0   

brbo26 @brbo26 30. Dec 2010, 14:34

Preko eBay-a sem nabavil en poceni zoom objektiv (Nikkor 28-105), da mi žena končno neha težit, da je vedno napačen prime našraufan na aparat, ko hoče slikat froce. No, danes je prišel paket in objektiv je bil namesto v soft pouch 'zavit' v foto torbo, na mestu zadnjega pokrovčka je bil navit Nikon N8008, za dodatno nepotrebno težo paketa pa je poskrbel še neki flash. Še preden se mi je jeza razkadila sem našel še Ilford Delta 400 črno-bel film, ki sem ga že vtaknil v aparat.

Kaj pa zdaj?

Ve kdo povedat koliko je pameten matrix metering mode na takih aparatih. Sedaj imam v center-weighted (mislim vsaj, navodil nimam). Bo dovolj, če se zanašam na izkušnje glede meteringa iz D90, D700 al je treba bit na kaj posebej pozoren?

Preden si začnem tudi kaj s flash-em pomagat (drugače imam SB-800, ta zraven je pa Vivitar 628AF), TTL že poznajo ti aparati?

Kje razvijajo ČB filme in da je dokaj poceni in hitro (v Mariboru)?

Hvala!
 0   

najed01 @najed01 30. Dec 2010, 16:19

Kaj naročil si objektiv in dobil še vse ostalo??
Lev v žaklju smile
Razpon za matrix metering je od EV 0 do 21.
TTL že poznajo.
Film razviješ doma v kopalnici ali pa Foto Tabor Maribor. Cena je cca 4-5eur/film
 0   

Miha @cedo 30. Dec 2010, 18:11

Sam sem se veliko let družil z naslednikoma F801 - F90 in F90x. Matrix metering je z nekaj fotografove pameti 100% zanesljiv. Tudi dober TTL že seveda ima. Filme pa tudi jaz razvijam v kopalnici. grin
 0   

brbo26 @brbo26 30. Dec 2010, 18:55

Hvala obema!

Ja, avkcija je bila listana kot Nikkor 28-105, nisem bil najvišji ponudnik ampak se je očitno zmagovalec se odrekel nakupa (verjetno se je tip zgrozil, ko je zvedel, da bo moral dobit še N8008, torbo in flash) in sem kot drugi najvišji ponudnik potem dobil objektiv (in še ostalo).

Nič, bom poškljocal ta film in odnesel v Foto Tabor (da bi se šel kaj v kopalnici pa zaenkrat odpade). Bomo videli kako se bo obnesla prva rola. Enkrat na polovici sem se zavedel, da moji objektivi pri čisto odprti blendi (brez fine tunninga) niso ravno briljantni in ko sem jih malo zaprl sem hitro začel pogrešat višanje gain-a na digitalnih senzorjih :-). No, bomo vidli kolk mam mirno roko.

Še nekaj, če na aparatu nastavim ISO 400 ali pa ISO DX (za ISO 400 film), je isti šmorn, ne? Če prav razumem je na rolici filma zapisan za kakšen film gre in aparat zna to prebrat (tisti kontakti v ležišču za film)?

4-5 eur/film pravte? Upam, da je aparat zanič oz. da me ta analogna stvar ne potegne not :-)

Je možno ob razvijanju filma dobit tudi scan-e (npr. na CD)? Ne vem, če bi ravno delal printe.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati