0   

Jernej1987 @Jernej1987 27. Nov 2010, 20:45

Ok sem v dilemi imam možnost nakupa sb-600 in nikon objektiva AFS35 1.8G DX glede na to da mi naravna svetloba bol diši z njim bi se slikalo družino potovanja,... se da z tem objektivom slikat iz roke tudi v cerkvi na iso 200 objektiv bi se uporabljo na na nikon d40 fotki.

Lp Jernej
 0   

Andrej @fotokaj 27. Nov 2010, 21:15

Da.
 0   

Jernej1987 @Jernej1987 27. Nov 2010, 21:34

hvala za kratki in jedrnat odgovor mogoče kakšno mnenje...
 0   

Gregor Gomboc @George 28. Nov 2010, 10:05

Iso 200 v cerkvi ne glede na zaslonko je dokaj vprašljivo. Menim celo da zelo tvegano če že ne nemogoče.
 0   

Jernej1987 @Jernej1987 28. Nov 2010, 10:34

Ok te bom pa tak vprašo sni v nekem prostoru ni ravno optimalno sovetljen zaj pa da nena z bliskavico skačeš okoli daš ta objektiv gor se verjetno da vredu slike naret
 0   

Zelod @flambirana_oFca 28. Nov 2010, 10:37

Mogoče si je župnik v cerkvi omislil reflektorje kakršni so na nogometnem stadionu? biggrin

Drugače pa ja; rajši objektiv z manjšo zaslonko kakor bliskavico. V končni fazi imaš bliskavico (za družinske zadeve kakor praviš, da slikaš) že vgrajeno v fotoaparatu in je povsem dovolj. Mnogo ljudi se za moje pojme ne zaveda, da je to bliskavico prav tako možno "bounce"-at že s preprosto prirejeno zataknjeno vizitko in ji seveda z EV+/- določati moč bliska. In zna povsem solidno služiti za preprosto družinsko rabo.
 0   

Jernej1987 @Jernej1987 28. Nov 2010, 10:45

ok super za hiter odgovor naslednji tedn pa te gremo po sigmo 18-200 os pa tole zadevico juhuhu...
 0   

Andrej @fotokaj 28. Nov 2010, 14:11

Jernej1987 je napisal/a:
hvala za kratki in jedrnat odgovor mogoče kakšno mnenje...

Ja glej, lahko bi jaz tebi napisal "hvala za dolgo in povsem neberljivo vprašanje, mogoče lahko dodaš še kakšno vejico ali piko..."
Čeprav smo na spletnem forumu in je sproščen jezik povsem dobrodošel, je tole tvoje skropucalo od teksta popolnoma pod vsakršno kritiko. Malo se le potrudi in daj svojemu pisanju eno obliko; zavoljo tistih, ki bodo za tabo brali in ti na podlagi prebranega skušali pomagat. Nenazadnje le nisi nepismen, čeprav tako izgleda.

In nehajte se pogovarjat o "manjših" zaslonkah, ker govorite o "večjih". f/4 je večja svetlobna jakost od f/5.6 in f/2.8 je večja svetlobna jakost od f/4.

Jernej1987 je napisal/a:
Ok te bom pa tak vprašo sni v nekem prostoru ni ravno optimalno sovetljen zaj pa da nena z bliskavico skačeš okoli daš ta objektiv gor se verjetno da vredu slike naret

Še enkrat; ko pišeš, uporabljaj (vsaj približno) slovenščino, ker tega sranja se nikomur ne da brat. Tole zgoraj je pod kritiko celo za Štajerca in niti ni fer, da pričakuješ, da bo kdo to bral! Je tak?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 28. Nov 2010, 14:24

Sem predvideval, da ne bo nihče opazil tega glede majhne in velike zaslonke....
Strinjam se glede neberljivosti in, da bi bilo zelo lepo in pošteno uporabljati vsaj kolikor-tolikor slovnično pravilne besede. Čeprav sam takšnim podležem in rajši spregledam kakor, da bi bil bitko. smile
 0   

Andrej @fotokaj 28. Nov 2010, 14:28

Saj ne gre za nikakršno bitko, pač pa zgolj za to, a se nekaj da brat al ne, oz kaj je sprejemljivo in kaj ni.
 0   

Žiga @thunder_road 28. Nov 2010, 14:33

Tako, ker ste nekateri očitno prejšnjo rundo slovničnih spotikanj spregledali, bom povedal kratko in jedrnato: od uporabnikov ne moremo zahtevat pravilne slovnice! Če vas slovnica ali karkoli drugega moti, to sporočite administraciji (po ustaljenih kanalih, seveda). Temo berejo tudi obiskovalci, ki si, verjemite, ne želijo čez kup mnenj o slovnici. V kolikor bo v tej temi še en post, ki bo ciljal na slovnico, bom primoran ugotovit, da tema ne služi svojemu namenu in jo bom zaklenil. To je edino opozorilo!

lp
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

andyz @andyz 28. Nov 2010, 15:25

Ja, za cerkve v notranjosti rabiš večjo zaslonko (beri z manjšo številko)! Itak v večini bolj znanih cerkva v tujini ne smeš fotkat, če pa že, pa gotovo ne s flešem. Ker so fotke arhitekture pri zaslonkah pod 2.8 lahko problematične glede ostrine, je pa vseeno dobro nosit s sabo stativ. Tudi rezultat bo mnogo boljši, kot pa z višanjem ISO. Morda je za take namene bolj praktičen monopod - ga postaviš na tla in aparat nasloniš na kakšen steber, pa je. Pa še po ostalih obiskovalcih ne mahaš s tripodom. Tudi župnik bo tak stativ težje opazil, če je reba biti diskreten.
andyz
 0   

urosm @urosm 28. Nov 2010, 17:07

thunder_road je napisal/a:
V kolikor bo v tej temi še en post, ki bo ciljal na slovnico, bom primoran ugotovit, da tema ne služi svojemu namenu in jo bom zaklenil. To je edino opozorilo!

Zakaj?

fotokaj je napisal/a:
Še enkrat; ko pišeš, uporabljaj (vsaj približno) slovenščino, ker tega sranja se nikomur ne da brat. Tole zgoraj je pod kritiko celo za Štajerca in niti ni fer, da pričakuješ, da bo kdo to bral! Je tak?

Kaj smo ti pa zdaj Štajerci naredili, da nas je treba žalit in z takim primerjat? Ta sigurno ni naš. Če pa je, pa se verjetno iz kake institucije, kjer je pod strokovnim nadzorom oglaša laugh laugh laugh

Pa da ne bom čisto OT in razlog za temo zaklenit, povem še to, da velika zaslonka je prava stvar. Večja kot je, boljše je.
 0   

Žiga @thunder_road 28. Nov 2010, 17:25

urosm je napisal/a:
thunder_road je napisal/a:
V kolikor bo v tej temi še en post, ki bo ciljal na slovnico, bom primoran ugotovit, da tema ne služi svojemu namenu in jo bom zaklenil. To je edino opozorilo!

Zakaj?

Tema v zvezi s slovnico je že nastala, pa očitno je niste brali ... tudi ta zakaj je kršitev tega, kar sem povedal ... če me želiš spraševati v zvezi z mojimi odločitvami, to stori po ZS, mejlu, ali vriskaču, lahko pa tudi, v kolikor se ti zdi nujno potrebno, poiščeš primerno temo za to; ne pa med temo o fleših in zaslonkah. Dovolj jasno??? Arhiv tvojih "pripomb" je pa tudi že (ponovno) dovolj velik...
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati