0   

Horvy @Horvy 28. Nov 2010, 00:17

Pozdravljeni!

Trenutno si lastim Nikon d40, Nikkor 17-55mm/2.8, Nikkor 50mm/1.4 in Nikkor 70-200/2.8 VR.

''Profesionalno'' fotografiram prireditve, kot so otvoritve cest, koncerti, tudi za volitve, čeprav to ni ravno pogosto, pa tudi šolske prireditve kot valeta/maturanski ples...

Drugače pa pokrajine, tu pa tam kako ptičico, največ pa portrete oz. ljudi na splošno, ter skate oz. bmx!

Sem anti flash osebek, ne mislim kupovati še flešov, če rabim, si lahko pri klubu sposodim dva sigmina OK fleša. Drugače pa ne čutim potrebe po dodatni svetlobi!

No, če se lotimo bistva:

Body mi počasi ''hodi'' premalo, majhen je, 6.2 mpx ni vedno najbolje, počasen, slaba postavitev gumbov, CCD, število fokusnih točk, ISO itd., itd.

Verjetno ga bom zamenjal za rabljeno D300 ali D7000.

Tema pa se bolj navezuje na objektive, razmišljam, da bi svoje zlato prodal in nabavil sigmino serijo:

1. Obvezen vsestranski zoom (obvezno 2.8 po celotni razdalji) npr. Sigma 17-50 ali 18-50, kako se pa vam zdi 24-70? Poudarjam, širokega kota ne potrebujem!

2. Sigma 30mm/1.4

3. Sigma 50mm/1.4, za katerega še nisem slišal kaj slabega!

4. Sigma 70-200/2.8 ll

kasneje pa bi dokupil še 85/1.4!

Zdaj pa ne vem, ali je bolje, da Nikkorje obdržim, ker so res ZLATI! Po drugi strani pa sem še vedno 16-letni mulc, in ne rabim popolne nikon serije, rabim pa dober body, ker razumljivo D40 za moje potrebe ni dovolj! vem, da so sigme 30, 50, 85/1.4 popolnoma primerljive z Nikoni 35/1.4, 50/1.4 in 85/1.4, cene pa so zelo razliČne, zato me bolj zanima, če bi fejst izgubil na 24-70 in 70-200?

LP
 0   

urosm @urosm 28. Nov 2010, 09:36

In zakaj bi zdaj tele cukrčke stran deval, pa nekaj "rezervnega" kupoval. Pa tolk si šparal in borovnice nabiral ... daj ne seri ga no. Ja maš dreamteam komplet steklovja v rokah.

Ni mi pa jasno zdaj, kaj ti na Nikkorjih 17-55 in 70-200 ne paše? Boljšega v tem rangu ne moreš imet, ker ne obstaja. Enostavno. Edino morda da 50tko menjaš za Sigmino, jo vsi zelo hvalijo. Jaz imam sicer Nikkorjevo 1.4G in nimam kaj slabega rečt o njej. In prej sem imel AF verzijo, pa tudi čisto nič slabega nemrem rečt. Ostrenje je celo hitrejše pri AF verziji.

Če boš to prodal, da boš denar za body dobil, potem delaš bedarijo. Raje počakaj in pofotkaj še par zadev, pa bo. Rabljene 300tke že relativno poceni dobiš. 7000ka napram 300tki razen megapixlov in videa še vedno ostaja klaso nižje. Moje osebno mnenje.

No ja, če pa boš 70-200 stran deval, pa obvezno najprej mene poklič.

P.S.
Ja, pa še nekaj mi ne gre v račun. Že ene dve al tri leta govoriš, da si 16 letni mulc. Ka ti nič za jest ne dajo, ker bi pa v tem času že kako leto zraven lahko dobil, he he.
 0   

Klemen Blokar @kleb 28. Nov 2010, 10:42

Objektive prodajat za nov body je po mojem brez veze ne glede na to ali imaš 16 ali 61 let... Iz D40 gre pot lahko samo navzgor - kupiš rabljenega D80, D200, pa si že na boljšem, za malo denarja. Ko ga našparaš še malo več, pa na še boljši body... - ampak body se hitro postara in izgubi ceno, dober objektiv je pa dolgoživa investicija.
 0   

Horvy @Horvy 28. Nov 2010, 11:17

Rojen 8. 1. 1994, malo še, pa bom že 17 biggrin Ja, mel sem D80, pa sem jo za lep denarček prodal, zdej mam sposojeno D40. Objektiva 17-55mm in 70-200 VR, nimata kake slabosti, vredne šimfanja, tut 50mm ne, ampak bi dobu direktno zamenjavo za sigmo, ker bi en hotu met celo nikon serijo pokrito (24, 35, 50, 85 /AF-S G 1.4), malo sem razmišljal samo zato, ker bi imel več dokaj kvalitetnega steklovja: midrange, 30, 50, 85, 70-200, ki ni primerjljivo z Nikkorji, ni pa slabo steklovje, pa še body bi mel boljši, čeprav ga ne bom sral, počasi Siva Kučma pride, 8.1 je rojstni dan, pa potem kako D300-tko vzamemo a ne biggrin Jemljimo to raje kot prvoaprilsko šalo, na koncu novembra biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati