0   

denis želj @gazda 2. Dec 2010, 16:39

Ima kdo izkušnje z triopo glavo KJ-1 in goldphoto stojalom YH 314 ? Zanima me kompaktnost stojala. Baje, da sta kopiji manfroto? Jih lahko obremeniš z 70-300mm kovinskim objektivom ter nikon D70 in bliskavico?

Prilagam link http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=255&category_id=32&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl&vmcchk=1&Itemid=71

http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=139&category_id=32&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl

hvala za odgovor

lp,D
 0   

Zelod @flambirana_oFca 2. Dec 2010, 17:04

Jaz imam YH324 (malenkost večje od YH314) pa glavo YH420 imam.
Izredno kvalitetno narejeno s kvalitetnimi materiali in robustno kot tank. smile
Le težja zna biti problem, saj kilaža kaj precej nanese.
Jaz sem do sedaj imel maksimalno gor Canon 40D + grip (notri dve bateriji) + Tamron 70-200 + 550EX bliskavica.
 0   

denis želj @gazda 2. Dec 2010, 19:03

hvala za nasvet. ne ni želel kupiti prehitro, ker se ga preko nakupa iz interneta ne da sprobat.

pa dobro luč

lp,Denis
 1   

Kris @kris 2. Dec 2010, 21:57

Jaz uporabljam kombinacijo stojala (YH324) in glave (YH430). Za enkrat se super obnese, največ kar dajem gor pa je Canonov 5dII z bliskavico 580EX in 70-200 f/4.
Zahvala: gazda
 1   

andyz @andyz 3. Dec 2010, 08:46

Izgleda res kopija Manfrotto, tako da je v redu. Edino tale glava na linku bi znala bit problem.
Sem imel takšno, pa mi je bolj slabo fiksirala, tako da sem potem zamenjal s tri-ročkovno.
Zahvala: gazda
 0   

denis želj @gazda 3. Dec 2010, 11:44

misliš, da mi ne glava triopo kj-1 dobro stabilizirala nikon D70+ nikon 70-300mm ter sigma ef 500 flash. Naj raje nabavim goldphoto YH 430- link http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=175&category_id=32&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl . Meni se ne zdi med tema glavama kakšne velike razlike.

hvala za odgovor
 0   

denis želj @gazda 3. Dec 2010, 11:59

kris je napisal/a:
Jaz uporabljam kombinacijo stojala (YH324) in glave (YH430). Za enkrat se super obnese, največ kar dajem gor pa je Canonov 5dII z bliskavico 580EX in 70-200 f/4.

Če postaviš fotoaprat v portret položaj- navpično se stojalo prevrne ali ne?

hvala za dogovor
 0   

andyz @andyz 3. Dec 2010, 13:39

Vse je odvisno od velikosti krogle, če gre za kroglično glavo. Večja kot je tem bolje.
Da pa bi se tripod zvrnil pri portretnem položaju aparata, pa še nisem slišal.
Je pa seveda treba postaviti noge na pravo mesto.
 0   

Aleš @lial 3. Dec 2010, 14:16

Kakor je videti na sliki, gre za glavo, ki je replika Manfrotta 484rc2, ali od kakšne naslednice te glave.
Kakor je že zapisal andyz - da bi se prevrnil tripod, tudi jaz še nisem slišal in je precej neverjetno.
Glede nosilnosti glave pa je treba upoštevati tudi možnost, da imajo veliki, težki objektivi skoraj vsi tudi svojo nosilno nogo, v kateri se lahko objektiv zavrti - torej ni potrebe po zvračanju glave.

Kljub temu pa - kakor v večini zadev - večje je boljše.
 0   

Mihy @Mihy 3. Dec 2010, 14:49

Uporabljam YH324 stativ, primarna uporaba je za video, kjer je namontiran gor rig teže ca. 3-5 kile, pa prenaša brez vsakega problema, kvečjemu glava manfrotto 701 šepa, stativ ne.
Montiram pa gor tudi crane, ki je z fotoaparatom in utežmi težak okoli 10kg, pa tudi brez problema prenaša težo.
 0   

Kris @kris 3. Dec 2010, 16:13

Citiram:
Če postaviš fotoaprat v portret položaj- navpično se stojalo prevrne ali ne?

Ne, kje pa. Stojalo se ne prevrne, ker je res "orng" težko in stabilno. Verjetno bo čez čas problem v glavi, da mi ne bo več 100% fiksirala tako težke kombinacije v navpični legi.
 0   

denis želj @gazda 3. Dec 2010, 19:23

Hvala za mnenja.

Kaj pa tole stojalo triopo C-158? prilagam link http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=296&category_id=32&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl .

Ga kdo uporablja?

lp,Denis

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati