0   

Miha Fabijan @skopusnik 7. Dec 2010, 21:25

mam en problem. občasno mi nastane kakšna "poškodovana" fotografija. v spodnjem delu slike se pojavi pas, največkrat del kakšne druge slike. ve kdo v čem bi bil lahko problem? nočem, da bi mi to pokvarilo kakšno dobro fotko. enkrat se je tudi že pojavil del slike, ki je ni bilo več na spominski kartici!
uporabljam Nikon D5000.

Hvala!
 0   

Zelod @flambirana_oFca 7. Dec 2010, 21:33

Saj me bo že sram, da danes prednjačim v podajanju odgovorov.. smile
Predvidevam, da kartico samo pobrišeš in ne formatiraš? Jaz kartice vedno formatiram v samem aparatu (za ziher celo dvakrat zaporedoma). Formatiranje v samem aparatu je najboljši način, da se izogneš nepopolno zapisanim podatkom.

Nekaj angleškega čtiva o tem:
http://www.digicamhelp.com/accessories/memory-cards/erasing-and-formatting-a-memory-card/
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 7. Dec 2010, 21:44

Najprej sem slike samo zbrisal, potem ko je začelo to delat sem jo začel tudi formatirat na samem aparatu. Tudi danes sem jo formatiral preden sem se odpravil na tekmo, in je nastalo nekaj(mislim da 2 ali 3) poškodovanih slik...
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

Ratter @Ratter 7. Dec 2010, 21:47

A imaš slučajno kakšno drugo kartico?
Ti to dela z več karticami ali samo z eno?
Lahko,da je kartica šla rakom žvižgat.
 0   

Martini456 @Martini456 7. Dec 2010, 21:48

Lahko bi bila poškodovana kartica, probaj kako drugo kartico samo da zveš, če je kartica in potem nadaljuješ naprej...
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 7. Dec 2010, 21:50

Nimam...uporabljam samo tisto kartico ki sem jo dobil zraven aparata...mislim da je Transcend SDHC High Speed 8GB.
Se da to v garanciji zamenjat? smile Ker je vse skupaj staro 4 mesece...

Bom si sposodil eno kartico pa da vidim... smile
 0   

Martini456 @Martini456 7. Dec 2010, 21:58

Mogoče kak servis ali pa kaka trgovina s foto opremo da ti sposodijo samo za nekaj fotk...če imaš garancijski list ali račun bi šlo brez problema...
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 7. Dec 2010, 22:06

Imam...bom šel jutri vprašat, sam če mi ne da nadomestne mu je še ne dam ker jo rabim ta vikend biggrin
 0   

Žiga @zcetrt 7. Dec 2010, 23:28

Je fotografija taka že, če jo pogledaš na aparatu ali le, ko jo skopiraš v računalnik? Meni ga je enkrat namreč računalnik sral na tak način. In to samo, če sem imel hkrati, ko sem kopiral preko USBja, vtaknjeno FireWire zvočno kartico smile Eksotika...

Za testiranje kartice ti lahko prav pride HashCalc, ki je zastonj program. Posnami par velikih datotek (npr. kakšen film) na ikartico in nato primerjaj rezultate, dobljene iz datoteke na disku in tiste na kartici. Morali bi biti enaki.
4.
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 8. Dec 2010, 14:07

Najprej mi na fotoaparatu pokaže lepo sliko(takoj potem ko je posneta, preview), potem mi pa tudi na fotoaparatu pokaže poškodovano sliko...

Bom probal tale program grin Hvala
 0   

Klemen Blokar @kleb 8. Dec 2010, 14:45

Formatiranje kartic z aparatom je sicer res nekaj, kar je zdravo vsaj vsake toliko narediti, samo ne si pa domišljat, da tako formatiranje res pobriše vse podatke s kartice - za kaj takega gre čisto prehitro skozi. Pobriše samo vse podatke o tem, kje na kartici so slike... Slike so pa še vedno tam, tudi po formatiranju.

Sicer pa ja, pod prvo preizkusi kartico, ker najverjetneje je prav ta zanič...
 0   

Žiga @zcetrt 8. Dec 2010, 15:10

Če ti že na aparatu preview pokaže pokvarjeno sliko, je pokvarjena bodisi kartica bodisi aparat.
4.
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 3. Mar 2012, 18:17

Ponovno problem. Mi lahko kdo razloži zakaj bi se zgodilo tole? Med cca. 600 fotkami danes mislim da je ta edina poškodovana. Potem ko sem kupil novo spominsko lani, se to ni več dogajalo (posti zgoraj - težave s original kartico)...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati