0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 13:13

zanima me mnenje o zanesljivosti in vzdržljivosti opreme za podvodno fotografijo ewa marine.

ce ima kdo taksno stvar doma me zanima mnenje iz prve roke.

pa se link do omenjene opreme:

ewa marine

Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 13:18

Darkdragon -moja stranka dela v inšituitu za raziskavo morja in se spozna na podvodno fotografijo, saj je podvodni fotograf biggrin, ga bom vprašal kaj meni o tej stvari.
Za kaj pa rabiš, verjetno čim bolj poceni, povej mi da mu še to napišem v mail, lahko ti še kaj drugega svetuje.
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 13:20

mislim, da te vrečke tudi pri nas prodajajo, kolk se pa za (d)slr dobi, je pa druga stvar. meni je najbolj všeč tista, z vgrajeno rokavico, hehe.
jst se sicer nakj hvalim naokrog, da si bom sam ohišje nardil, vendar to že traja, mam pa že neke načerte zrisane in to, rabm še plaksi in gumice pa te stvari, frend ma cnc mašino doma, tako da enkrat mogoče.. :mrgreen:
   0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 13:30

matto: vrecko rabim za CANON EOS 33 + batery pack + speedlight 550ex

tale dva modela me zanimata

http://www.ewa-marine.de/english/index.htm

http://www.ewa-marine.de/english/index.htm

če je pa se kej druzga podobnega bi blo pa fajn vedit.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 13:31

Tukaj imaš link do druge firme Aquapack tudi za SLR za 22k

http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=1803

Tu je pa link do matične tovarne
http://www.aquapac.net/
   0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 13:32

izo: jst sm tut ze govoru da si bom doma ohisje naredil, sam ne upam ku ne vem kako se bo to pol pod vodo obneslo. ce mi zalije fotkica se v p****.

:mrgreen:
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 13:37

sej, ne rabiš glih najdržje opreme dat not, pa malce se potrudiš pri izdelavi, hehe.
ma sej vem, je kr jeba. ja pa izziv :wink:
   0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 13:39

matto: tistle aqapac je kul sam me moti ku ni za flash dost velika vrecka.
   0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 13:41

izo: sej mogoce bom pa enkrat se spravu kej podobnega doma nardit. pustimo casu cas
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 13:53

Je pa podvodna fotografija nažalost zelo draga, dosti dražja kot nadvodna, če hočeš kaj pametnega nardit moraš imet opremo za past dol pa še dnar da greš kam potovat, ker pri nas lahko fotkaš samo Rex in blato sad
   0 

Goran @darkdragon 2. Mar 2005, 14:01

sej tko je jst hodm tko po celi dalmaciji, pr nas itak ni nc za fotkat, tut ne hodm k nam na morje
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 14:06

Dalmacija...............lepi spomini, zanimivi kraji polni motivov, sam podvodno nisem nikoli fotkal ampak videl sem pri potapljanju, da je enako zanimiva pod vodo in nad vodo.
   0 

iztok @izo 2. Mar 2005, 14:12

ja, tudi nad vodo je fajn, sploh zvečer
   0 

primoz75 @primoz75 2. Mar 2005, 15:08

no, mislim da vsak ki ima malo fotografa v sebi in ko se je potopil mu je bilo žal da nima kaj v roki za poškljicat okolico...

žal je to zelo drag šport, ker je oprema za to zelo draga. tej ewa marine produkti so bolj kot drugo zasilna reč, omejena v delovanju. ne vem vi, ampak jaz tam notri ne bi tlačil moje foto opreme.

pa tudi omejen si pri globini - 10 m in do take globine se pri nas ne potaplja...v jadranu je podvodni svet na globini 10 m in več...z redkimi izjemami.

Druga zgodba je pa kakšen koralni greben kjer se vse dogaja do 20-25 m....
   0 

Zoran @stereo_sl 2. Mar 2005, 18:42

Prodajalec za ewa-marine v sloveniji je cumulus iz kranja, glede cen pa nimam pojma, ampak me zelo zanima. Kar se tice podpore razlicnih fotoaparatov je ewa-marine boljsa kot aquapac- imajo okoli deset(ali vec?) razlicnih modelov za vse modele vseh proizvajalcev, medtem ko ima aquapac prakticno samo dva ali tri(za Fuji S7000 ga recimo nimajo-sem ze vprasal).
lp
   0 

Matej Herbst @matto 2. Mar 2005, 19:59

Ja aquapack ima nekako univerzalne vrečke so pa zato cene malo nižje.
   0 

primoz75 @primoz75 2. Mar 2005, 22:27

samo ne jim verjet (ewa marinu) da gre una vrečka do 50 m...no, ja, gre, samo kaj ven dobiš..brrr....
   0 

Pele @Pele 2. Mar 2005, 22:30

Ven prineseš vodo. smile Nikakor ne zdrži do 50m. Še pleksi ohišja komaj prenesejo tako globino.
   0 

primoz75 @primoz75 2. Mar 2005, 22:45

ja,ampak poglej kaj piše proizvajalec...pri modelu za eos 3....

noro....

:oops:
   0 

Pele @Pele 2. Mar 2005, 22:53

8O Brez besed...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati