zato bom govoril za 300D. Govorice so govorice in ce govorimo o temu, bistvenih razlik med 300D in D70 v sumu ni, ceprav so vsi hvalili Canon ces, da ima veliko manj suma kot Nikon. Imel sem oba in iz prve roke lahko recem: razlike ni. Pri obeh je sum neopazen do 800 ASA, cim pa stvar visamo, se pojavlja sum. Sam sem slikal z obemi tja do 1000 ASA in bil zadovoljen z rezultati, saj je bilo le malo suma.

Zato kot pravim, vse zastonj je govoriti o 350D, ker ga se noben ni sprobal. Ce je stvar toliko funkcijsko oskubljena kot 300D, je nesmisel ga kupiti...vsaj za malce zahtevnejse uporabnike.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati