0   

kkijikn @Ivane 3. Jan 2011, 16:05

Pozdravljeni!
Že nekaj časa si želim en makro objektiv, zdaj ko sem začel iskati kateri bi bil pravi pa sem totalno zmeden confused . Najprej sem si nameraval kupiti canona 100 2.8, vendar sem nato opazil da zelo hvalijo sigmo 150, pa tudi sigmo 180, pa tamron 180. Predvsem zato ker dobiš več delovne razdalje. Skrbi pa me pa da bi bil 150 ali 180mm objetkiv na 1.6x crop fotoaparatu preveč za slikanje brez stativa? Slikal bi predvsem metulje.
Po slikah iz galerije sodeč, je na tem forumu kar nekaj odličnih makro fotografov tako da svetujte mi prosim smile
Za objektiv bi porabil nekje do 600-700eur tako da kak canon 180L odpade.

LP, Ivan
 0   

Tomaž @sixtoo 3. Jan 2011, 16:16

V reviji Practical photography (oktober 2010) so imeli test macro objektivov, podam ti lahko samo rezultate. Če želiš, ti lahko poskeniram članek in pošljem.

Best budget option: Sigma 50mm f/2.8
Best starter lens: Canon 60mm f/2.8 EF-S in Tamron 60mm f/2
Best enthusiast lens: Sigma 105mm Macro in Nikon 105mm VR Micro in Canon 100mm Macro
 0   

mpusnik @mpusnik 3. Jan 2011, 16:54

Morda ti pomaga spodnja povezava (Macro lens tests overview):
http://www.nnplus.de/macro/Macro100E.html
 0   

Klemen Blokar @kleb 3. Jan 2011, 17:00

Imam tamron 180mm macro - optično je izjemna zadeva, sem zelo zadovoljen z njim.
Ima pa počasen af, ki ga nima smisla uporabljati - gre hitreje ročno. Tudi globinska ostrina je včasih kar preveč plitva.

Glede stojala sem ugotovil, da pri mojem tresenju roke za sprejemljive fotke nujno potrebujem monopod. smile
 0   

kkijikn @Ivane 3. Jan 2011, 22:43

Še najbolj se sedaj nagibam k sigmi 150 2.8, predvsem zaradi večje delovne razdalje.

Objektiv bi naročil iz tujine, ker je veliko ceneje. Foka.nl, ali kej takega. Zanima me le če bi to lahko bil problem pri sigmi, ker baje kvaliteta zelo variira in se bojim da mi pošljejo ''slab'' objektiv?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati