0 

Andrej @enageM 25. Feb 2005, 09:49

[align=justify:8efc2e53b1]Mogoče se bo za nekoga tole vprašanje zdelo smešno, pa vseeno. Veliko profi fotografov ima na svojih bliskavicah nameščeno eno belo "ploščico" ali ne vem kako bi se temu reklo, ki je pritrjena na vrhu flasha.
Bi mi kdo lahko razložil, čemu služi ta "stvar" in katere prednosti ima? Kako se tej zadevi reče, se jo da kje kupiti, ali je to le plod "domače" iznajdljivosti?
Če ste o tej zadevi že debatirali, se opravičujem!
Hvala za morebitne odgovore [/align:8efc2e53b1]
LP
   0 

milosh @milosh 25. Feb 2005, 09:57

nektari fleshi majo to ugrajeno (npr. canon 550EX) sluzi pa temu da ti poveca kot razprsitve, tko dosezes iz 24mm tudi 17mm, ce jo pa samo delno povleces vn, tko da stoji pokonci pa sluzi temu da odbije svetlobo bliskavice ampak je moc manjsa in s tem ni prezgano pa dobis pac bl naravno svetlnobo, ne tisto cist "prezgano" kot z direktnim fleshom, poglej mojo fotko k je v glasovanju foto tedna, tm je to uporablen, sam da tm je se odboj od stropa zravn
   0 

Andrej @enageM 25. Feb 2005, 10:04

Če je na 550ex to zraven, kako bi torej to uporabljal na svoji 380ex?
   0 

misfits @misfits 25. Feb 2005, 10:13

Kupiš 550ex. odtrgaš dol in prilepiš na 380ex. :roll:
   0 

Mitja Vodušek @Mixi 25. Feb 2005, 10:19

Če želiš kakšen domače narejen odbojnik, ali pa razpršilec svetlobe ozirona difuzor, je najbolje da uporabiš kak pokrov od šampona ali podobnih reči. Seveda naj bo ta pokrov mlečno bel. če paželiš samo tisto ploščico, pa uporabi košček pleksija. Glede pritrjevanja pa se boš moraz znajti sam.

LP
Mixi
   0 

mishko @mishko 25. Feb 2005, 10:24

Tukaj imaš en link, za začetek gruntanja bi moglo bit v redu biggrin

http://www.fredmiranda.com/A18/
   0 

Dax @Dax 25. Feb 2005, 10:32

canon speedlite 580ex IMA to zadevo, ki ti jo je milosh opisal. sem preveril. pa saj to je ena mala medlica, ki se potegne it reže nad flešem. če jo spustiš čez luč fleša, ti poveča kot na 17mm, če jo pustiš dvignjeno in glavo fleša dvigneš, dobiš nekaj malega odboja, ampak skoraj nič od te medlice. dobiš pa, če si dovolj blizu, "catch light" v očeh portretiranca.

sicer imaš pa malo morje teh difuzorjev, ki ti zmehčjo svetlobo fleša. najboljša zadeva, z največ ponudbe, pa je definitivno ameriški Lumiquest.

Link na njihovo stran: http://www.lumiquest.com/

še to, ko smo ravno pri "trganju dol in pritrjevanju"... Mnogo ljudi ne ve, da če tisto vgrajeno medlico na flešu polomiš, baje cel fleš ne dela. Nisem probal sicer, ampak raje verjamem.
   0 

chips @chips 25. Feb 2005, 11:55

Sam uporabljam Sto-Fen in je zakon....

Aja...zanima me, kako lahko pokrov od sampona nataknes na flash? :mrgreen:
   0 

milosh @milosh 25. Feb 2005, 12:10

Dax vrjetno ti ne deluje ce nazaj notr ne porines, ker sej slis kako flesh "zaropota" k to vn povleces, samo nek kontakt notr mors vrjetn zataknt pa naprej dela
   0 

Goran @darkdragon 25. Feb 2005, 13:34

za razpršitev svetlobe lahko uporabiš (najbolj preprosto in poceni) eno plast belega papirnatega robčka al pa kako mat prozorno folijo ki jo prilepiš na flash. to je zelo uporabna zadeva ko nimas druzga pri roki.

drugače so pa odbojniki uporabni predvsem za slikanje od blizu in portretov da svetloba ne udari direktno na objekt.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

Andrej @enageM 25. Feb 2005, 23:18

Hvala fantje, vidim da obvladate sceno...Bom pa preizkusil to na svojem aparatu oz. flashu, takoj ko bom imel malo več časa.
LP
   0 

Mihy @Mihy 26. Feb 2005, 00:08

no tule je ena home made varjanta
js to uporablam tako za makro kot tudi tako za slikat portrete da bobim malo bolj od strani osvetljene objekte da ni svetloba toliko direktna ker pol ne zgleda vredu
   0 

milosh @milosh 26. Feb 2005, 00:43

fino fino, sam da bi su s cem takim na kaksno tiskovno konferenco bi res hudo zgledal bigrazz
   0 

Mihy @Mihy 26. Feb 2005, 00:46

trepa usekat :mrgreen:
ne to mam za doma ....
   0 

chips @chips 26. Feb 2005, 08:25

Sam sem imel nekaj casa podobno kot mihy, le malce manjse je bilo vse skupaj:) Ne razumem, mihy, zakaj imas pa okoli flasha karton. Jaz sem mel samo tisto strleco zadevo gor.
Rezultati so bili zelo vredu.
   0 

Bojan Fatur @drbojan 26. Feb 2005, 08:53

Dax je napisal/a:
canon speedlite 580ex IMA to zadevo, ki ti jo je milosh opisal. sem preveril. pa saj to je ena mala medlica, ki se potegne it reže nad flešem. če jo spustiš čez luč fleša, ti poveča kot na 17mm, če jo pustiš dvignjeno in glavo fleša dvigneš, dobiš nekaj malega odboja, ampak skoraj nič od te medlice. dobiš pa, če si dovolj blizu, "catch light" v očeh portretiranca.

.

Ni čisto tako...imaš 2 stvari...eno je difuzor,ki ga spustiš čez glavo fleša in ti poveča kot zajema,druga stvar je pa bel papir,ki ga dvigneš in služi kot odbojnik...LP Bojan
   0 

chips @chips 26. Feb 2005, 09:03

drbojan: pa saj to je dax povedal:) Tista plastika na flashu pa sluzi za oboje.
   0 

Mihy @Mihy 26. Feb 2005, 10:48

karton je zato ker nimam reze za odbojnik in ga nisem mogel drugace pritrdit
   0 

Goran @darkdragon 26. Feb 2005, 11:52

drgac se pa da tole zelo lepo iz kazga tankega pleksija nardit, tko da zgleda kot da bi si box kupu original za na flash.

odbojnik pa isto kot box.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

Mihy @Mihy 26. Feb 2005, 12:21

plexi je zaguljeno krivit saj moras imet stroj z zareco nitko da ti lepo zagreje ker drugace je takoj vse krivo + potem je treba se z epoxyem stra gor da prime skup vse :?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati