0   

urban @alfi 2. Dec 2010, 11:40

pozdravljeni!

z fotografijo se ukvarjam že dobršni del svojega življenja...in prišel sem do tega, da sem (spet) "prerastel" svoj aparat...no, dilema je taka:trenutno imam oly-ja e510.čisto soliden aparat a počasi mi ne zadošča več (prepočasen AF, 3 točke af-ja, prevelik šum od 400 naprej, robustnost, rahlo že nagajajo gumbi,...) ker ne bi kupoval čez 3-4 leta spet nov aparat se odločam o nakupu novega aparata kak razred višje, torej e-5. od opreme imam kit objektiva (14-42, 40-150) plus sigmina 30 f1.4 in 70-200 f2.8 fleš in ostala drobnarija, ki sodi zraven.

konkretno me tišči to, da če bi kupil nov e-5 stane cca 1700€ a olympus napoveduje ukinitev dslr-jev, poleg tega pa so oly lensi dragi,rabljeni redki, sigme so pa pač sigme (loterija...no, jih pa skalibrirajo).
torej ali bi se mi splačalo morda za vstop v višji razred rajši zamenjati tabor?saj če svojo opremo prodam(sedaj bi še kaj iztržil zanjo)+tistih 1700, ki bi jih lahko dal za nov e-5 nanese že nekaj denarja za nov sistem, ki ima širši nabor lečovja in dodatne opreme (tudi rabljene)...konkretno nekje ranga nikona d300s ali canon 7d.

zgolj kot razmišlanje, kaj bi bilo pametneje...

hvala za pomoč thumbsup
po pamet!
 0   

abo01 @abo01 2. Dec 2010, 12:28

E-30?

Ali pa morda PEN in adapter, samo to je bolj rezervna možnost.
 0   

name1 @name1 2. Dec 2010, 13:03

moje mnenje - če hočeš dober upgrade si omisl FF body...ne bo ti žal...
May the light shine on you!
 0   

Miha @cedo 2. Dec 2010, 13:04

Najprej razmisli, če boš ostal pri Olympusu. Verjetnos, da bo Oly potunkal 4/3 sistem in se osredotočil zgolj na m4/3, je velika, sploh ob dejstvu, da je do sedaj ukinil že dva (2!) zrcalno-refleksna sistema. In ob dejstvu, da je to storil v zelo kratkem obdobju udejanjajna v resnih fotografskih vodah.

Ker pa nihče od nas nima kristalne kroglje, ti pa tudi ne more(m) povedati kaj je bolje.
 0   

David @dlicen 2. Dec 2010, 17:08

Ne vem, če bi kupoval novega E-5. Če ostaneš pri Oly-ju, morda pogledaš za kakšnim rabljenim E-30, ki je izvrsten aparat, ki ga dobiš skoraj novega za pod 500 eur. Ampak, po mojem mnenju, si moraš namesto 14-42 omislit Zuiko 14-54, razlika je več kot opazna.

Jaz sem bil pred podobno dilemo in sem se odločil menjat tabor (oz. ga še menjujem...), bomo še videli.
 0   

urban @alfi 2. Dec 2010, 23:48

kolikor sem imel sprobat e30 se mi ni zdel nekaj hudo boljši (vsaj ne deluje mi tak, da bi ga res lahko imel še kar lep čas). od objektivov bi, če bi ostal na oly-ju, kaj kmalu padel 12-60.

kar se pa pena tiče pa mi ni ravno primerljiv z e-3/5 grin

za ff body verjamem, da je res super, samo preprosto tega (še) ne rabim in po moje nebi znal iztisnit iz njega ven vse prednosti, ki jih predstavlja...

hvala vsem za hitre odgovore...
po pamet!
 0   

steppenwolf @steppenwolf 3. Dec 2010, 09:27

Jaz sem letos zamenjal in pristal na Nikon-u.
Imel sem pa objektive 12-60, 50-200 in 50/2.
Olympusovi objektivi so res super, samo kaj, ko E-30 enostavno ni potegnil iz njih tistega kar bi človek želel. Mislim, predvsem na AF, ki ni dohajal določenih zadev. Tudi fleš ni deloval tako dobro, kot bi si želel. Recimo, dve zaporedno posneti fotografiji z enakimi nastavitvami in in sta prišla ven totalno različno osvetljena rezultata.
Odločil sem se za Nikona, kjer se je začelo z D40, sedaj pa imam D300s. To je pa res odličen fotič, ki me v po ergonomiji malček spominja na Olympusov E1.

Objektivi pa, saj se ve... Zuikoti so odlični, samo kaj ko jih nima človek kam nataknit... 50-200 na PEN? ne hvala! Tudi 12-60 ne bi natikal na PEN-a. Že na E-30 je bil precej težak...
Nikon ima fajn objektive, ampak zuikoti so bili zame boljši. Že recimo dejstvo, da zuikoti so vsi dali od sebe ostro sliko že pri max. odprti zaslonki, pri Nikonu pa moraš večkrat malce razmisliti... Ampak, roko na srce, razlika ni tako velika... Sploh, ker se da iz Nikonovih fotk več potegnit v postprodukciji.
Aja, pa razmerje slike preveri, če ti leži. Meni je 4:3 bolj všeč, ampak sem se privadil tudi na "novo" razmerje...

Lp in srečno!
 0   

David @dlicen 3. Dec 2010, 09:47

steppenwolf je napisal/a:
Jaz sem letos zamenjal in pristal na Nikon-u.

Nikon ima fajn objektive, ampak zuikoti so bili zame boljši. Že recimo dejstvo, da zuikoti so vsi dali od sebe ostro sliko že pri max. odprti zaslonki...

Lp in srečno!

Tudi jaz pristajam na Nikonu. In tudi mene skrbi točno to, da bi pogrešal zuikote. Sej ne, da Nikon ne bi imel odličnih leč, le dosti dražje so.
 0   

Primož @Smrkec 3. Dec 2010, 10:06

Vseeno mi je s čim kdo fotka...vendar je razlika med oly-jem in canon/nikon opazna...žal je tako...sem s kolegom za en sprehod zamenjal canon 40D za e-3 z 12-60 (če se nemotim...naj bi bil objektiv z najhitrejšim ostrenjem?)... Sicer delo s tem fotoaparatom res ni napačno, vendar iz navade sem posegal po visokih iso vrednostih(pa me šum niti na iso3200 na 40ki ne moti...) in za rezultat dobil "peskovnik", fotke so zgledale popolnoma kompaktne zaradi 2x cropa...
Pa naj še kdo reče, da ni pomembno s kakšno opremo fotkaš... + to da ne govorim da mi osebno format 4:3 nikakor ne leži....
Torej...moj predlog je da menjaš sistem... Če fotkaš v studiju, naravo, šport...kupi nikon d300/canon 7D....če pa fotkaš portrete, modo, oz. si pač žliš zasmegljenega ozadja...kupi nikon D700/canon 5D mk2
...
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati