0   

Prevy @djprevy 10. Jan 2011, 08:25

Pozdravljeni

Imam fotoaparat Nikon D 5000 + Objektiv Nikon AF-S DX 18-55mm/3.5-5.6G VR + B+W filter. Fotoaparat imam malo manj kot dva meseca torej sem nov ali kako bi se izrazil lajek smile

Torej v prihodnosti si imam namen kupiti objektive , prej pa bi se rad malo pozanimal in vas prosil za mnenja.

Torej kupiti mislim enega zoom ter enega za posnetke bolj iz bližine :

1.Objektiv Nikon AF-S DX 18-200/3,5-5,6 G ED VR II (mislim da je tole neka nova serija in sicer me zanima kakšen je tukaj zoom od 100mm - 200 in še kakšna podrobnost ki mi jo svetujete vi)

2.Objektiv Nikon AF-S DX 35 mm f/1,8 G (Tukaj je potrebno če se ne motim ostriti sam?
ali
2.1 Objektiv Nikon AF-S NIKKOR 50 mm f/1.4G (Tukaj pa je ostrenje avtomatsko,ampak nekaj sem bral da je ostrenje dokaj počasno)

ALI
obdržim svoj objektiv 18-55 vr in nabavim zoom Nikon AF-S DX 55-300 mm f/4,5-5,6G ED VR in za posnetke iz bližine 35mm ali 50 mm kot sem napisal že zgorej.

Torej prosim za vaša mnenja smile
Prilagam tudi nekaj fotografij ki sem jih slikal z objektivom 18-55 za lažjo predstavo za kaj bi uporabljal te objektive , ki si jih imam namen kupiti

img]http://www.shrani.si/f/1x/Av/NJSTucZ/5.jpg[/img]

0   

PrimozS @PrimozS 10. Jan 2011, 09:17

Nikkor - če je oznaka AF-S - ima objektiv vgrajen motorček in ti bo na D5000 delal AF - torej - tako AF-S 35mm kot AF-S 50mm ti bosta ostrila.
50ka ni počasna pri ostrenju - pravijo edino, da je stari 50mm AF še hitrejši. Ampak AF objektiv zate ne pride v poštev.

Glede izbora - fiksni imajo svoj čar. Vsekakor.

Če bi rad ostal na malo bolj zmernem budgetu in dobil svetlobno močan set objektivov - namesto 18-55 VR - Tamron 17-50 2.8 (stari model, brez stabilizacije - cenovno je na nivoju 50ke 1.4 G). za zoom pa Sigma 50-150 2.8. Lahka, relativno majhna, zelo ostra. Boš rekel, "gre samo do 150mm" - ja res je - ampak fiksnih 2.8 zelo odtehta. Sploh glede na to, kaj si poslal kot primere, kaj rad fotkaš - boš s tema dvema objektivoma pokril zahteve.

Pri obeh je edino to - vzeti si je treba čas, naj ti prodajalec da na mizo po par primerkov - in najdi tistega, ki se bo s tvojim D5000 najbolj ujel.

Jaz sem si našel primerek Tamrona, ki je natančen in lepo ostri. Zelo zadovoljen z njim - da ne rabim vedno vlačit s sabo večjo torbo z več objektivi.

Tema dvema bi naknadno dodal še 35ko 1.8. - cenovno ugodna, dobra.

Če pa ostajaš zgolj pri Nikkorjih - meni je med izbiro 35 vs 50 - 50ka bolj uporabna od 35ke, ker imam raje portrete. Ampak to sem jaz. Je pa 50ka 1.4 kar opazno dražja od 35ke.

18-200. Mene mega zoomi ne prepričajo preveč. OK, imaš en sam objektiv, pa ne rabiš veliko menjat. Ampak ...
55-300? Vzemi raje 70-300. Toliko dražji menda ni, je pa optično zelo dober. Če mi ga ne bi "tepla" zaslonka - bi ga še vedno imel.
Ampak za nočne in koncertne posnetke pri kateremkoli od teh 3 bo praktično nuja stojalo. Pa še ni nujno, da boš lepo "zamrznil" gibanje.

Osebno bi pri hobi budgetu posegel po zg priporočenem paru - vsaj Sigmo bi poskusil nekje najt rabljeno. Da se prihrani še kakih 200-300Eur.

No, to je seveda moje mnenje. Uspešen nakup!
 0   

Prevy @djprevy 11. Jan 2011, 14:37

Primoz hvala za tako obsirno razlago,si mi dobro pomagal.

Takole sem se ze skoraj odlocil in po pogovorih s kolegim si bom najverjetneje nabavil kot zoom objektiv
Objektiv Sigma APO 70-200mm F/2.8 EX II DG Macro HSM
Premisljeval sem tudi za tamrona ampak je pocasnejsi pri ostrenju pa malnekost bolj kvalitetnjesi kar se tice slik.
 0   

PrimozS @PrimozS 11. Jan 2011, 16:40

Sigma 70-200 je seveda dobra zadeva - in ne dosti dražja od 50-150 (če govoriva o verziji brez stabilizacije).

50-150 sem ti priporočal predvsem iz praktičnosti. Jaz imam Nikkorja 70-200 - in to je velka in težka zverina. Ne da se ti ga vedno s sabo nosit. Podobno je s Sigmo 70-200.
Brat ima 50-150 - in jo stalno nosi s sabo. Lahka, majhna.

In meni osebno se vse bolj zdi za eno hobi fotkanje večkrat bolj priročnih tistih 50-70mm, kot pa 150-200mm. No seveda, odvisno kaj fotkaš.

Je pa res - če kupuješ novo - se res vprašaš o smiselnosti, dati le malo manj - pa dobiti objektiv, namenjen za crop format, ipd ...
 0   

Primož @Smrkec 11. Jan 2011, 18:06

za portrete kupi 50mm ali 35mm ... kar ti bolj paše čeprav iz nekaj fotk ki jih objavljaš bi rekel da uzami 35ko, ki je lahko tudi super walkaround lens in ga boš redko sploh snel z objektiva smile
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Jože @cfb1970 11. Jan 2011, 20:21

D 5000 jaz bi takole: Tamron17-50 f 2.8 brez stabilizacije, Nikkor70-300,in Nikkor 50 f1.4 ali 1,8.Zdi se mi,daNikkor 18-200 ni takšne kvalitete kakršna je cena.Gledano na priložene fotke bi moral z temi objektivi pokriti večino tvojih potreb.

yes cool
CFB 1970

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati