0   

Vid Rotar @WeedEX 24. Nov 2010, 14:46

upam da nisem zgrešil te teme v forumu..zanimajo me mnenja tistih, ki imate izkušnje na obeh aparatih..

hvala
lp, WeedEX
 0   

Andrej @fotokaj 24. Nov 2010, 16:32

Zadnjič sem prebral en dober odgovor na identično vprašanje: "Če ne veš, kakšne so prednosti D3 v primerjavi z D700, pol je to dokaz, da ga ne rabiš".
Sicer pa - vtipkaj "D3 vs D700" na Google in niti v teoriji ne obstaja možnost, da ne bi dobil odgovorov na vsa svoja vprašanja ; to vprašanje je bilo namreč predebatirano že zilijardkrat (ful več od milijarde ...) ...
 0   

Miha @cedo 24. Nov 2010, 16:56

D3 ima všečnejši zvok zaklopa in zrcala kot D700, enako velja za EOS 1Ds napram 5D II, le da je pri Canonu ta razlika še očitnejša...

p.s. to so "izkušnje od daleč"; nimam ne 1., ne 2., ne 3. in ne četrtega. grin
 0   

primoz75 @primoz75 24. Nov 2010, 21:08

cedo je napisal/a:
D3 ima všečnejši zvok zaklopa in zrcala kot D700

evo ti odličen 'zato' za nakup D3 laugh

kot je fotokaj povedal...če ne veš zakaj D3, pol nima smisla upset
 0   

Vid Rotar @WeedEX 24. Nov 2010, 21:11

moje vprašanje je bilo zgolj radovednost..imam d700 in me sam zanima česa sem " prikrajšan"...ne nameravam kupit d3 ker moje potrebe ne zahtevajo tega..
lp, WeedEX
 0   

Janez Šturm @jj65 24. Nov 2010, 21:15

Na D3 letijo 'babe' ko siničke na bučnice!
 0   

Aleš @lial 24. Nov 2010, 21:32

OK, če je že jj65 načel, naj še jaz povem svoje:
ko srečam človeka, ki fotka z D3, avtomatsko dobim občutek, da gre za proja, čeprav se lahko kasneje izkaže da je 'le' premožen amater.
Nimaš kaj, D3 vzbuja spoštovanje že s svojim izgledom (podobno, kakor markeci), če hočeš, ali ne. Se že od daleč vidi, da gre za 'mašino'.
 0   

urosm @urosm 24. Nov 2010, 21:38

Če maš D3, pol maš vlkiga.
 0   

Vid Rotar @WeedEX 24. Nov 2010, 21:56

zdej nevem a po tem forumu pišejo sam tisti k majo preveč časa in pišejo bedarije..zgleda se bo res treba potrudit na tujem forumu..
lp, WeedEX
 0   

Žiga @thunder_road 24. Nov 2010, 22:03

Dajte se vzdržat nepotrebnih smetenj (@urosm) in provokacij (to pa velja tudi za avtorja teme) ... zdaj pa naj se tema nadaljuje v normalnem tonu.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 1   

Bostjan @Archie 24. Nov 2010, 22:35

urosm je napisal/a:
Če maš D3, pol maš vlkiga.

D700 s gripom je večji cool
Zahvala: WeedEX
 0   

RZ67 @RZ67 24. Nov 2010, 22:46

WeedEX je napisal/a:
...zanimajo me mnenja tistih, ki imate izkušnje na obeh aparatih...hvala

Verjetno teh ni na tem forumu. Preberi si to debato http://photo.net/nikon-camera-forum/00QE21 in boš verjetno dobil odgovor na svoje vprašanje.
 0   

Vid Rotar @WeedEX 24. Nov 2010, 23:15

hvala..lp
lp, WeedEX
 0   

Horvy @Horvy 25. Nov 2010, 00:36

Prikrajšan si v FPS, gumbi bi ti mogoče bolj ustrezali,...trak nosi drugačno številko, oba pa smrdita, če jih daš v ribje olje!
 0   

bor @bor 13. Dec 2010, 20:56

Če daš grip na D700, tudi v FPS ne zaostaja bistveno za D3. Oba aparata sta odlična, ne vem, če sploh ima smisel razglabljati, kateri je boljši, boljše bi bilo razmišljat v smeri, komu bi bolj ustrezal. Oba imata odličen FF senzor, z minimalnimi odstopanji in razlikami. V bistvu se lahko debata vrti bolj okoli samega bodija. 700- ka je na nek način bolj vsestranski aparat (velikost: grip, vgrajen fleš), D3 je namenjen v glavnem za profesionalne fotografe, ki vlačijo večino dodatne opreme zraven. 700 lahko skupaj z gripom uporabljajo fotoreporterji, pa tudi zahtevni amaterji in popotni fotografi, kar za D3 dvomim. Za moje pojme je največja prednost praktična majhnost 700 (brez gripa), veliko raje bi jo vzel na potovanje, kot šorasti, težki in RES vpadljivi cegel D3. Druga prednost 700 je samodejne ciscenje, ki ga d3 nima. Ce clovek veliko fotografira, ve zakaj. Plusi D3: ima nekaj uporabnih funkcij na Fn. gumbih, ki jih 700 nima, dodaten lcd na zadnji strani bodija, večji gumb za AF- on, v celoti robustno kovinsko ohisje (pri d700 plastičen del z flešem).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati