0   

Matej @matejchek 27. Nov 2010, 14:01

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je možno na D300s nastaviti 8slik/sekundo z SB900.
Težava je namreč v tem, ko vklopim bliskavico, se hitrost iz 8s/sek zmanjša na kakih 5-6, čeprav nastavim hitrost na 1/1000 ali več.

Delovati bi moralo nekako takole:
http://www.youtube.com/watch?v=URqsOkBlXKE
Ker zadevo potrebujem za športno fotografijo, mi bi prav prišle 2 sliki na sekundo več.

Nastavitve:

18mm
+0.3 EV
2.8
1/1000

Uporabljam NiMH vložke.

Lep pozdrav!

Matej
 0   

Žiga @zcetrt 27. Nov 2010, 16:14

Kolikor vem, je veliko odvisno od uporabljenih baterij v bliskavici (in aparatu). Pozdanimaj se naprej v tej smeri. Če baterija ne omogoča velikih tokov ob polnjenju bliskavice ali obdelavi posnetka v aparatu, se bliskanje/fotografiranje upočasni.
4.
 0   

Primož @Smrkec 27. Nov 2010, 16:35

Dvigni iso pa poskusi v slabih svetlobnih pogojih...baterije nikakor niso zmožne sporti povnit fleš če bliskaš z močjo 1/4 npr... če boš imel moč bliska na 1/8 pa bo ravno za rafal osmih slik grin
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Matej @matejchek 27. Nov 2010, 16:53

Smrkec je napisal/a:
Dvigni iso pa poskusi v slabih svetlobnih pogojih...baterije nikakor niso zmožne sporti povnit fleš če bliskaš z močjo 1/4 npr... če boš imel moč bliska na 1/8 pa bo ravno za rafal osmih slik grin

Ne, baterije niso krive, saj uporabljam polne NiMH aku. vložke.

Čisto vse vrste nastavitev sem že poskusil, enostavno ne preseže ca. 6 slik na sekundo (čas 1/25), pa čeprav bi gotovo bilo sposobno saj sploh nima težav pri reloadanju.
sleep
 0   

Matej @matejchek 27. Nov 2010, 16:54

EDIT:

Smrkec: Hvala, sem še enkrat poskusil in sem našel pravo nastavitev.
 0   

Grega @kreco 29. Jul 2011, 12:16

za šport slikt nesmeš uporabljat bliskavic kr to moti igralce kokr jst vem
Canon 7D and 85 1.8

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati