0   

sosedovpes @sosedovpes 9. Dec 2010, 21:07

Zdravo!

http://www.kenrockwell.com/nikon/1870.htm
http://www.kenrockwell.com/nikon/18-105mm.htm

Je kdo že primerjal ta dva objektiva?
Nekako sem v dilemi katerega, saj ima vsak svoje boljše značilnosti (18-70; verjetno hitrejše ostrenje, boljšo svetlobno vrednost, a manjšo goriščno razdaljo in brez VR)
Uporaba:
Splošna uporaba (šport, narava, prireditve), uporabljal ga bi tam kjer bi potreboval širši kot, saj primarno uporabljam 70-200 2.8

P.s: Če ima kdo 18-105 naj prosim dopiše koliko je najbolj odprta zaslonka pri 70mm.
Hvala
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 9. Dec 2010, 21:23

5.3 je zaslonka na 70 mm...
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Saša Manojlovič @DrJotz 10. Dec 2010, 09:39

Imam 18-70 in sem z njim nasplošno zelo zadovoljen. Je dovolj hiter in 100% zanesljiv.
Kupil sem rabljenega, ker je bila to zelo poceni opcija za soliden standard zoom objektiv.

Takrat je prišel ven že tudi 16-85 VR, ki me je mikal zaradi širokega kota in VR, ampak me je odvrnila cena. Sem se tolažil, da imam boljšo blendo na 70mm:)

Ampak zadnje cajte ugotavljam, da VR ni samo marketing, ampak res deluje!
Dejansko lahko statične scene posnameš z vsaj 2 blende daljšim časom, kar pomeni da lahko z 18-105 VR fotkaš na 70mm kot bi bil f2.8!

Seveda to pri športu ne igra vloge, morda za paning, ampak med f5.3 in f4.5 pa ni take razlike.

Glede razlike v hitrosti ostrenja pa težko sodim, bi moral sprobat oba v istih pogojih, baje je 18-105 počasnejši.

Če moraš izbirat med tema dvema, je za šport 70 verjetno cenejša in boljša izbira, za splošne namene pa 105.
 0   

ffotofrik @ffotofrik 10. Dec 2010, 12:08

Optično sta tu nekje, boljša izbira je vsekakor 18-105VR, gre za prednost stabilizatorja slike.
Za malo več denarja pa priporočam izredno kvalitetna objektiva Nikkor16-85VRII ali novo razviti Nikkor 18-200mm VRII.
(Da veš da gre za novo verzijo mora biti napis VR z zlatimi črkami).
No ja pa te kenrockwell-ove teste je treba jemati malo z rezervo, vsaj resni fotografi jih tako jemljejo!!!!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati