0   

antasi96 @antasi96 26. Dec 2010, 12:00

Hej!

Odločam se na nakup DSLR fotoaparata in se mi zdi da bi mi Nikon D90 najbolj odgovarjal. Vzel bi ga v kompletu z objektivom 18-105mm. Kasneje bom dokupil še objektiv 35 mm f/1,8. prosil bi za vse izkušnje z objektivom, ohišjem in pač z vsem skupaj. Ali je to dober izbor? Mogoče kakšen predlog kakšno opremo bi še potreboval.

http://www.mimovrste.com/artikel/1730278634/digitalni-fotoaparat-nikon-d90-18-105-vr-darilo-nahrbtnik-nikon-kartica-sdhc-8-gb
 1   

Tomaž Pirman @tomovader 26. Dec 2010, 12:42

Ja kako dober je zate je odvisno od tvojih izkušenj... Drugače je Fotoaparat odličen smile Tudi ki objektiv ni slab in dodatni objektiv tudi vredu...
Mislim, da je to vredno nakupa...
Potreboval bi skoraj gotovo je STATIV in pa mogoče FLASH... odvisno od tvojih želja slikanja..

Upam da sem kaj v pomoč smile
Zahvala: antasi96
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

antasi96 @antasi96 26. Dec 2010, 13:06

hvala!
Prosil bi vse ki ste testirali fotoaparat da malo poveste kako in kaj. Imam 2 leti izkušenj s canon 350D, tako da mi fotografija ni španska vas, nek strokovnjak pa seveda tudi nisem.

p.s.: stativ imam, flasha pa ne rad uporabljam ker se mi zdi da slike z njim izgubijo toploto barv
 1   

Jan Kajfež @Geccko 26. Dec 2010, 23:21

D90 je super mašinca, cene rabljenih so tudi že lepo dostopne... novi so pa še lepo zasoljeni smile
Če ga še nisi imel v rokah pojdi v trgovino in se malo poigraj z njem, meni je ergonomija bodya zelo lepo sedla, ohišje je tudi lepo kompaktno, ni pa magnezijevo, je kvalitetna plastika...
Kakšne fotke naredi si pa lahko pogledaš na netu, jaz imam same dobre izkušnje z njem...

Flash je lahko zelo priročna zadeva, samo malo teorije in pa predvsem prakse moraš imeti... je pa res, da z fleshom v bodyu nimaš kaj dosti za počet...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

antasi96 @antasi96 27. Dec 2010, 08:00

Saj se zavedam da je ob pravilni uporabi flasha, ta zelo zelo dobra stvar, ampak o flashu pa še res ne vem veliko, poleg tega pa moje finance zaenkrat ne "podpirajo" nakupa le tega biggrin
 1   

PrimozS @PrimozS 27. Dec 2010, 10:58

D90 je super.

18-105 ni tako slab, kot bi nekateri radi prikazali. Pri 18mm sicer ni ravno biser. Ampak VR pa dobro dela in VR pride kdaj zelo prav.

Če razmišljaš o 35ki 1.8 - razmisli še o 50ki 1.8. Še 50 Eur cenejši.
OK, odvisno, kaj bi rad slikal z njim.
50ka je že bolj "portretna" - čeprav malo širši kot od 35ke je včasih tudi dobrodošla stvar.

Dodatki? začel bi pri precej osnovnem - dobra torba. Meni osebno je zelo uporabna Kata DC-445. Noter gre komot - čuda - iz prakse: mel sem istočasno noter D80 in D90 (oba z gripom, na obeh en objektiv), obenem je ležal na dnu še SB-900 in pa še se je našlo prostor za 2 dodatna objektiva.
Če ne misliš kupovat toliko opreme - malo manjša je DC-443. Še manjša je pa DC-441 - ampak vanjo pa ne gre več toliko. OK, D90 z gripom in recimo kit objektiv + 35mm bi še šlo. Kaj več(jega) pa ne več. Brez gripa je prostora malo več, jasno. Ampak kaj bistveno pa tudi ne ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati