0   

Aikonvid @Aikonvid 21. Dec 2010, 12:28

Pozdravljeni!
Sem novi uporabnik Canon d40, in imam vprašanje, kako naredim čisto sliko v malo temnejšem prostoru. Za uporabo imam na razpolago lečo EFS 17-55mm in flash Canon SPEEDLITE 580 EX II.

Hvala za pomoč
lp
Boštjan
 0   

Ratter @Ratter 21. Dec 2010, 13:19

Domnevam,da sliko brez šuma.
Predvsem moraš imeti nastavljen ISO100.
Čas in zaslonka pa po potrebi.
Če pa je vprašanje kako naj naredim ostro ne zmigano sliko?
Potem pa kupiš tripod.
 0   

Aikonvid @Aikonvid 21. Dec 2010, 13:38

Hvala ja brez šuma sem mislil, sem novi v tem in se opravičujem, če se nisem pravilno izrazil.
lp
Boštjan
 0   

Aikonvid @Aikonvid 21. Dec 2010, 13:45

ISO100 ???
Pravijo da je v temnih prostorih kot so gledališča koncertne dvorane nastavljen ISO na 400. Za to ne vem če sem mogoče kaj druga naredil narobe.
lp
Boštjan
 0   

Miha Fabijan @skopusnik 21. Dec 2010, 14:12

ISO mora biti čim nižji, vendar ga ob slabi svetlobi po potrebi zvišuješ. Ne vem pa kako je s tem če slikaš z dodatnim flešom..
Kdor kasneje zavira, je dalj časa hiter! smile
 0   

Ratter @Ratter 21. Dec 2010, 15:17

Manjši ISO=manj šuma
Večji ISO=več šuma.
Sedaj je pa odvisno kaj fotografiraš.
Če fotografiraš prazen prostor je ISO100 in čas lahko tudi nekaj sekund.(in brez fleša)
Pač po potrebi.
Če pa fotografiraš ljudi v temnejšem prostoru(s flešem),pa priporočam na Canonu 40D:
Nastavitev na manual.(M)
ISO 800 , čas 125s , f8 in si tu nekje.
Fleš si pa nastaviš tako,da pritisneš gumb H. (ikona na displeju)
Fleš usmeriš direkt v strop,da fotografiraš z odbito svetlobo.
Upam,da ne sprašuješ za fotografiranje kakšnih velikih dvoran.

Več navodil za fotografiranje s flešem in vsi podatki zraven so tukaj na desni strani linka.
Modro polje:

http://neilvn.com/tangents/about/
 0   

Zelod @flambirana_oFca 21. Dec 2010, 15:36

Predlagam, da uporabnik prilepi kakšno fotografijo (četudi faljeno), da dobimo predstavo kakšen je ta "temnejši prostor", kako velik, kako daleč je oddaljen predmet, ki se ga fotografira, koliko detajlov mora biti vidnih...
Sam iz glave lahko naštejem še in še temnejših prostorov. V enih fotografiram zgolj z f2.8 in ISO1600 ter npr. 1/160s, v drugih pa tudi z ISO400, f7.1 in 1/15s.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati