0 

Matej @OKO 2. Mar 2005, 12:31

danes sem gledal eno oddajo o ugrizih zivali..
in presenetljivo sem videl, da podvodni konj že z enim samim ugrizom lahko ubije svojega nasprotnika...
zanimivo je tudi da je pes(domaca zival) na 4 mestu pred krokodilom...
merili so tudi samo moc ugriza. prvi je morski pes 2800kg na cm2,
ce dam za primerjavo clovek ima 20 kg na cm2.
krokodil ima 1500kg..
varan kopenski kuscar v dolzino meri dobre 3 metre.
priblizno 1000kg....
tu so se tudi kace...
ki so znane po hitrosti...
pes pa 600kg.. pa ne ona pucvola bela ampak konkreten pes...
recimo pitbul ima vec kot 600kg...?

recimo ena cist navadna zival podobna podgani ima dva dolga zoba(izgledata kot pri morzu) s katerimi lahko pregrizne beton...
toliko malo za poduk 8) .

morski pes pa RESPECT..
kali juga
   0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 12:39

to sm pa jst tut gledu enkrat na Discovery chanel.

hude ugrize majo te zvali.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

Matej @OKO 2. Mar 2005, 12:42

ja clovek se kar zamisli..
kaj bi sele bilo da bi ziveli dinozavri...
potem bi ...hm
sicer pa malo za info malo da boste vedeli da je clovek proti njim en navadn ekec pekec.
bay da way
moja najljubsa zival je delfin (po intelegenci klasa da je ni)
kali juga
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 2. Mar 2005, 12:46

Nam je profesorca na srednji povedala, da je človeški ugriz za človeka eden najbolj nevarnih. Bom bolj amatersko povedal zakaj, ker se točno ne spomnim.
Vsak človek ima svojo "stukturo" sline, ki vsebuje nešteto "mikrobov" in drugačnih bakterij. Ugriz na drugega človeka, povzroči seveda prenos te sline, na katero pa "sprejemnik" ni imun. Tako lahko pride do velikih zastrupitev, če ne ukrepamo pravilno.

No, tole sem bolj površno povedal, saj sem to razlago slišal pred nekaj leti.
   0 

Matej @OKO 2. Mar 2005, 12:50

luc tudi v tej oddaji je bilo govora o slini..
najbolj nevarno ima prav varan..

slina cloveka je samo za razgradnjo mikrobov od hrane..

zanimivo je tudi da naprimer pajek ne vem imena, zivi v avstraliji,
ta pajek proizvede slino da razgradi truplo in ga potem spije..
ker ima pac cekane tako narajene da ne more jesti...
kali juga
   0 

Blaž Ogorevc @balž 2. Mar 2005, 13:17

malo da na foto temo obrnemo, a je kakšen članek, kjer piše koliko zdrži kakšen aparta ali pa objektiv - da bi vedel ali ga lahko dam samu psu za žvečit ali tud krokodilu ponudim. hehe

aja, kako to, da si napisal, da je pes pred krokodilom, če ima pa samo 600 kroki pa 1500.

aja pa pozabl so hijeno - ma močnejši ugriz kot lev - z enim skromnim ugrizom zdrobi ko keks uno ta debelo ogvejo kost - glavico od stegnenice.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
   0 

Matej @OKO 2. Mar 2005, 13:24

pes je na tem mestu zato, ker ga imas doma krokodila pa nimas..
no glede nevarnosti..pac
tako so rekli... je pa tu tudi slina..tista
lahko pa recem, da hijene ni bilo na seznamu, sigurno so se druge zivali...
za zanimivost krokodil ko ugrizne ne spusti vec.. samo trga še..
in je tudi nevaren po tem, da lahko dih drzi 1 uro in se ti naenkrat prikaze pred glavo.. iz oci v oci krokodil clovek.. ze vidim fotko biggrin.
ja niso heci...
kali juga
   0 

Blaž Ogorevc @balž 2. Mar 2005, 13:58

ka pa ti veš ka mam jaz doma?? hehe 8)

ma res je.

mimogrede še tole - več ljudi umre na leto zaradi padajočih kokosovih orehov kot pa zaradi napadov morskih psov.
Balž

0 

Matjaž Očko @matias 2. Mar 2005, 14:42

Pa še ena zanimivost: pasja slina ima manj mikrobov kot človeška in je posledično manj nevarna... Velja v primeru, da te pes poliže po rani, recimo.
OKO: človeska slina ne služi razgradnji mikrobov, ampak samo začne razgrajevati preproste sladkorje (škrob) in namoči hrano... Za "razgradnjo" mikrobov so potrebni drugi mehanizmi.
   0 

Matej @OKO 24. Mar 2005, 18:19

vceraj me je ugriznila bogomolka ko sem jo hotel slikati.
tile bugi so zelo nevarni...
pa se nekaj bogomolka je pobegnila vendar naslednji trenutek jo je prijel naš maček in jo pojedel samo gledal sem kako jo je...
slikal pa nisem zaradi mogoči tožb iz strani zaščitnikov bugov...
lahko vam pa povem da je bogomolka pihala sikala maček jo je pojedel celo.
8O 8O 8O
kali juga
   0 

Heretic @Heretic 24. Mar 2005, 18:36

ojej, kakšni dogodki ob fotografiranju. ugrizne te bogomoljka, potem jo pa poje pes :roll: bigrazz
grem rajši krokodile slikat, kot pa bogomoljke.
drugače pa naj bi imel pes pitbul poseben sistem v čeljusti, ki mu preprečuje, da bi popustil ugriz :?
   0 

Matej @OKO 24. Mar 2005, 18:58

heretic mačka jo je pojedla ne pes.
ja za pitbula sem pa gledal po tv-ju kaksen nasilnež je..
no odvisno kako ga vzgojiš
lp
kali juga
   0 

Heretic @Heretic 24. Mar 2005, 19:00

ja, sem opazil, da je bila mačka. se opravičujem :wink:
oko, spremeni si avatar.prosim. bigrazz bigrazz bigrazz
   0 

Borut Hočevar @bot-sub 24. Mar 2005, 19:13

Mene je enkrat miš ugriznila, pol pa sem jo u luft vrgu in ko je padla na tla je ostala nepremičan. Pol pa nism nikol vedu al je crknla od padca al zato, ker je mene ugriznila bigrazz
----------------------------------------------
Gnoj je zlato in zlato je gnoj ... Kdor nima duše,ne potrebuje zlata, kdor ima dušo ne potrebuje gnoja.
   0 

Matej @OKO 24. Mar 2005, 19:20

ql dogodki
naj se kdo kaj napise...
kali juga
   0 

rey_ @rey_ 24. Mar 2005, 22:08

pitbullu se zaskoči čeljust ko ugrizne...zato ne popusti....je treba kar s palico dat narazn smile

krokodil ima zelo močen ugriz....za odprt "gobec" pa nima skoraj nič moči...navadna elastika je baje dovolj močna za mu "držat zaprt gobec¨"!
   0 

mishko @mishko 24. Mar 2005, 22:13

ko, a si bogomoljko za vrat držal da je bla pri miru dokler si fotkal. Saj bi te jaz tudi ugriznil, če bi me tako slikal :mrgreen:
   0 

tomaž @mju 25. Mar 2005, 07:08

Heretic je napisal/a:
ojej, kakšni dogodki ob fotografiranju. ugrizne te bogomoljka, potem jo pa poje pes :roll: bigrazz
grem rajši krokodile slikat, kot pa bogomoljke.
drugače pa naj bi imel pes pitbul poseben sistem v čeljusti, ki mu preprečuje, da bi popustil ugriz :?

Heretic, če se pri krokodilu zmotiš in te tam ugrizne, se ne rabiš matrat gledat kako dinozaver pride pa ga poje ane!! :mrgreen:
   0 

Matej @OKO 25. Mar 2005, 09:54

bogomolka je pogledala stran pa sem jo hotel naravnat da bo spet gledala mene ker je bila za pri steni...
no pa sem jo prijel in me je šavsnila grdoba z zelenimi nogami...
matr biggrin.
eh sj jo je maček požrl:D
kali juga
   0 

Blaž Ogorevc @balž 25. Mar 2005, 10:03

hehe, ka pa dražiš žvadi. Ja, jaz sem bil pa enkrat doma, pa nisem bil fotiča s sabo tak da ne morem dokazat. Scena je pa bla, da je miška tekla čez sredo kuhne (poleti je bilo odprto) in potem kar naenkrat zagledala mačka, ki je sedel pod mizo. Obstala je sred sobe in se tresla. Sploh se ni mogla premaknit. Mačku se je pa j.. za njo. Jo je vidu, ampak ga sploh ni zanimala. Lahko bi miš nastavu po želji, pa se ne bi premaknila. Mama je prišla s škatlo, jo z obešalnikom žoknila noter in odnesla ven. Šele po 5 minutah na svežem zraku je bla miška sposobna spet laufat. Hehe, kaka scena, vsi smo jo gledal, čez njo si lahk hodu, super makro bi lahk sliku, miš pa sam mačko gledala in se tresla. hihi.
Balž

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati