0   

crta @crta 9. Dec 2010, 23:37

Pozdravljeni.
Sicer nisem nisem nov na forum, ker vas že spremljam dlje časa in berem vaše prigode in nasvete glede fotografiranja, ki so mi velikokrat že prav prišle. Sam imam fotoaparat Nikon D5000 in sem zelo zadvoljen.

Problem imam pa pri eni drugi stvari. Iz srednje šole imam neke zapiske, ki so bili slikani s takratnim mobitelom, ki ima 2 pixla. Sedaj bi mi ti zapiski zelo prav prišli ampak je problem v tem, da je slika zelo zamegljena. Se pravi to je bilo pisano na računalink in slikano z lista papirja in ni kaj veliko berljiv. Sedaj se obračam na vas, če mi zna mogoče, kdo priporočiti kakšen program, da bi lahko izostril te slike, da bi se vsaj kaj dalo prebrati.

Hvala za odgovore.

LP, Miha
 0   

Jan Kajfež @Geccko 10. Dec 2010, 06:35

Težava se pojavi če so fotke že v osnovi tako zamegljene, da se tega ne da "popraviti"... probaj z ps kaj naredit... sej pri tekstu bi se znal hitro kaj vidt... Jaz sem imel SE W650i (vsaj mislim, da je bil ta model) in je znal tekst zelo lepo izostrit... medtem ko Nokia E51 pa nikakor ni znala... pa sta oba imela 2 Mpixla...

Če sedaj pri neostreni sliki ne moreš nič prebrat potem ti vrjetno z nobenim programom ne bo ratalo...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Aleš @lial 10. Dec 2010, 07:50

Poskušaj kaj prilepit, pa bo morda kdo lahko pomagal...
 0   

Ratter @Ratter 10. Dec 2010, 08:52

lial,si mi z jezika vzel.Če niso zapiski kaj skrivnostnega jih tukaj prilepi pa ti bomo mi pomagali po najboljših močeh.
 0   

crta @crta 10. Dec 2010, 11:45

Ni nič kaj napisano.
Tako izgledajo te slike. S photoshopom sem se že zafrkaval pa ni blo učinka.

Na tak princim so te slike dead ko mi delajo preglavice.

lp, miha
 0   

Aleš @lial 10. Dec 2010, 15:15

To ni 2Mp...pač pa 0.3

Meni ne uspe nič.
 0   

crta @crta 10. Dec 2010, 15:33

Je 2 pix, samo tole je bilo bolj na hitro slikano, zato je tako spacana slika.
hvala useen
 0   

Aleš @lial 10. Dec 2010, 16:41

Nisva se razumela - sliki, ki si jih nalepil sta velikosti 640x480, kar pomeni 0.3072 Mp.
Če imaš morda original v polni resoluciji, torej 1600x1200, bi morda lahko bilo kaj več podatkov, čeprav se bojim da ne.
Kljub temu - če imaš polno resolucijske fotke mi jih lahko pošlješ tudi na ZS, ali pa na mejl.
 0   

Ratter @Ratter 10. Dec 2010, 17:52

Sem se malo igral z Photoshopom.
Po moje bi 2 milionska bila rešljiva,ker se že tukaj na drugi fotki vidi spodaj napis:
Tenses Passive Active
Če hočeš,naloži nekam fotke v polni velikosti.
Po moje je tukaj enih 80% možnosti,da bo berljivo.
 0   

crta @crta 10. Dec 2010, 20:31

hvala vsem še enkrat...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati