0 

Alen @mango 1. Mar 2005, 16:32

Z mobilnim telefonom sem slikaj telefonsko stevilko. Slika je zelo slabe kvalitete in se z nje ne da prebrat katere stevilke so napisane. cry Slisal sem, da se v photoshopu, da narediti interpolacija, ki ti izračuna vrdnost sosednjih točk in tako naredi novo točko vmes med obema točkama. Zanima me kako se to naredi.
Hvala za odgovore ze vnaprej. :wink:
   0 

mishko @mishko 1. Mar 2005, 16:35

Jaz sicer prvič slišim za to funkcijo, vendar tudi če obstaja, dvomim da ti lahko obnovi številke, ki jih ti na oko ne moreš, to bi bilo res revolucionarno odkritje po moje.
No samo mnenje, lahko da se motim.
   0 

mishko @mishko 1. Mar 2005, 16:38

Verjetno misliš na resamplanje slike, ko spreminjaš resolucijo in ti PS doriše piksle, vendar to za tako stvar ne bo pomagalo, bo pač dodal pixle tam kjer so črnine itak...
   0 

iztok @izo 1. Mar 2005, 16:41

se pridružujem gornjemu mnenju, da boš kar čudežno prebral številke iz fotke. no, v filmih to gre :mrgreen:
interplocija ni nič drugega, kot dojajanje pixlov, ko povečaš fotko, recimo na 2x več pixlv, vendar to tvojga problema no bo rešilo, le bolj "zbluran bo..
lahko probaš, vendar po mojem ne bo nič boljš, sej tudi po logiki ne more bit.
drugič svinčnik v roke, pa zapiš 8)
   0 

Alen @mango 1. Mar 2005, 16:49

sej se vidi kaj pise ampak le ce jo pomajnsam :roll: Pa crno na belo je napisano .. racunalnisko velike tiskane crke na beli list..
   0 

mishko @mishko 1. Mar 2005, 16:50

Kaj hočeš povedat, ko jopomanjšaš se da brat, je pa pol predrobno za videt?
   0 

iztok @izo 1. Mar 2005, 16:56

in v čem je potem problem, če vidiš prebrat?
   0 

Alen @mango 1. Mar 2005, 17:00

Ja predrobno je za videt
   0 

mishko @mishko 1. Mar 2005, 17:00

Daj tukaj zalepi sliko pa probamo dešifrirat. Kdor prvi razvozla kliče in se meni za randi bigrazz
   0 

Pele @Pele 1. Mar 2005, 17:00

Je pa jasno če sliko v velikosti 640 x 480 povečaš na 2048 x 1536 da se ne bo skoraj nič videlo zgolj pike na sliki grin
   0 

mishko @mishko 1. Mar 2005, 17:01

Ne pomanjšuj sliko odmikaj se od monitorja...
   0 

Matej Herbst @matto 1. Mar 2005, 17:01

Da se nekako spravit fotko k sebi, da pride vsaj razpoznavno z večimi kombinacijami, vendar ima vse svoje meje in še za vsako fotko posebaj vidiš kaj ji manjka. Za to funkcijo pa tudi jaz nisem slišal, mi imamo en takšen podoben software RIP za povečave, ki na novo interpolira sliko-poveča dosti boljše kot PS.
   0 

Matej Herbst @matto 1. Mar 2005, 17:04

Sem se zatipkal pa dvakrat objevil isti post, kaj pa ko spet nekaj heca strežnik.
   0 

mishko @mishko 1. Mar 2005, 17:06

To je vse lepo in prav, samo če so številke do te mere nerazpoznavne, da se tvojim možganom ne bliska katere so, po moje ga ni programa, ki bo to naredil. Prej boš lahko prebral tako kot je raztegnjeno čez cel ekran iz 5 metrov razdalje, kot da dodajaš pixle.
   0 

iztok @izo 1. Mar 2005, 17:07

no, nalimej fotko sem, pa da uganemo, ena cifra bo že prava, najbrž gre za kakšno bejbiko, drgač se že ne bi tolk matral, hehe.
   0 

Matej Herbst @matto 1. Mar 2005, 17:16

Izo sigurno gre za bejbo, naj nam pošlje sliko pa jo probamo mi obdelat
   0 

Pele @Pele 1. Mar 2005, 17:18

Hehe ta je pa dobra.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 1. Mar 2005, 17:43

Mango: pošlji jo meni na mail, pa ti bom enkrat zvečer povedal kaj se da narediti.

Lucifix@slo-foto.net
   0 

Alen @mango 1. Mar 2005, 18:01

Poslano. :wink:
   0 

Miha Rekar @Mih@ 1. Mar 2005, 18:13

Še tole lahko probaš, ker si rekel da si slikal z mobitelom:
https://www.slo-foto.net/reviews-41.html

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati