0   

Horvy @Horvy 6. Dec 2010, 18:42

Od prihoda Nikona D7000, sem čakal do zdaj, ko vidim realne teste, pa tudi nekateri že veselo nakupujejo, slišim lepo lepo lepo, ne poznam pa človeka, s katerim bi lahko direktno spregovoril o primerjavi D300/D7000.

1. Največ škljocev namenim prireditvam, koncertom, otvoritve ipd. Pa tudi portretom in občasno landscape.

2. Z D300 sem se že rokoval, če bom vzel tega bi vzel rabljenega. Bil mi je všeč, imel sem dovolj časa, da sem ga dobro spoznal.

3. Verjetno je najbolje da se zapodim v kakšno trgovino oz. da pač nekako pridem do fotoaparata D7000, da lahko primerjam ergonomičnost

D300 je malo večji, verjetno boljši za držat, z gripom ima več fps, to se mi pa nekako zdi vse kar je boljše napram D7000, OK, marsikdo bo izpostavil AF točke, uporabljam v 99% Single point, pa tudi razporeditev na D7000 se mi zdi kul. Snemanje me ne pritegne, pritegnejo me fotke pri višjih ISO vrednostih, po katerih večkrat posegam. 2x SD kartica, recimo 16.2 mpx, pa to ne igra neke vloge. V fotoklubu pa mi nekako govorijo, da je vseeno D300 bolj profesionalen kot D7000, res je po obliki, po AF itd. ampak mislim, da je Nikon s tem novim modelom naredil ''čudež''

Torej, prosim za kakega izkušenca z obema fotoaparatoma, ali pa če lahko kdo res izstreli, če je slučajno D300 vseeno boljši. Js pa bom odpeketal v trgovino in stvari prečekiral. Vem da je pomembno kaj na body natikaš, zato naj nas ne odnese s teme, glede leč imam poštimano...

Lp!
 0   

urosm @urosm 6. Dec 2010, 18:45

D700.
 0   

Horvy @Horvy 6. Dec 2010, 18:57

Napaka ali D700? Ja, bi si želel, FF je res čaroben, vsaj kolikor sem poskušal z njim delovat. Cene so občutno padle, na rabljenih body-ih, spet pa ne tako, da bi lahko kupil, v vsakem primeru bom kupoval po novem letu, ko bojo bradati na delu, pa mislim da bo prišla v torbo sedmica s tremi nulami...

Lp!
 0   

Janez Šturm @jj65 6. Dec 2010, 18:59

Za to kar si pisal D700.
Lp j
 0   

Andrej @fotokaj 6. Dec 2010, 20:14

Hja, je kar klasika; ko na Slo-foto sprašuješ ali vzet stvar A ali stvar B, da ti nekdo reče "vzemi stvar C" ...

Za to, kar si napisal, je D7000 primernejši nakup, brez kančka dvoma. Prednost D300(s) se kaže predvsem v fps in zmogljivejšemu AF, ki pa niti ni dramatično zmogljivejši, če ne uporabljaš MB-D10 gripa z EN-EL4a baterijo (kar nanese še dodatnih 350-400 eur ...). Tega pa ti pri fotografiranju naštetih stvari/dogodkov ne potrebuješ.

Pri teh dveh aparatih se ne govori o tem , kateri je pri čem boljši, pač pa kateri je za določeno stvar primernejši. Za tvoje delo je D7000 primernejši.

V fotoklubu maš zih tud kakšnega, k bo rekel da je F5 boljša izbira od D7000, ker je F5 pač čist totalno PRO ... Glej; ne gre za to, kaj je pro in kaj ni. Gre za to, kaj je primerneje in kje dobiš več uporabnosti za svoj denar. Enostavno vzemi D7000 in pozabi na D300, če boš pa kasneje pogruntal, da je D7000 premalo "pro", ga boš zamenjal pa z naslednikon D300s ...

Sam se ponavadi držim dveh pravil:
1. Več za objektiv(e), manj za aparat(e) in
2. Ne jemlji najdražjega, pač pa najnovejše.
 0   

ffotofrik @ffotofrik 6. Dec 2010, 20:30

Kot pravi fotokaj, se popolnoma strinjam!!! Sicer pa na spodnjem testu lepo piše, aparat s trenutno najboljšim APS-C senzorjem je D7000. Ja D300s ima malo bolj ergonomično ohišje- beri večje, ampak to je kakor se navadiš.............glede hitrosti AF pa po lastnih testih ne dam nobene prednosti d300, vendar uporabljal sem res bolše nikkor objektive (AF-S 70-200VRII in AF-S 24-70 1:2,8 celo z AF-S 105VR micro je D7000 presenetljivo hiter) saj AF ne moreš testirat s kit objektivom 18-105VR.
http://www.dpreview.com/previews/nikond7000/
 0   

Andrej @fotokaj 6. Dec 2010, 20:56

ffotofrik je napisal/a:
glede hitrosti AF pa po lastnih testih ne dam nobene prednosti d300, vendar uporabljal sem res bolše objektive saj AF ne moreš testirat s kit objektivom 18-105VR.

Časi, ko je bila hitrost in odzivnost AF izključno v domeni ohišij aparatov, so (vedno bolj) mimo. Tehnologija napreduje, AF moduli v aparatih postajajo vedno bolj zmogljivi in na koncu odločitev pade pri objektivih. Na netu je kup babjega prerekanja okrog tega, a je AF na D7000 hiter ali ne. Tako tisti, ki pravijo, da je hiter, kot tisti, ki pravijo da je počasen, imajo prav. D7000 kot aparat je le polovica štorije, druga polovica je pa objektiv; z 18-105 kit nije baš nešto, z objektivom 24-70/2.8 pa kar leti. Point je v tem, da AF na D7000 (velja tudi za druge) rabi objektiv z zmoglivim SWM motorjem in veliko svetlobno jakostjo (>f/2.8); če daš gor kit objektiv z blendo f/5.6 pol, mislim, je lahko vsakomur jasno, da to ni kombinacija za lovit izstreljene krogle ...

V primeru D7000 priloženi kit objektiv igra bolj vlogo pokrovčka za bajonet kot pa karkoli drugega ...
 0   

Horvy @Horvy 6. Dec 2010, 22:01

Fotokaj, res najlepša hvala za res dober odgovor!

Torej, odločil sem se za D7000, najnovejši fotoaparat pa tudi po testih sem bil šokiran ob kvaliteti slike pri višjih ISO vrednostih!

Če sem čisto iskren, vse svoje delo bi še vedno lahko opravljal z D40, imam pa objektive 17-55/2.8, 50/1.4G in 70-200/VR, ki so super!. Gre samo za lajšanje dela oz. še boljše pomagalo da na lažji, hitrejši način prideš do boljših rezultatov, kvaliteta slike pa bo itak boljša!

Hvala!
 0   

urosm @urosm 6. Dec 2010, 22:10

Horvy je napisal/a:
Napaka ali D700?

Ups, poglej, kako razliko naredi ena nula laugh

Škoda da nisem še kaj pojasnil, ker pol bi ti bilo kuj jasno. Pred časom (ne tako dolgo nazaj) bi ti še svetoval D300(s), zdaj, ko se pa že nekaj realnih uporabniških kritik prebere na netu, pa 7000ko, čeprav je nisem še sam sprobal.

Je pa po drugi strani res, da med novo 7000ko in rabljeno 700tko ni neke peklenske razlike, 300 EUR mogoče. Vendar pa ti tu 17-55/2.8 odpade, pa si takoj še pred solidno dragim nakupom objektiva. Če nebi že od prej poznal tvoje optike, bi ti pa res svetoval 700tko (brez pomote) yes
 0   

Horvy @Horvy 8. Dec 2010, 14:16

Danes se je zgodilo nekaj zelo fajnfajnfajnega, izvedel sem, da ima eno leto starejši fantič 100m od mojega doma D7000, danes sem bil pri njemu, svoja kartica in objektivi, ter ga stestiral, šokiran sem, komaj čakam da pride v mojo torbo!

Hvala vsem!
 0   

Erik @vatts 8. Dec 2010, 20:57

ta stvar že živi v moji "torbi" (ker je še nimam) - v redu stvarca z 18-105vr, iščem 35/1.8 ali 50/1.4... verjemi mi, stestiral in mi kar manjka, f3.5 je kar zastrašujoče zaprto... drugače pa ja, uber machine :=)
 0   

Horvy @Horvy 10. Dec 2010, 22:29

D7000 je doma, sem izredno zadovoljen!

Hvala vsem in lep pozdrav!
 0   

Erik @vatts 10. Dec 2010, 22:31

za moje mnenje dobra izbira.

Pa veliko škljocev in lep pozdrav!
 0   

urosm @urosm 11. Dec 2010, 00:19

Horvy je napisal/a:
D7000 je doma, sem izredno zadovoljen!

Hvala vsem in lep pozdrav!

Čestitam! Zdaj pa čez vikend prvih 7000 škljocev naredit.
 0   

Horvy @Horvy 11. Dec 2010, 10:16

Sm na dobri poti že!Hehe....
 0   

Erik @vatts 11. Dec 2010, 12:01

Zdaj se pa hitro priključi SloFoto D7000 klubu grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati