0 

Maja @MM-arts 27. Feb 2005, 17:38

Pozdrav!

Se opravičujem, za taka vprašanja, samo res potrebujem vaš nasvet. Potrebujem nasvet v zvezi z novo kamero. Kupujem digitalni fotoaparat za neko delo.
Zanimam se za Canon-ov G6 z 7.0 magapixel. Mislite, da bi bilo to dovolj. Ne delam neke velike stvari, vendar potrebujem vsaj 7 m.pixel.

Vendar, ker že imam zrcalnorefleksni fotoaparat (standardni) ... Mi lahko kdo svetuje glede Canonovega EOS 20D. A ga morda kdo že ima? 8 m.pixel in slišala sem, da dela super fotke.

EOS 300D je pravzaprav različica standardnega zrcalno refleksnega. Vendar sem slišala, da zaradi tako nizke cene so uporabili slabši material in zato se ne splača kupovat tega. Sicer pa je poterbno še malo počakat za konkurenco na trgu. smile

Torej, prosim za vašo pomoč in nasvete ki jih morda že imate s fotoaparati. Nočem čez pol leta se prijemat za glavo zakaj nisem kupila drugačnega.

Hvala vsem.
Maja
   0 

Pele @Pele 27. Feb 2005, 17:44

Citiram:
Vendar sem slišala, da zaradi tako nizke cene so uporabili slabši material in zato se ne splača kupovat tega.

:mrgreen: :mrgreen:
   0 

iztok @izo 27. Feb 2005, 17:45

hjan, neke razlike med 6 in 8mpixli ni (je pa fajn pr 8, ker so fotke manj "šumaste" pr višjih isotih), med 6 in 7 pa pomoje ni vredno omembe.
pozabljaš, da lahko na 300d natakneš zelo veliko odličnih objektivov, od katerih je skoraj najbolj odvisno (tehnično) fotka, razen forografa seveda.
to, da so materiali slabši pr 300d, ne drži ravno, ni pa fotič namenjen profesionalni uporabi (tudi 20d ne, če smo ravno pri tem), vendar v fotkah ne vidiš razlike (če primerjamo različne bodije pr enakem številu pixlov), kar je pa itak najbolj pomembno.
mogoče bi bilo pametno,da napišeš, za točno kakšno delo gre, bo lažje svetovati.
   0 

Pele @Pele 27. Feb 2005, 17:49

Kvaliteta ohišja na G6 pa tudi ni najboljša....Je 300D še vseeno bolje grajen.
   0 

iztok @izo 27. Feb 2005, 18:05

sicer je pa novi 350d zunaj. to je dober kompromis med 300d/20d. ima tudi 8mpixlov in enkaj izboljšanih lastnosti od prejšnega modela.
sicer pa mi ni čist jasno, zakaj se tolk na te mpixle oziraš. npr. verjetno boš dobila boljšo sliko, če uporabiš en oster, kvaliteten objektiv v uporabi z npr 4mpixli in povečaš na 8 mpixlov, kot povprečen ali slabši objektiv v uporabi z 8mpixlov bodijem. (če govorim neumnosti, me prosim popravite).
kakšen bo končni format fotk (v cm)?
   0 

Maja @MM-arts 27. Feb 2005, 18:12

Gre za protretne fotke oz. slike, kjer je model izostren, ozadje pa zamegljeno. Tak tip projekta. (ne vem če sem se pravilno izrazla in če vam kaj pomaga)

Ja, verjetno niso informacije glede 300D pravilne, vendar se veliko sliši in raje preverim. Vem, da je objektiv srce fotoaparata, vendar ker prehajam na digitalnega ne vem če je tudi ohišje kaj pomembno. 300D ima plastično, medtem ko 20D magnezijevo. Sicer pa ohišje sploh ni tako važno.

Gre pa za razliko v številu mpixlov. 300D jih ima 6.3, 20D pa 8.2 kar je kar lepa razlika za kvalitetno fotko.
Cenovno se kar razlikujeta, vendar se splača varčevat za kvalitetnejši fotoaparat?

Ali ima kdo izkušnje z EOS 300D ali 20D ali celo z 10D? Sem v veliki dilemi, saj prehajam iz standardnega na digitalni.

Hvala za pomoč.
   0 

Maja @MM-arts 27. Feb 2005, 18:21

Hvala za sporočilo glede Eos 350D.
Kaj pa cenovno? Kakšna je cena tega fotaparata, ker je nikjer ne najdem? (če morda veste)
In še to če mi lahko poveste ... v čem je slabši od 20D?

Hvala
   0 

iztok @izo 27. Feb 2005, 18:36

tukaj najdeš vse do zdaj znanega o 350d, tudi razlik in to..
http://www.dpreview.com/articles/canoneos350d/
pr nas bo stal okrog 250 flik, če se prav spomnem (verjetno z objektivom).
za portrete kompakti niso najbolj fajn, ker imajo preveliko globinsko ostrino, tudi pr najbolj odprti zaslonki (se pravi odpade zamegljeno ozadje, oz ne odpade, vendar ne bo tako "zamegljeno kot pri (d)slr). torej bo boljša izbira dslr aparat. zdej katrei je dovisno od želj in verjetno tudi od financ. jst ti bi mogoče priporočal 300d (katerega imam tudi sam, zdej dobiš že novega zelo poceni) in razliko v ceno investiraš v en dober portretno objektiv, npr 85/1.8 al kaj je že. za ta dnar dela odlične fotke.
če že hočeš malo večjo resolucijo, vzemi 350d ali 20d, vendar nej te spomnem, dej število mpixlox zmožek pixlov po x in y osi. to pomeni da ima dejansko 16mpixlov točno 2x več pixlov kot 4mpix.(upam, da sem ti prav povedal). tako, da ti je lahko jasno da ni velike razlike med 6 in 8 mpix.
dodatne funkcije in pa ohišje pr portretu nimajo neke teže, edino dobro merjenje svetlobe in velik, svetel okular, kater je pr 350d celo manjši od 300d, če se prav spomnem.
spet si pozabila povedat, kolk bodo velke končne slike, 6mpix (8 mogoče kak sm več) da fotko v velikosti približno a3, pri 300dpi, sej to smo že enkrat nekajračunali nekje, poglej po forumu. drgač pa se da tudi metrske povečave nardit iz 6mpix, če je le osnova dobra in ostra (spet orenk objektiv ipd)
   0 

Maja @MM-arts 27. Feb 2005, 18:42

Hvala za vse informacije. Res, hvala.
Aja, glede velikosti ... misljeno je bilo večino v A3 velikosti ... vendar morda kakšno še v povečavi - zato sem spraševala glede mpixlov.

Mislim, da se mi ta 350D zdi kar v redu rešitev ... Malo se bom še pozanimala, kje bi bilo najugodneje ga kupiti in potem se bom tudi sama podala v digitalni svet.

Hvala še enkrat.
   0 

iztok @izo 27. Feb 2005, 18:46

ni za kej, drgač pa pijem laško.. :mrgreen:
   0 

Pele @Pele 27. Feb 2005, 18:47

Kje se ga da pa najceneje dobit, ti bo pa kar Rado povedal smile www.geizhals.at grin
   0 

Maja @MM-arts 27. Feb 2005, 18:59

Pole pa enkrat laško velja. smile
Rado tudi tebi hvala za pomoč smile
   0 

iztok @izo 27. Feb 2005, 19:14

no, če pa ravno pirček obljubljaš, tu maš razlike med 20d in 350d:
http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_digital_rebel_xt_vs_20d.html

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati