0   

nikk @nikk 29. Dec 2010, 19:50

Pozdravljeni,

odločam se za nakup fotoaparata. Odločam se med naslednjimi tremi modeli:
-Nikon D3000
-Nikon D5000
-Canon EOS 550d

Katerega mi priporočate? Sem začetnik pri DSLR fotoaparatih.

Hvala za pomoč!
 0   

Bimmer_E30 @Bimmer_E30 6. Jan 2011, 21:24

Ne dolgo nazaj sem spisal članek za ravno tako situacijo.

Veselo branje, ter upam da ti to bo v pomoč.
http://adrijan.si/arhiv/kateri-dslr-fotoaparat-izbrati-1405/

Lp
Adrijan.si
 0   

Jan Kajfež @Geccko 6. Jan 2011, 23:54

Ta tvoj članek mu bo pa res zelo pomagal...

Jaz bi se na tvojem mestu odločal med Nikon D5000 in Canon EOS 550D ...

Mislim, da med njima ni pretirane razlike, oba sta vstopna modela in oba sta dokaj dobra... če bi jaz izbiral bi izbral Canona, predvsem ker imaš večjo paleto objektivov (vsaj po normalnih cenah) ... sam imam Canon 500D, predhodnik 550D, pa sem popolnoma zadovoljen z njem...

Malo premisli kaj hočeš slikat, pojdi v trgovino in si oba poglej, preberi si teste in primerjave... potem pa kupi in fotkaj smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

RZ67 @RZ67 7. Jan 2011, 14:26

nikk je napisal/a:
odločam se za nakup fotoaparata. Odločam se med naslednjimi tremi modeli:
-Nikon D3000
-Nikon D5000
-Canon EOS 550d

Katerega mi priporočate? Sem začetnik pri DSLR fotoaparatih.

Nasvet dneva je, da vzemi tistega, ki ga ima tvoj prijatelj. Če ima Nikona, vzemi D5000, če ima Canona pa 550D, ni kaj razmišljat grin

No, nasvet ni moj, zato dam še referenco do pravega avtorja https://www.slo-foto.net/ftopicp-164823.html#164823
 0   

Jan Kajfež @Geccko 7. Jan 2011, 14:37

StrobistSi.... sej to mu je že avtor tega fenomenalnega članka napisal... hehe smile
Samo je hudič... kaj pa če imajo tvoji kolegi kompakte...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

RZ67 @RZ67 7. Jan 2011, 14:53

No, meni je bilo vedno zanimivo, koliko ljudi se o takih stvareh ne zna sami odločit. Pa ne me narobe razumet. Ampak, če nekdo izbira med Nikon in Canon vstopnim modelom, bo težko na forumu dobil odgovor iz prve roke, ker dvomim, da je na tem forumu kdo, ki uporablja oba. Tisti, ki jih testirajo so seveda izvzeti, ampak potem naj gre uporabnik raje teste brat, a ne grin. Ker na forumu bo skoraj zagotovo vsak svojega hvalil. To je skoraj tako, kot da bi šel v prodajalno Mercedesov in vprašal tamkajšnjega prodajalca kakšni so mu BMWji, potem bi šel pa v BMW trgovino in se pozanimal še o Mercedesih upset

Evo, če bi jaz izbiral samo na podlagi kvalitet bodyja, bi izbral Nikon D5000. Če bi izbiral na podlagi celotnega sistema, primernega za začetnika, pa bi izbral Canon 550D, predvsem zaradi ponudbe cenovno ugodnih objektivov v primerjavi z Nikkorji.
 0   

nikk @nikk 8. Jan 2011, 18:16

Aha, pa še nekaj glede objektivov. Odločil sem se za nikon D5000, zraven v kompletu pa dobim še objektiv Nikkor 18-55mm VR. Kateri objektivi so pa dobri za slikanje od blizu (razne podrobnosti, cvetovi, majhne živali) in za slikanje pokrajine, ki pašejo na Nikon D5000 fotoaparat?
 0   

Ime Priimek @poetski 8. Jan 2011, 18:29

Mogoče sem malo prepozen, ampak zunaj je že D3100, ki je res kul zadeva. Čeprav je v drugi (nižji) klasi, brez problema konkurira D5000.

Glede novega objektiva je pa tako. Odvisno je od treh zadev. Kako "blizu" potrebuješ, kakšno kvaliteto fotografij pričakuješ ter kakšen je tvoj budget. Lahko izbiraš med kakšnimi fiksnimi marco objektivi, lahko zoom. Kot rečeno, odvisno od potreb, želja in financ. Malo bolj opiši, pa ti mogoče lahko pomagamo.

Ti pa priporočam, da najprej en dober del leta preživiš na kit objektivu. Sam sem ga vneto uporabljal skoraj eno leto in zadeva niti pod razno ni slaba. Ko vidiš, da te omejuje, kupiš nov objektiv. Z njim pa brez problema fotografiraš pokrajine, saj je 18mm kar precej širok kot smile
 0   

nikk @nikk 9. Jan 2011, 09:26

Aha, zanimali bi me predvsem kakšni makro objektivi, za slikanje majnši stvari z dobro kvaliteto fotografij, kasneje imam v načrtu še kakšen tele objektiv. Hočem se samo malo pozanimati o teh svareh. Sigurno bom pa sedaj nekaj časa ostal na KIT objektivu, da se sploh dobro navadim fotoaparata.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati