0   

Pavlic @pavlic 2. Jan 2011, 16:59

Torej imam zelo čuden problem (vsaj zame je čuden:)) že nekaj časa se mi dogaja ko, dam moj fotoaparat (Nikon D90) na stojalo (Stojalo Velbon Sherpa 600R) se mi fotoaparat ugasne (na zgornjem LCD-ju mi pokaže prazno baterijo) takoj ko, vzamem fotoaparat s stojala deluje normanlo. Zato me zanima je že kdo imel takšne težave? Je možno, da pride do kratkega stika ali kaj podobnega?

Če vam bo v pomoč lahko posnamem kratek video ali par slik.
 0   

martin @mart911 2. Jan 2011, 19:05

No zlo čudn, mogoče kej čudn prtisne na pokrovček od baterije. A maš tisto hitro snemljivo ploščicona stojalu? če ja mogoče probaš aparat direkt na stojalo našraufat boš vidu če res mogoče kej prtisne.
Je pa vprašanje če je vijak za pritrditev in stojalo sploh iz prevodnih materialov. pa tut drgač nebi vedu kje bi lahko pršlo do kratkega stika sej je ohišje plastično in bi rabu za kratki stik dve točki dotikanja, v primeru da ti kje uhaja elektrika iz ohišja.
 0   

Pavlic @pavlic 2. Jan 2011, 19:49

Bom probal tvoje nasvete. Bom pa tudi mal premeril fotoaparat z Volt metrom
 0   

Uroš Miklavčič @Ulrich 3. Jan 2011, 12:41

Če ti res ploščica kam pritiska lahko to preveriš tako, da ga na roke stisneš, ko je prižgan in če ugasne je krivec znan (nekje v notranjosti se zgublja stik).
blog: [url=http://blog.miklavcic.si]blog.miklavcic.si[/url] | twitter: [url=http://twitter.com/uros_m]@uros_m[/url] | galerija: [url=https://www.slo-foto.net/portfolio/Ulrich]SloFoto[/url] | podjetje:[url=http://miklavcic.si] miklavcic.si[/url]
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Jan 2011, 23:30

Imaš mogoče grip gor? Če imaš je tukaj težava... meni je to delalo, če sem imel tamrona 70-200 2,8 (dokaj težek) in sem fotoaparat držal v vodoravnem položaju samo za grip... izgubi kontakt...
Zadevo lahko rešiš da na nasproti strani kot so baterije podložiš grip z malo papirja... da pri baterijah bolje prime...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Pavlic @pavlic 4. Jan 2011, 09:10

Geccko je napisal/a:
Imaš mogoče grip gor? Če imaš je tukaj težava... meni je to delalo, če sem imel tamrona 70-200 2,8 (dokaj težek) in sem fotoaparat držal v vodoravnem položaju samo za grip... izgubi kontakt...
Zadevo lahko rešiš da na nasproti strani kot so baterije podložiš grip z malo papirja... da pri baterijah bolje prime...

Da, imam grip. In hvala za nasvet.
 0   

FotoGruL @FotoGruL 5. Jan 2011, 19:08

[quote="Geccko"]Zadevo lahko rešiš da na nasproti strani kot so baterije podložiš grip z malo papirja... da pri baterijah bolje prime...[/quote]

Kako to misliš, na kateri strani to, ker imam enak problem

Hvala
 0   

Jan Kajfež @Geccko 5. Jan 2011, 19:58

Probej malo papirja podložit med grip in body na nasprotni strani od baterij... če imaš fotoaparat obrnjen pravilno, LCD ekran proti tebi, potem je to na levi strani smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Pavlic @pavlic 7. Jan 2011, 19:07

Zdravo, da ne bom odpiral nove teme me zanima naslednje. Danes, ko sem prenašal slike iz fotoaparata (preko USB-ja) na računalnik se mi je pojavil tale error --> in nemorem več prenašati slik na moj računalnik?
 0   

maks @mmax 9. Jan 2011, 09:25

Pa si vklopil aparat? upset
 0   

Pavlic @pavlic 9. Jan 2011, 10:59

Da, to se naredi med prenašanjem slik
 0   

Aleš @lial 9. Jan 2011, 12:30

Imam občutek, da je problem pri vtičnici ali vtikaču USB-ja, kjer imaš štiri možnosti - na računalu, na aparatu ali na obeh koncih kabla.
Če greza kakšen standarden kabel, poskušaj z izločanjem napake.
Je pa še ena, manjša možnost - preslaba baterija v aparatu.
 0   

Pavlic @pavlic 9. Jan 2011, 13:22

lial je napisal/a:
Imam občutek, da je problem pri vtičnici ali vtikaču USB-ja, kjer imaš štiri možnosti - na računalu, na aparatu ali na obeh koncih kabla.
Če greza kakšen standarden kabel, poskušaj z izločanjem napake.
Je pa še ena, manjša možnost - preslaba baterija v aparatu.

Hvala za nasvete.
 0   

Pavlic @pavlic 12. Jan 2011, 10:56

No za vse tiste, ki ima ste enak problem kot jaz glede izgube kontakta na stojalu. Naj povem, da kar je svetoval Geccko (Zadevo lahko rešiš da na nasproti strani kot so baterije podložiš grip z malo papirja... da pri baterijah bolje prime...) pereverjeno deluje.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati