0 

Nenad @fuatpanza 24. Feb 2005, 14:50

Pozdravljeni vsi skupaj.

Odločil sem se, da bi si omislil digitalni fotoarpart-. Ko sem pregledoval ponudbo "naših" trgovin sem prišel do zaključka, da je izbira kar pestra. V oči mi je padlo kar nekaj modelov. HP R707 (5.1 MP, 3x optični zoom), Pentax optio S50 (5 MP, 3x optični zoom) Olympus C-470 (4 MP, 3x optični zoom), Konica MInolta dimage G600 (6 MP, 3x optični zoom) in Canon A95 (5 MP, 3x optični zoom)..
Pregledal sem strani s testi digitalcev in sem prišel do zaključka, da imajo vsi podobno kakovost slik, kakšne filme ustvarijo, me ne zanima in da je optični zoom pri vseh enak..
Bi mi lahko priporočali katerega naj vzamem in zakaj ali če imate kakšne druge digitalce, ki so enaki ampak boljši. In tudi če so znane kakšne napake teh "izbranih2 digitalcev..

Digitalca bi uporabljal predvsem za vsakodnevne stvari, pa za na morje poslikat par bedarij in podobne stvari.

Hvala lepa
   0 

Goran @darkdragon 24. Feb 2005, 15:00

jst bi se izmed teh ki si jih naštel odločil za canona (pa ne zato ker sem canonov pristas). ful ma dobre funkcije (ročno nastavljanje, programskih funkcij je kar nekaj), ima zelo dobre leče tako da pride slika zelo čista.

lahko ti pa predlagam, da za ta denar (100.000), kolikor si ti tvoji povprečno vredni, kupiš naslednjo zadevo

http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=2214

4 mio pix. + 10x optični zoom

pomoje je za tako fotografijo kot se jo boš ti šel to najboljša izbira
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

andyz @andyz 24. Feb 2005, 16:48

Ja, nisi povedal, kako pomembna je velikost aparata. Sicer bi jaz tudi vzel Canona, sam je že takšen, da ga ne moreš v vsak žep vtakniti.
andyz
   0 

Goran @darkdragon 24. Feb 2005, 16:59

ne, za canona je pomoje kr fajn met kako torbico, je pa fajn da ni premajhen za prijemanje. za žep pa res ni.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

Nenad @fuatpanza 24. Feb 2005, 17:02

Velikost nekako ni pomemben faktor.

Slišal sem da so minolte nekako "idiot proof" oz. niso tak zakomplicirane z nastavitvami. Nekaj takega puna enostavnega za uporabljat bi imel.
   0 

Goran @darkdragon 24. Feb 2005, 17:55

najbolj enostaven za uporabo je (od tistih ki si jih naštel) Olympus C-470.

men sam izgled tega aparata ni ne vem kako dobr drugače pa dela slike dobre kvalitete.

primeren tut za v žep
   0 

Goran @darkdragon 24. Feb 2005, 17:58

a o canon ixus 40 pa nisi razmišljal

boljši od c470 (olympus) ter iste dimenzije
   0 

andyz @andyz 24. Feb 2005, 18:25

Poglej, kar se enostavnostim tiče ima večina aparatov način AUTO. Ti samo pritisneš sprožilec. Bolj enostavno pa res ne more bit. Je pa kasneje fajn, če imaš možnost tudi kakšnih lastnih nastavitev.
andyz
   0 

Goran @darkdragon 24. Feb 2005, 18:33

andy

pomoje ne bos nic falil ce bos kupu canona a95, al pa unga fujija s 5000.
   0 

andyz @andyz 24. Feb 2005, 18:58

Ja, res je, darkdragon. Samo jaz ga ne kupujem. smile smile
andyz
   0 

Goran @darkdragon 24. Feb 2005, 19:20

teb je bil namenjen sam
   0 

Mihy @Mihy 24. Feb 2005, 20:31

kupi canona je zelo primeren za zacetnike
js sm se vecino reci naucil z canonom A60 pa se da kristalno bister posnetek naredit
lahko se z njim naucis vse kaj je to blenda in kaj zaklop ...
navadis se tudi rocnega nastavljanja
kupi canon nebo ti zal
am za fuji je pa tak : ma neke svoje barve ni taka slika ko jo porej vidis na ekranu un pol ko jo slikas nekako se farbe spremenijo + objektiv ni nevem kaj pa se kar veliko suma ma

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati