0   

tiag @tiag 16. Dec 2010, 22:59

Hej!
ta tema se je sicer že pojavila na forumu, samo je že kar neki časa vmes, tako da me zanima, če mi kdo lahko priporoča kak tečaj ali delavnico, kjer bi bil poudarek na praksi in kjer bi dejansko odnesla neki koristnega znanja? ne bi rada namreč metala denarja stran za neke tečaje, ki baje niso lih kvalitetni, zato bi mi kaka info iz prve roke zlo prov pršla...
hvala, Tia
 0   

RZ67 @RZ67 17. Dec 2010, 09:33

Če mene vprašaš, so najbolj koristne osebne inštrukcije, to je delo 1:1 grin Kdo to ponuja in koliko računa pa ne bi vedel, je pa verjetno kdo na tem forumu, ki bi te bil pripravljen inštruirat.

Najmanj kar nam moraš povedati pa je:
- od kod si oz. kje bi želela imeti inštrukcije
- kakšen nivo znanja že imaš
- kateri del znanja hočeš osvojiti (osnove fotografije, delo s fleši, postprodukcija ipd.)
- katero področje fotografije te zanima (narava, makro, portreti, reportaže, koncertna fotografija ipd.)
 0   

tiag @tiag 17. Dec 2010, 11:43

hej!
sicer sem iz kk, sam študiram in sem čez teden v LJ... moje znanje - preletela sem neki ponudb za tečaje, kjer med osnovno znanje uvrščajo, da poznaš svoj fotič, funkcije na njem ipd... tako znanje lahk rečem da mam... bol bi me zanimal kaki praktični nasveti - npr. kako najbolj izkoristit svetlobo, različni nasveti in mali triki - kako nastavit fotič, ko slikaš nekaj premikajočga naprimer ipd., mogoč tud, da bol spoznam osnovna "pravila" pri slikanju - npr. horizont, kompozicija ipd... pa mogoč mal tud področje oblikovanja fotografij - photoshop sicer neki malga že poznam, nism pa lih se še doslej neki velik posvetila temu... tako znanje bi si želela pridobit, ne čis začetniško, ne pa tud neki preveč profesionalno - neko vmesni nivo znanja torej smile zanima me predvsem reportažna fotografija, na splošno pa bi rada osvojila nekaj tehnike, da bodo slike bolj kvalitetne... hvala za odgovor, lp
 0   

Zelod @flambirana_oFca 17. Dec 2010, 13:41

Ampak kolikor sem si ogledal tvoj blog, imaš povsem dobre slike.
Po mojem mnenju to kar potrebuješ do nekaj več znanja, boš najboljše skozi prišla, če se začneš enostavno družiti z ljubiteljskimi fotografi, ki so to znanje že osvojili. Najhitreje se naučiš v praksi, se pravi, da se z nekom odpraviš na nek v naprej zadan cilj in se učiš na terenu, nato pa naprimer še skupaj pregledata fotografije, ti pokaže par osnovnih fint v npr. Lightroomu, Photoshopu/Gimpu... ipd. In takšen način, če naletiš na kolikor-tolikor ne-kapitalistično osebo, utegne biti najcenejši. smile
 0   

Horvy @Horvy 17. Dec 2010, 13:48

Najprej spoznaj svoj fotoaparat do ponatankosti, probaj fotkat v slabih svetlobnih pogojih, različne stvari, fotkaj, fotkaj, fotkaj, tu pa tam lahko kako knjigo prebereš, meni se zdijo knjige oz. fotografski priročniki Scotta Kelbya špica, dobra boš pa samo s čimveč prakse, tako da takoj ko prebereš kar sem napisal greš fotkat biggrin

Lp in FOTKAJ!
 0   

tiag @tiag 17. Dec 2010, 14:34

Hvala za vse nasvete - bom upoštevala biggrin zdej grem pa hitr fotkat, kot je "naročeno" v zgornjem sporočilu grin
lp, Tina
 0   

tiag @tiag 17. Dec 2010, 16:49

aja, še to - flambirana_oFca, tvoj nasvet je točno to, kar sem tud sama mela v mislih - se mi zdi, da na tak način največ odneseš... pa še najbolj primerna varijanta za moj žep je smile ker sm na forumu bol nova, še ne poznam toliko ljubiteljskih fotografov...tako da se priporočam, če bo kdo mel kdaj voljo in dovolj energije in bo bil pripravljen podelit svoje znanje... biggrin
hvala še enkrat za nasvete,
lp Tina
 0   

Ratter @Ratter 17. Dec 2010, 19:55

Če pa imaš kakšno vprašanje konkretno,ti pa lahko tudi tukaj preko foruma pomagamo.
Zato pa je forum.
 0   

tiag @tiag 18. Dec 2010, 10:45

Hvala, super... bom vprašala, ko bom rabla smile že tak in tak mi je tale forum v pomoč smile
LP, Tina

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati