0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 10:39

Na tem področju med domačimi scanerji sem malo švoh, lani sem si kupil Coolscan 3200F od Canona, pač tako za kaj doma na hitro poskenirat.
Zanima me če lahko uporabim kakšen drugi software na tem scanerju in če ja kateri?

Hvala

Matto
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 12:38

glih je nekaj govora o tem v drugem postu. razen original sofwtwerja folk nekako še najbolj nuca tista vuescan in silverfast, ki naj bi bila nekako top izbira, imaš velik več možnosti kot z tistim kar dobiš zraven skenerja, ponavadi. oba imta podpora za skoraj vse boljše skenerje, kar jih je bilo kdaj narjenih, tudi za tvojega, brez problema.
jst se tud pridružujem mnenju, da je vuescan nekako boljša izbira, malce je bolj špartanski (brez vseh tistih lepih ikonc in vsega, nasploh ima sliverfast nek čuden vmesnik, ki mi ni všeč, to je za butaste bušmane, hehe).žko enkrat malo potreniraš in nastaviš vse kot treba, boš z nim ziher več največ potegnil iz skena. oba tudi mislim da podpirata batch scanning, kar pomeni da ti večkrat oskenira isti dias in na ta način lahko odpraviš šum it temnih delov slike (sence ipd), vendar je slika malce bolj mehka potem, se mi zdi, pa jasmo traja 2, 3x več, pač odvisno, kaj nastaviš.
   0 

slowenien @slowenien 2. Mar 2005, 12:50

meni ta silverfast ne sede niti kaj druga ne z tem originalnim nardim vse kar rabim
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 12:57

Sem našel page od Vuescan, bom naredil test juhu-podpira moj scaner, samo kjaska moram potem prosit za profile filmov.

Bom pa javil, če je kaj boljše od originalnega softwerja, (upam)
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 13:02

na začetku ti ne bo všeč, verjemi, hehe. ča imaš pa spodoben skener in malce volje, boš stvar natreniral. :wink:
   0 

kjask @kjask 2. Mar 2005, 13:02

matto, profili so za vsak skener različni... :roll: sad
jaz jih imam za minolto... :wink:

bom preveril, če se dobi kaj za tvojega 3200F :wink:
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 13:05

kjask, kako kaj? a minolta laufa kej, al bl z kakšnim digitalcem fotkaš.
aja, si že nabavil ist-a, nekaj si se enkrat zagrel za to, če se prav spomnem..
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 13:07

Sem vztrajen , bom sigurno natreniral, dokler ne kupim kaj boljšega bo ta moral opraviti svoje delo.

kjask: hvala

izo: kaj mi lahko še enkrat pošlješ link to tistega scanerja tudi za 6x4,5, ki si mi ga pred časom omenil
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 13:14

hja, sej za mf imaš več modelov. dela jih canon, epson, pa še kdo. pr sosedih en celo prodaja en pro model (no, bil je kr lep cajt nazaj), sicer dobra stvar, vendar 1200x600 resolucije pa se mi zdi vseeno malce premalo, tudi za mf, pa spet je treba met tiste scsi nerodne vmesnike itd, itd.
no, tu maš nekaj testov epsonovih modelov, pa tudi enga canona, pogled pod news al pa reviews, tudi v forumu boš našu ogromno informacij.
http://www.photo-i.co.uk/
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 13:24

Hvala

Sem ga že našel Epson 4870 nisem se mogel spomniti kateri model je bil.
Nekaj moram najt čimprej za 6x4,5 format.
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 13:42

ja, ta model ima ice, ki zelo dobro fukcionira, vendar mi je malce drag.
sploh pa se mi zdi, da ni neke razlike med temi modeli, npr. med 3200 in 4870, sicer tam piše da je, vendar ko pogledaš skene, hmm..
3200 dobiš v tujini že za 300€, se mi zdi, to je že bolj sprejemljivo, nima pa ice, vendar to meni ni tak problem.
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 14:00

Čeprav ti Ice včasih lahko naredi tudi kašno napako, npr. zbriše kakšno vejico, al pa štrik od perila... , bom pogledal tudi tega brez leda, škoda ker jih pa ne morem jaz sprobat in stestirat bi se lažje odločil hudič pa to....
   0 

slowenien @slowenien 2. Mar 2005, 14:35

ice ti lahko popaci celo sliko sploh pri filmih z malo bol grobim zrnom ker on vsako piko zrna zazna kot napako hehehe tu je pac treba brez delat :mrgreen:
   0 

kjask @kjask 2. Mar 2005, 16:40

izo, sem poskeniral kakšno četrtino željenih diasov iz arhiva... ostalo me še čaka... zdaj malo stoji zadeva... malo tudi zaradi istDSja, hehe grin bigrazz
   0 

niparr @niparr 23. Jun 2005, 21:31

A mogoče kdo ve, pod kakšno oznako se v Vuescanu skriva HPjev skener scanjet 3970? Ker men ga Vuescan sploh ne zazna...
   0 

Robert Purkart @robert_purkart 3. Jul 2005, 19:12

Vuescan je odličen, samo predno vidiš popravke, ki si jih naredil na nastavitvah, uuuuuuuuuuuuuuh! sad

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati