0 

Matej Herbst @matto 27. Feb 2005, 10:27

Ta film ni ne vem kakšna novost samo vem, da ga marsikdo ne pozna, jaz sem nekaj probal fotkat. Rezultat je, da sem bil zelo zadovoljen še posebno z zrnon, ta fina granulacija je pasala tudi na portret.

link do proizvajalca
http://www.fujifilm.com/JSP/fuji/epartners/Products.jsp?nav=1&parent=PRODUCT_CATEGORY_238390&product=2302105

Kakšne so vaše izkušnje, če hoče kdo narediti kakšen test imam še par testnih filmov od 135.
   0 

slowenien @slowenien 27. Feb 2005, 13:40

Ta film ni ravno hvaljen ma malo veliko zrno za 100 asa v primerjavi recimo z agfo ali delto ,meni lezijo doma ene 5kom za nekaj jih bom ziher ponucal.ne vem jaz nad fujijem nisem bil nikol navdusen......delam kak dobim agfa,ilford,foma
:wink:
   0 

Matej Herbst @matto 27. Feb 2005, 14:30

Samo ta Acros je nov, stari neopan ni bil tolko dober ta ima po mojem res dobro granulacijo kot kakšna 50-tka, ne vem če mislimo istega.
   0 

David Vatovec @davidv7 27. Feb 2005, 14:34

Najboljšo granulacijo (majhno zrno) ima Tmax 100 pika!
Največjo, kar sem do sedaj videl Agfa APX 100 in zato mi je tudi najbolj všeč.

Joj, matto moremo se spomnit kakšno foto delavnico, ki jaz imam še vedno tega testnega v torbi,...

Mi pa te nove emulzije niso všeč, če nočem videti zrna delam na digitalca.
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Matej Herbst @matto 27. Feb 2005, 14:41

David kaj ti rajši odstopim enega za 120 format, boš prej porabil biggrin , sem probal tudi tu- enak rezultat, še boljši kot na leici presenetli so me prelivi sivin, je pa Tmax 100 vsekakor dober, sem pa jaz en FUJI-men :mrgreen: sem pač navajen kot vi in mi je težko it na kaj drugega.
   0 

slowenien @slowenien 27. Feb 2005, 14:45

Citiram:
ne vem če mislimo istega.

Istega mislimo ja sem ga kupil pol leta nazaj al tu nekje ker pac ni blo druga za dobit pol pa mores nekaj vzet........kodaka pa nisem mel nikol rad ze iz tega razloga ker ponavadi so bli razvijalni cajti napisani samo za kodakovo kemijo ni mi pa blo za experimentirat vsaj blo je tak
   0 

Matej Herbst @matto 27. Feb 2005, 14:48

New Acros? si siguren, ker je cena tudi malo ubijalska smile
   0 

slowenien @slowenien 27. Feb 2005, 15:07

Ja saj ti pravim fuji acros 100 smile mene ta fuji ni nikol preprical za rezervo pa je dobro ce zmanka
   0 

Matej Herbst @matto 27. Feb 2005, 15:10

Saj mene še tudi ni 100% zato sem vesel tvojega mnenja, na davida pa bom še počakal.

: David že vem kdaj ga bova pokurila, tistega tvojega smile na ZS dobiš
   0 

slowenien @slowenien 27. Feb 2005, 15:33

ja samo je vrjetno razlika ti bos delal na srednji format saj pri leici pri fotkah 13 na 18 ni panike kak pa gres 20 na 30 ali pa 30 na 40 pol pa je ze vidno pri agfi to ni tak opazno ne recem pa da ni zrana.Vrjetno pa bo se pri tebi tud vidlo ce bos sel delat iz 6x4,5 fotke 70 na 100 recimo :mrgreen:
   0 

Matej Herbst @matto 28. Feb 2005, 09:29

Srednji format sem predvsem kupil za fotke 60x45 vidim pa da je mao drugače kot na leica formatu, kar se tiče filmov vsaj na ČB.
   0 

slowenien @slowenien 28. Feb 2005, 11:04

saj normalno da je drugace ce pa je vecji negativ in tri in veck krat informacij,jaz redko koga poznam da bi delal iz srednjega formata fotke recimo 10 na 15 :wink:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati